Eurolygos valdybos posėdyje Barselonoje penktadienį, birželio 26 d., buvo patvirtinti keli strateginiai sprendimai, paskelbtos kito sezono lygos dalyvės bei turnyro pradžios datos.

Valdyba patvirtino 20 komandų, kurios dalyvaus 2026–2027 m. Eurolygos sezone. „AS Monaco“ komandą turnyre keičia Stambulo „Bešiktaš“ ekipa, gavusi vardinį kvietimą.

Klubai dar kartą patvirtino savo tikslą plėsti Eurolygą iki 24 komandų 2027–2028 m. sezonui ir susitarė toliau vertinti varžybų formatus, kurie leistų įgyvendinti šią plėtrą, kartu išlaikant principą, kad kiekviena komanda žaidžia su kiekviena, bei užtikrinant didesnę integraciją į platesnį Europos krepšinio kalendorių.

Valdyba taip pat patvirtino Madrido „Real“ 10 metų licencijos pratęsimą, užbaigus atitinkamą procesą.

Be to, Eurolygos generalinis direktorius Chus Bueno informavo valdybą apie vykstantį procesą, kuriuo siekiama ilgalaikes klubų licencijas paversti franšizėmis. Tikimasi, kad šis procesas bus baigtas 2026–2027 m. sezone. Jis taip pat pateikė informaciją apie būsimų franšizių paskirstymo procesą, kuris oficialiai prasidės 2026 m. liepos 1 d. Valdyba buvo informuota apie didelį susidomėjimą iš įvairių šalių, įskaitant esamus Eurolygos klubus bei krepšinio organizacijas ir investuotojus, atstovaujančius naujoms rinkoms.

Valdyba patvirtino naujo turnyro – Supertaurės – įsteigimą. Pirmasis turnyras planuojamas 2026 m. rugsėjo 18–19 d. Daugiau informacijos apie formatą ir dalyvius bus paskelbta vėliau.

Taip pat buvo patvirtintas oficialus 2026–2027 m. sezono kalendorius – Eurolyga prasidės rugsėjo 24 d.