LKL: „Neptūnui“ nusileidęs „Žalgiris“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą namuose (VIDEO) 0

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ finalo pakartojime Kauno „Žalgirio“ krepšininkai panaikino solidų deficitą, grįžo į rungtynes, tačiau pačioje mačo pabaigoje suklupo prieš Klaipėdos „Neptūno“ komandą rezultatu 69:78 (16:20, 18:28, 20:11, 15:19). Tai buvo vos pirmasis Lietuvos čempionų pralaimėjimas šį sezoną savų žiūrovų akivaizdoje vietinėje lygoje.

Rungtynių pradžioje tritaškiais apsišaudė Kevinas Pangosas ir Mindaugas Kačinas, aštriai krepšio link sužaidė Edgaras Ulanovas, tačiau prabėgus keturioms minutėms atsiplėšti pavyko pavyzdingai tritaškius vieną po kito smeigusiems svečiams – 6:12. Antroje kėlinuko dalyje kamuolys vis dažniau atsidurdavo dėjimais džiuginusio Augusto Limos rankose, iš toli iššovė Artūras Milaknis, tad po pirmųjų dešimties minučių deficitas tirpo iki 16:20.

Antrajame kėlinyje kova užvirė tarp aukštaūgių A.Limos ir Jerai Granto, Renaldo Seibučio tikslų perdavimą triuškinančiu dėjimu pavertė Brockas Motumas – 20:24. Antrą savo tritaškį įskraidino A.Milaknis, bet dar įspūdingesnį pasiekimą demonstravo penktą tolimą metimą įsūdęs „Neptūno“ snaiperis Chrisas Loftonas (23:30). Pirmuosius taškus rinko komandos kapitonas Paulius Jankūnas, tačiau tuomet įsismagino Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę provokavęs Mindaugas Girdžiūnas – 25:39. Lietuvos čempionų žaidimui nesiklijuojant lyderio vaidmens ėmėsi Lukas Lekavičius, sudėtingu prasiveržimu distanciją iki 31:46 mažino B.Motumas. Prieš pat didžiąją pertrauką iš vidutinio nuotolio taikliai metė K.Pangosas, taškų kraitį nuo baudų metimų linijos atsidarė Isaiah Hartensteinas, bet ilsėtis kauniečiai keliavo vis dar turėdami dviženklį deficitą – 34:48.

Nuo pat trečiojo kėlinio pradžios žalgiriečiai išmušė svečius iš vėžių naudodami kibią gynybą, o tritaškius iš skirtingų kraštų smeigus K.Pangosui ir A.Milakniui, deficitas menko iki 40:48. Tiesa, ilgai netrukus išsijudino ir uostamiesčio krepšininkai, niekais pavertę visą Lietuvos čempionų nuveiktą darbą – 41:57. Dar kartą kapstyti komandą iš duobės ėmėsi išradingus reidus krepšio link atlikę B.Motumas ir A.Milaknis bei gražiai P.Jankūno pastebėtas E.Ulanovas – 47:57. P.Jankūno ir E.Ulanovo pastangomis ne tik kilo triukšmo lygis arenoje, tačiau ir ženkliai sumažėjo atsilikimas, prieš lemiamą kėlinį ištirpęs iki 54:59.

Solo šou E.Ulanovas tęsė ir ketvirtajame kėlinyje, žiūrovus iš vietų kėlė R.Seibučio užmestą kamuolį taškais įtvirtinęs B.Motumas, o į eilinį C.Loftono tritaškį tuo pačiu atsakė L.Lekavičius – 61:65. Puikius komandų draugų perdavimus dvitaškiu ir tritaškiu pavertus P.Jankūnui ir R.Seibučiui, atstumas sumažėjo vos iki vieno taškelio (66:67), tačiau „Neptūnas“ vėl darė tai ką geriausiai moka ir iššovę iš tolimos distancijos kiek atsikvėpė – 66:71. Atsilikimą iki 69:71 tritaškiu nurėžė A.Milaknis, bet keletą kartų neužpuolus ir neapsigynus kauniečiai įspraudė save į kampą – 69:75. Pakeisti situaciją galėję šeimininkų šūviai tiesiog išsisuko iš krepšio ir pirmą kartą šį sezoną Lietuvos čempionai krito savų žiūrovų akivaizdoje vietinėje lygoje – 69:78.

„Žalgiris“: A.Milaknis 14 (4/7 trit.), E.Ulanovas 11 (4/6 dvit.), A.Lima 9 (3/3 dvit.), K.Pangosas 8 (6 rez. perd.), B.Motumas 8 (4/4 dvit.), L.Lekavičius 7 (6 rez. perd., 4 per. kam.), P.Jankūnas 7 (7 atk. kam.), R.Seibutis 3 (4 rez. perd.), A.Kavaliauskas 1, I.Hartensteinas 1, L.Westermannas 0.

„Neptūnas“: C.Loftonas 20 (6/8 trit.), D.Ewingas 15 (6/8 dvit.), J.Grantas 12 (8 atk. kam., 2 per. kam.), M.Girdžiūnas 11 (3/6 trit., 5 rez. perd., 2 per. kam.).