Trileris Trevize baigėsi „Benetton“ pergale 0

Vienuoliktojo Eurolygos turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ Italijoje po atkaklios kovos rezultatu 76:82 (18:16, 20:21, 18:21, 20:24) turėjo pripažinti Trevizo „Benetton“ krepšininkų pranašumą ir patyrė ketvirtąją nesėkmę

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo Lietuvos čempionai, po R.Freemano ir S.Serapino tritaškių metimų – 6:0. Žalgiriečiai mačą pradėjo agresyviai, tačiau nutolti nuo varžovų trukdė klaidos. Lietuviai gerai gynėsi, tačiau puolimas nebuvo toks sklandus. Likus žaisti trims minutėms Kauno klubo krepšininkai pirmavo 7:11. Po M.Mordente tolimo metimo „Žalgirio“ pranašumas liko minimalus. Gana blankiai atrodė visuomet stabiliai rungtyniaujantys kauniečių aukštaūgiai, tačiau labai naudingai žaidė R.Freemanas, kuris tritaškiais metimais „žudė“ Trevizo ekipos gynybą. Po pirmųjų dešimties minučių žalgiriečiai išlaikė persvarą savo rankose – 16:18.

Antrajame kėlinyje žaidimas visiškai susilygino ir pirmavo tai viena, tai kita ekipa. Pamažu įsibėgėjo ir šeimininkai, jiems padėjo ir patys žalgiriečiai, kurie daug klydo ir sukurdavo nemažai gerų progų italams. Įpusėjus šiam ketvirčiui penkiais taškais pirmavo „Benetton“ ekipa. „Žalgiriui“ labai trūko sėkmingo D.Lavrinovičiaus žaidimo, tačiau Kauno klubo lyderiu šiandien tapo R.Freemanas, kurio stabdyti niekaip nesisekė Trevizo krepšininkams. „Benetton“ gretose labai naudingai rungtyniavo R.Šiškauskas. Likus žaisti dvi minutes italai pirmavo dviem taškais – 35:33. Abi komandos buvo lygiavertės varžovės, todėl žaidimas vyko labai atkakliai. Likus žaisti 30 sekundžių, D.Lavrinovičius taikliu tolimu metimu persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai – 37:38.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė, abi komandos rungtyniavo taškas į tašką, didžiausias skirtumas tarp varžovų buvo keturi taškai. Žalgiriečiai ir toliau gana sėkmingai gynėsi, tačiau strigo pozicinis puolimas. Likus žaisti tris minutes, Kauno klubas atsilikinėjo trim taškais. Po S.Serapino tritaškio metimo žalgiriečiai išlygino rezultatą – 56:56. „Benetton“ klube ir toliau gerą žaidimą demonstravo R.Šiškauskas, nemažai problemų kauniečiai turėjo ir su M.Goree, kuris gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių. Rezultatyviausias žalgiriečių gretose liko R.Freemanas. Po trečiojo ketvirčio – 58:56 Trevizo ekipos naudai.

Lemiamas buvo paskutinis kėlinys, kuriame tiek Kauno „Žalgiris“, tiek Trevizo „Benetton“ demonstravo kovingą žaidimą. Nei viena ekipa neturėjo didesnės iniciatyvos, tačiau žalgiriečiams akivaizdžiai trūko naudingo pirmojo numerio žaidėjo. Įpusėjus ketvirtajai rungtynių daliai, trijų taškų pranašumą turėjo Italijos klubas. Po septynių žaidimo minučių šeimininkų persvara buvo minimali. Po Bargnani tolimo metimo „Benetton“ pirmavo penkiais taškais. Likus kiek daugiau nei minutei, „Žalgirio“ varžovai, praleidę dar kelis tolimus metimus, atsilikinėjo aštuoniais taškais. Dramatiškos kovos pabaiga susiklostė itin nesėkmngai Lietuvos čempionams ir finalinė mačo sirena paskelbė Trevizo „Benetton“ pergalę rezultatu 82:76.

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidė Reggie Freemanas, pelnęs 24 taškus (tritaškiai 5/8, 4 rez.perd.), Tanoka Beardas pridėjo 12 (10 atk.kam.), Simonas Serapinas – 11, Darjušas Lavrinovičius (13 atk.kam.) ir Paulius Jankūnas – po 9, Vidas Ginevičius – 8 taškus.

Nugalėtojų komandoje sunkiai sulaikomas buvo lietuvis Ramūnas Šiškauskas, surinkęs 21 tašką (4 per.kam.), Andrea Bargnani pridėjo 17 (tritaškiai 4/6), Drew Nicholas – 15 (5 rez.perd.), Marco Mordente – 12 taškų.

Nepaisant pralaimėjimo „Žalgiris“ užsitikrino vietą kitame varžybų etape, nes šiandien vykusiose varžybose pralaimėjimą patyrė Strasbūro „Strasbourg“ klubas. Prancūzus savo aikštelėje rezultatu 82:68 įveikė „Union Olimpija“ krepšininkai.

Nuotraukos:euroleague.net