Eurolyga: „Žalgiris“ – „Darussafaka“ 80:83 0

Kauno „Žalgirio“ komanda pademonstravo kovingumą, tačiau Eurolygos penktojo turo rungtynių pirmoje pusėje sukauptos persvaros išlaikyti nepavyko. Penktadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nusileido Stambulo „Darussafaka“ ekipa 80:83 (25:15, 10:11, 21:35, 24:22).

Rungtynių pradžia sėkmingai klostėsi geras progas aktyviu žaidimu susikūrusiam Leo Westermannui, baudų mesti stojo Edgaras Ulanovas – 6:3. Buvusio žalgiriečio Jameso Andersono pastangomis svečiai lygino rezultatą (6:6), tačiau netrukus puikų pasirodymą tęsė tritaškį su sirena įsmeigęs L.Westermannas – 9:6. Įsivyravus pusiausvyrai (9:9), darbo ėmėsi nuo suolo pakilęs „Žalgirio“ aukštaūgių tandemas: aukščiau už visus šoko Augusto Lima, pražangą provokavo Brockas Motumas – 13:9. Dar kartelį sudėtingu prasiveržimu pasižymėjo L.Westermannas, mesdamas baudas neklydo komandos kapitonas Paulius Jankūnas, o puikų pirmą kėlinį tolimais šūviais užbaigė bei dviženklį pranašumą kūrė Artūras Milaknis ir E.Ulanovas – 25:15.

Nors pirmas tris minutes kauniečių kraityje tebuvo P.Jankūno dvitaškis, lygiai taip organizuotoje Lietuvos čempionų gynyboje toliau blaškėsi „Darussafaka“ krepšininkai – 27:17. Kol žaliai-balti snaudė ir įpusėjus ketvirčiui tebuvo pelnę tuos pačius du taškus, svečiai iš Turkijos dviem tolimomis bombomis rėžė deficitą perpus (27:22). Tylą šeimininkų žaidime nutraukė iš vidutinio nuotolio taikliai krepšį atakavęs P.Jankūnas, saugesnį atstumą grąžino L.Westermanno rezultatyvų perdavimą dvitaškiu pavertęs Antanas Kavaliauskas – 31:22. Žalgiriečiai tvirtai laikėsi į susikrautą pranašumą ir į didžiąją pertrauką išėjo pakilios nuotaikos, kuomet užtikrintą pasirodymą tęsė puolimo lyderiai L.Westermannas ir P.Jankūnas – 35:26.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgiriui“ taškus nuo baudų metimų linijos rinko aukštaūgiai A.Lima ir P.Jankūnas – 39:29. Buksuojančiu kauniečių puolimu pasinaudoję varžovai švelnino atsilikimą iki 39:36, bet čia pat drąsą demonstravo tritaškį smeigęs Lukas Lekavičius, o dar įspūdingiau svečius baudė L.Westermannas, vienos atakos metu pelnęs net 4 taškus – 46:38. Aštriu žaidimu pražangas provokavo L.Lekavičius, tačiau prabilusi toliašaudė „Darussafakos“ artilerija sugebėjo persverti rezultatą (49:50). Iš toli pataikė A.Milaknis, bet tada varžovai smeigė dar du tolimus dūrius (52:59), o situacijai dar labiau prastėti neleido tik kapitonas P.Jankūnas – 56:61.

Žūtbūtinį kėlinį pradėjo ketvirtą L.Westermanno rezultatyvų perdavimą kabliu pavertęs P.Jankūnas, lengvus taškus rinko B.Motumas, bet deficitui svečiai mažėti neleido – 62:67. Susirinkusius žiūrovus bei visą komandą išjudinti dėjimu ėmėsi E.Ulanovas, iš vidutinio nuotolio taikliai metė L.Westermannas, o vieną taiklią baudą pridėjo A.Kavaliauskas – 67:69. „Darussafaka“ nepabūgo vis kylančio triukšmo ir kiek slopino jį atitoldama iki 67:73. Komandą į priekį tempė šešis taškus pelnęs P.Jankūnas, bet svečiai vis rasdavo savo atsakymą – 72:77. Baudas sumetęs L.Westermannas (74:79) galėjo rėžti atsilikimą tolimu šūviu, tačiau šis apmaudžiai išsisuko iš krepšio ir varžovai savo kišenėje jau laikė pergalę – 74:81. Per likusį laiką žalgiriečiai pademonstravo charakterį, bet iš esmės nieko pakeisti nebepavyko, galutinis rezultatas – 80:83.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 21 (7/9 dvit., 11 atk. kam.), L.Westermannas 21 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), B.Motumas 10 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 7, L.Lekavičius 6, A.Milaknis 6, A.Lima 4, A.Kavaliauskas 3, R.Seibutis 2, K.Pangosas 0, R.Javtokas 0.

„Darussafaka“: S.Wilbekinas 16 (3/6 trit.), A.Moermanas 16 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 5 per. kam.), B.Wanamakeris 14 (2 per. kam.).