LKL: Kauno „Žalgiris“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 98:84 2

Jau vienuoliktąją pergalę paeiliui „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybėse pasiekė lentelės viršūnėje įsitaisę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie be poilsio gavusio komandos kapitono Pauliaus Jankūno, savų žiūrovų akivaizdoje pranoko Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą – 98:84 (29:24, 21:17, 22:21, 26:22).

Rungtynių pradžioje kamuoliais po krepšiu buvo maitinamas Antanas Kavaliauskas, du nesustabdomus reidus krepšio link atliko Kevinas Pangosas, greito išpuolio metu pasižymėjo svečių minutės pertraukėlę provokavęs Brockas Motumas – 10:9. Po jos šeštąjį tašką rinko K.Pangosas, o gražiai suvaikščiojus kamuoliui, Leo Westermanno perdavimą tritaškiu iš krašto pavertė startiniame penkete mačą pradėjęs Paulius Valinskas – 15:14. Tuomet solo pasirodymą surengė septynis taškus paeiliui rinkęs L.Westermannas, iš vidutinio nuotolio taikliai metė Edgaras Ulanovas (24:18). Kėlinuko pabaigoje Lietuvos čempionams susikrautą pranašumą išlaikė šuolio sugebėjimus demonstravęs bei efektingai iš viršaus krovęs Renaldas Seibutis ir tolimą bombą įsmeigęs Artūras Milaknis – 29:24.

Antrojo kėlinio pradžioje užspaudus „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus, atotrūkis tarp komandų nepastebimai išaugo, kuomet į rezultatyviausių žaidėjų viršūnę įšoko iš įvairių distancijų puikiai šaudęs A.Milaknis – 36:24. Varžovams sumažinus atsilikimą iki 36:29, iniciatyvos ėmėsi Brockas Motumas, kuris vienas pats krovė šeimininkams rekordinį pranašumą – 42:29. Perėmęs kamuolį R.Seibutis dar kartą, tik šįkart kiek kukliau, rodė savo šuolio sugebėjimus, tačiau didėti atotrūkiui pasvaliečiai nebeleido (45:35). Pirmoje rungtynių dalyje tašką dėjo trečią tolimą šūvį įskraidinęs A.Milaknis, o į rūbinę žalgiriečiai keliavo turėdami devynių taškų atsargą – 50:41.

Trečiasis kėlinys startavo varžovų dovanėle P.Valinskui, kurią jis išvyniojo elegantiškai kraudamas kamuolį iš viršaus – 52:41. Pranašumui sumenkus iki 52:48 darbo ėmėsi L.Westermannas, dviženklę persvarą grąžino nepaisydamas pražangos pasižymėjęs B.Motumas – 59:48. L.Westermannas ir B.Motumas dviese rinko taškus Lietuvos čempionams bei varė į neviltį artėti bandžiusius svečius (65:56). Kėlinuko pabaigoje Brockas smeigė dar vieną tritaškį, baudų metimais įsiterpė Lukas Lekavičius, kabliu trečią ketvirtį uždarė Robertas Javtokas – 72:62.

Vos tik prasidėjus lemiamai rungtynių atkarpai, žalgiriečiai galingai šovė į priekį po E.Ulanovo metimo iš vidutinio nuotolio ir įsidrąsinusio L.Lekavičiaus sprendimų – 80:64. Tiesa, baltos vėliavos „Pieno žvaigždės“ nekėlė ir netrukus provokavo Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę (80:70). Po jos tolimais šūviais apsikeitė A.Milaknis ir Steponas Babrauskas – 83:73. Ketvirtą P.Valinsko rezultatyvų perdavimą taškais pavertė rezultatyviausias kauniečių žaidėjas B.Motumas, tačiau visiškai jaustis saugiai Lietuvos čempionai negalėjo ir likus porai minučių – 87:78. Tuomet svarstykles savo pusėn galutinai nusvėrė tritaškį smeigės P.Valinskas, o 11-ąją pergalę paeiliui LKL čempionate žalgiriečiams įtvirtino „Žalgirio“ arenos lankų tvirtumą patikrinęs A.Kavaliauskas – 98:84.

„Žalgiris“: B.Motumas 20 (6/6 dvit.), A.Milaknis 14 (4/6 trit.), L.Westermannas 13 (5/7 dvit., 2 per. kam.), A.Kavaliauskas 10 (6 atk. kam.), K.Pangosas 8, L.Lekavičius 8 (6 rez. perd., 2 per. kam.), P.Valinskas 8 (5 rez. perd.), R.Seibutis 8 (4 rez. perd.), E.Ulanovas 5, R.Javtokas 4 (2 per. kam.), I.Hartensteinas 0.

„Pieno žvaigždės“: O.Olisevičius 20 (3/3 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Low 15 (3/6 trit., 8 rez. perd.), A.Agafonovas 16 (7 atk. kam., 2 per. kam.), S.Babrauskas 11 (6 atk. kam., 3 per. kam.).