Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda praėjusį savaitgalį stažavosi Italijoje, kur sužaidė draugiškas rungtynes su Vakarų Virdžinijos universiteto „Mountaineers“ komanda.

Rungtynėse su varžovais iš pirmojo JAV studentų krepšinio lygos (NCAA) diviziono pergalę rezultatu 78:53 (18:15, 28:10, 27:4, 5:24) šventė amerikiečiai.

Dvikovoje su vyresniais ir labiau patyrusiais oponentais, Vakarų Virdžinijos universiteto krepšininkai atitrūko antrajame kėlinyje, kurį laimėjo dviženkliu skirtumu (28:10), o po dviejų kėlinių pirmavo – 46:25.

Skirtumui paaugus ir trečiajame ketvirtyje, žalgiriečiai sužaidė puikų paskutinį ketvirtį (24:5), kuriame kiek sumažino atsilikimą.

Rezultatyviausiai kauniečių gretose rungtyniavo 12 taškų surinkęs Aleksas Bieliauskas, 10 taškų pridėjo Ernas Valauskas, po 6 taškus – Kristupas Kepežinskas, Thomasas Bassongas ir Gvidas Gicevičius, po 5 – Dovydas Buika, 4 – Titas Lavrinovičius, po 2 – Kajus Mikalauskas ir Augustas Navickas. Majus Bulanovas, Matas Staugaitis ir Matas Jankūnas taškų nepelnė.

„Žalgirio“ jaunimo programos istorijoje tai buvo antroji kelionė, kurioje sistemos auklėtiniai galėjo išbandyti jėgas su NCAA pirmojo diviziono universitetų komandomis.

Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį jaunieji žalgiriečiai Bahamuose vykusiame turnyre sužaidė keturis susitikimus su NCAA universitetais. Tuo metu Vytauto Pliaugos treniruojama komanda jėgas tikrinosi su Teksaso „A&M”, Pietų Karolinos, Kreitono ir Ajovos valstijos universitetų komandomis.