Kauno „Žalgirio“ komanda patyrė pirmąjį pralaimėjimą „Betsafe-LKL“ čempionate. Andrea Trinchieri auklėtiniai sekmadienį išvykoje nusileido Vilniaus „Rytui“ 88:91 (18:22, 17:28, 25:23, 28:18).

Rungtynes atidarė Deivido Sirvydžio ir Matto Mitchello taškai (4:0), po D.Sirvydžio perdavimų pasižymėjo Laurynas Birutis ir Edgaras Ulanovas – 9:9. M.Mitchellas vėl įmetė iš vidutinio nuotolio, tris baudas realizavo Sylvainas Francisco, kitoje atakoje įkirtęs po krepšiu ir sulaukęs Arno Butkevičiaus perdavimo – 16:18. A.Butkevičius pakartojo netaiklų S.Francisco metimą, bet po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ atsiliko 18:22.

D.Sirvydis pataikė iš toli, po krepšiu prasiveržė D.Giedraitis (23:24), tačiau varžovai atsakė pelnydami 10 taškų iš eilės – 23:34. D.Sirvydis įmetė 2 baudas, E.Ulanovas pridėjo dvitaškį su pražanga – 29:34. Lukas Lekavičius pataikė savo firminį metimą (31:37), bet vilniečiai vėl atsiplėšė – 31:45. Tyrone‘as Wallace‘as įmetė 2 baudas iš 4, antrąjį kėlinį uždarė M.Mitchello taškai greitoje atakoje – 35:50.

Trečioje kėlinio pradžioje S.Francisco prasiveržė po krepšiu, o po to savo raumenis demonstravo Bryantas Dunstonas, pelnęs 7 taškus iš eilės – 44:59. D.Sirvydis įmetė tritaškį iš kampo, B.Dunstonas vėl pelnė taškus su pražanga, D.Sirvydis pridėjo baudų metimus – 52:64. Alenas Smailagičius pelnė 5 taškus iš eilės, T.Wallace‘as ataką užbaigė metimu su pražanga – 60:73.

B.Dunstonas pelnė dar 4 taškus, kamuolį perėmęs S.Francisco mažino skirtumą iki 8 taškų (66:74). E.Ulanovas įmetė 5 taškus iš eilės ir atliko perdavimą B.Dusntono dėjimui – 73:78. Varžovams susigrąžinus dviženklį pranašumą, E.Ulanovas pelnė dar 2 taškus, baudas sumetė D.Giedraitis, S.Francisco pataikė iš toli ir pridėjo prasiveržimą su pražanga, o po E.Ulanovo tritaškio „Žalgiris“ priartėjo iki 86:88. Šeimininkai pelnė taškus, bet D.Sirvydis išprovokavo pražangą metant iš toli ir sumetė 2 baudas (88:90). Paskutinėje atakoje S.Francisco turėjo galimybę išplėšti pratęsimą, bet jo tolimas šūvis tikslo nepasiekė – 88:91.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 16, B.Dunstonas 16, S.Francisco 15 (8 rez. perd., 4 per. kam.), D.Sirvydis 12 (3 per. kam.), M.Mitchellas 6 (2 per. kam.), A.Smailagičius 5 (2 per. kam.), T.Wallace‘as 5, D.Giedraitis 4, L.Birutis 3, A.Butkevičius 2, L.Lekavičius 2, I.Brazdeikis 0.

„Rytas“: G.Radzevičius 20 (6 atk. kam.), Ą.Tubelis 15, J.Gravesas 12.