Eurolyga: Maskvos CSKA – Kauno „Žalgiris“ 95:86 (VIDEO) 6

Eurolygos aštuntojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ didžiąją dalį mačo demonstravo pagirtiną žaidimą, tačiau 43 baudas metę Eurolygos čempionai nusitiesė kelią į pergalę. Penktadienį išvykoje žalgiriečiai pralaimėjo Maskvos CSKA komandai 85:96 (21:19, 20:21, 28:27, 17:28).

Rungtynes Maskvoje nepaisydamas autoritetų tritaškiu pradėjo Renaldas Seibutis, baudas sumetė Paulius Jankūnas, po krepšiu pranėrė Kevinas Pangosas – 7:2.Kol šeimininkai strigo nuostabioje kauniečių gynyboje, kitoje aikštės pusėje greitą ataką tiksliai užbaigė Antanas Kavaliauskas, o dvitaškį nepaisydamas pražangos įmetė P.Jankūnas – 12:4. Antroje ketvirčio pusėje CSKA rodė atsigavimo ženklus puolime, tačiau mažėti atotrūkiui neleido meistriškai savo pranašumus išnaudojęs komandos kapitonas P.Jankūnas – 16:9. Kėlinuko pabaigoje iš Pauliaus žaidimo gijas į savo rankas perėmė drąsiai rungtyniavęs Lukas Lekavičius, bet iš solidžios persvaros teliko du taškai – 21:19.

Antrajame kėlinyje pirmųjų taškų teko laukti daugiau nei tris minutes, kol galų gale ledus tolimu šūviu tirpdė Artūras Milaknis – 24:21. Toliau itin aštrus buvo L.Lekavičius, iš vidutinio nuotolio taikliai metė A.Kavaliauskas, o varžovams pirmą kartą persvėrus rezultatą (27:30), tritaškiu pusiausvyrą atstatė A.Milaknis – 30:30. Rungtynėms išsilyginus lyderio vaidmuo vėl atiteko P.Jankūnui, visą šeimininkų gynybą prasiveržimais draskė Edgaras Ulanovas ir K.Pangosas – 38:35. Prieš pat didžiąją pertrauką tritaškį smeigė K.Pangosas, bet pirmoje rungtynių dalyje žalgiriečiams ryškiau pabėgti neleido įsižaidęs ir 18 tašką rinkęs Milošas Teodosičius – 41:40.

Antrai rungtynių pusei startavus šeimininkų tritaškiu (41:43), puikų Augusto Limos perdavimą dvitaškiu su pražanga pavertė toliau spindėjęs P.Jankūnas – 44:43. Tuomet išaušo A.Limos valanda: aukštaūgis pasižymėjo galingu „stogu“ varžovui, o netrukus ir pats rinko taškus drebindamas krepšį efektingu dėjimu – 46:43. Čia pat pasipylė ir tritaškiai: iš toli pataikė Leo Westermannas ir E.Ulanovas, saugesnį pranašumą krovė nepailstamai rungtyniavęs P.Jankūnas – 54:46. Nuo komandos draugų neatsiliko K.Pangosas, nenusileisdamas ant žemės po A.Limos perdavimo pasižymėjo A.Milaknis, tuo tarpu CSKA taškų kraitį pildėsi lengvesniu būdu – nuo baudų metimų linijos (62:54). Šeimininkams rėžus atsilikimą iki 62:59, sekė nieko nelaukianti Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlė. Po jos puolimą paįvairino svarbius tritaškius smeigę L.Lekavičius ir A.Milaknis, tačiau Eurolygos čempionai toliau kvėpavo į nugarą, didžiąją rungtynių dalį priekyje buvusiems žalgiriečiams – 69:67.

Lemiamą rungtynių atkarpą 23-iu tašku pradėjo P.Jankūnas, tačiau kitoje aikštės pusėje prabilo rezultatą lyginęs Aaronas Jacksonas – 72:72. Savo pasirodymą mače ir Eurolygoje pradėjęs Paulius Valinskas demonstravo pavydėtiną drąsą ir netrukus metimu iš vidutinio nuotolio pelnė pirmuosius savo taškus šio sezono Eurolygoje (74:74), bet tuomet rungtynes savo pusėn pakreipti pabandė CSKA – 74:78. Šeimininkams padidinus atotrūkį iki 74:80, itin svarbų tolimą metimą realizavo deficitą perpus nurėžęs P.Jankūnas – 77:80. Eurolygos čempionams vis tvirčiau perėmus iniciatyvą, lyderio vaidmens ėmėsi K.Pangosas, kurio ryžtingas prasiveržimas ir tolimas šūvis išlaikė kovinę distanciją – 82:87. Visgi, dar trečiadienį Eurolygoje pergalę pasiekusių kauniečių jėgos pamažu seko ir P.Jankūno rezultatyviausių karjeros rungtynių nepakako prieš lygos lyderius – 86:95.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 30 (7/13 dvit., 8 atk. kam.), K.Pangosas 14 (6 rez. perd.), A.Milaknis 11 (3/5 trit.), L.Lekavičius 8, E.Ulanovas 6, L.Westermannas 4 (7 rez. perd.), A.Kavaliauskas 4, R.Seibutis 3, A.Lima 3, P.Valinskas 2, B.Motumas 1.

CSKA: M.Teodosičius 25 (6/9 dvit.), A.Jacksonas 19 (3/4 trit.), C.Higginsas 15 (6 rez. perd.), J.Ayersas 13 (7 atk. kam.).