Dominykas Meškauskas, BasketNews žurnalistas
Kauno „Žalgiris“ po trejų Eurolygos rungtynių išvykoje sugrįžta į „Žalgirio“ areną, kur ketvirtadienį priims Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus. Prieš susitikimą „Žalgirio“ vyr. treneris Andrea Trinchieri aptarė Tyrone‘o Wallace‘o išvykimą, naujoko paieškas bei varžovų stiprybes.
Žalgiriečiai svečius iš Izraelio savų žiūrovų akivaizdoje priims ketvirtadienį nuo 20 val.
„Labas rytas, – lietuviškai pasisveikino A.Trinchieri. – Tikiuosi labai sudėtingų rungtynių, „Maccabi“ žaidžia labai gerai, nepaisant jų problemų. Jie žaidžia su didžiule agresija, atletiškumu, tai bus mačas, kuriame mūsų sistema susidurs su sunkumais. Turėsime solidžiai žaisti 40 minučių, būti protingais ir efektyviais. Trys išvykos susitikimai, grįžtame namo, tikiuosi, turėsime didelį postūmį iš sirgalių.“
Po netikėto T.Wallace‘o išvykimo iš komandos Kauno klubas nėrė į naujoko paieškas, tačiau „Žalgirio“ vairininkas tikina, jog jos yra labai komplikuotos.
„Šiuo metu rinka nėra sudėtinga, ji yra neįmanoma. Kiekvienais metais yra vis blogiau, praėjusį sezoną „Žalgiris“ naujoko ieškojo 5 mėnesius, – prisiminė italas. – Kai Keenanas (Evansas) gavo traumą, susimokėjome kainą, didelę kainą. Dabar, kai NBA kontroliuoja daugiau žaidėjų, jauni, talentingi amerikiečiai neatvyksta į Europą. Yra komandų, kurios ieško naujokų nuo rugsėjo 1 d.“
– Treneri, kokia komanda yra „Maccabi“, kodėl sakote, jog jūsų sistemai prieš juos kils daug sunkumų?
– Tai – labai kūrybinga komanda, treneris Odedas Kattashas, labai jį gerbiu, jis rungtyniauja su trimis aukštaūgiais. Aukšti žmonės, tokie kaip Jaylenas Hoardas ginasi prieš kamuolį. Jie žaidžia kitaip, aukštiems žmonėms užtvaras stato gynėjai, mes darome panašius dalykus, bet jie turi daugybę atletiškumo, 3-5 pozicijos yra labai aukštos, stiprios – Jasielis Rivero, Romanas Sorkinas, J.Hoardas. Taip pat Levi Randolphas yra labai efektyvus žaidėjas, geras taškų rinkėjas po driblingo, aukštas gynėjas. Turėsime atsakyti jų agresyvumui ir atletiškumui.
– Tikriausiai jau padarėte nuodugnią rungtynių Milane analizę.
– Ne, tai liks istorija, negali daryti analizės tokio keisto mačo. Išvada yra tokia, jog emocijos, širdis, siela, atsidavimas yra dalykai, kurie gali pakeisti rungtynes, kai jos pabėga. Nemačiau daug išvadų, mačiau tikinčius, nepasiduodančius bei teisingą žaidimo būdą atradusius žaidėjus. Dažniausiai rungtyniauji iš mačo plano, pasiruoštų dalykų, bet rungtynės Milane buvo apie širdį, nepasidavimą, žaidėjų emocijas.
– Ar Tyrone‘o sprendimas buvo šokiruojantis, kaip į jį reagavote?
– Šokiruojantis nėra teisingas žodis, nustebinęs. Turiu pasakyti, jog jis buvo labai atviras ir tiesus, smarkiai tai vertinu. Yra krepšinis, darbas, bet taip pat ir žmonės. Jis buvo labai atviras, priėmė savo atsakomybes, sprendimus, visuomet būsiu jam dėkingas. Niekada nieko tokio nepatyriau, bet tai, kaip jis elgėsi tokioje sunkioje situacijoje, tai buvo arti tobulumo.
– Ar mėginote pakeisti jo sprendimą?
– Negali pakeisti žmonių nuomonės dėl didelių sprendimų. Tiesiog paklausi, ar jie yra užtikrinti dėl sprendimo, ar turi dvejonių, ar yra, kuo galėtume padėti, bet negali eiti prieš kažkieno valią.
– Kiek T.Wallace‘o išvykimas keičia jūsų, kaip trenerio, pasiruošimą rungtynėms?
– Tai yra betvarkė, tokio ūgio gynėjas buvo tai, ko šią vasarą labai norėjome. Šis planas baigėsi. Žinau, jog Paulius (Jankūnas) ir Gediminas (Navickas) daro viską, jog rastų naujoką. Dabar žaisime šia sudėtimi, vis dar tikiu, jog turime žaidėjų, kurie gali rungtyniauti geriau.
Mąstau apie Lukį (Lekavičių), labai juo pasitikiu, nes jis visuomet yra pasiruošęs. Pastarosiose rungtynėse jis nežaidė taip, kaip gali. Laukiu jo, jo pagalbos, nes jis gali būti keičiantis žaidėjas.
– Ar šiuo metu vyksta kalbos su kažkokiais žaidėjais?
– Žinoma.
– Ką, kaip treneris, galite pasiimti iš šios situacijos su T.Wallace‘u?
– Galbūt to nepastebėjote, bet esu labai linkęs į priekį stumti lietuvius žaidėjus. Tikiu, jog tai yra mūsų genai. Kažką laimi, kažką prarandi – praradome T.Wallace‘ą, bet turime D.Giedraitį. Pajudinau jį į įžaidėjo poziciją, jis priėmė iššūkį ir daug duoda komandai. Visose problemose yra išeitis, atsarginės durys, kažkas, ką galime padaryti. Nežiūriu į pergales ir pralaimėjimus, žiūriu į tai, jog Dovis ir Sirvydis gauna daug minučių Eurolygoje. Vis dar laukiu Iggy (Brazdeikio), tikiu, jog tai greitai įvyks. Turiu L.Birutį, žaidžiantį solidžias minutes, A.Smailagičius tobulėja. Taip, startinio penketo įžaidėjo išvykimas yra problema, bet yra kitų dalykų, kuriuos galime dėti ant stalo.
– Kas jūsų nuomone būtų geriau – žaidėjas su mažesniu potencialu, bet Eurolygos patirtimi ar didelio potencialo žaidėjas iš NBA aplinkos?
– Geras klausimas, laukiu gero atsakymo. Jūsų klausimas suteikia galimybę rinktis, aš tokios neturiu. Visuomet stengsiuosi apsaugoti rūbinės ir aikštės vertybes. Pasakymas „mažesnis potencialas“ mane gąsdina, pasistenkime rasti geriausią įmanomą žaidėją.
– Paminėjote, jog laukiate I.Brazdeikio. Su kokiais iššūkiais jis šiuo metu susiduria?
– Jis yra aprūdijęs, metai be stabilių minučių aikštėje, daug pakilimų ir nuosmukių, pasitikėjimo trūkumas.
– Taip pat kalbėjote apie planą paversti D.Giedraitį įžaidėju, kada atsirado tokia mintis ir kaip atrodo procesas?
– Galite vertinti jūs. Idėja atsirado praeitais metais, jau po savaitės turėjau nuojautą, jog jis gali išplėsti savo žaidimą ir būti naudingesnis „Žalgiriui“, savo karjerai ir Lietuvos krepšiniui.