P.Jankūno metimas pratęsime atnešė „Žalgiriui“ pergalę prieš „Olympiacos“! (VIDEO) 22

Paskutinėse Eurolygos reguliariojo sezono rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje panaikino 16 taškų deficitą ir per dramatišką pratęsimą 86:85 (10:25, 21:18, 25:16, 24:21, 6:5) parklupdė Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkus.

Rungtynėms startavus keturiais Eurolygos vicečempionų taškais, svečių kraitį netrukus atidarė Paulius Jankūnas – 2:4. Tiesa, tuomet deficitas šoktelėjo iki 2:10, o „Žalgiriui“ kelis rezultatyvius atsakymus surengė puikiai atakoms dirigavęs Kevinas Pangosas – 6:10. Kėliniui jau persiritus į antrą pusę kauniečiai išgyveno tikrą taškų badą, atstumas pasiekė naujas aukštumas, tad pasitarimą sušaukė Šarūnas Jasikevičius – 6:17. Iškart po jo geras progas susikūrė Antanas Kavaliauskas ir P.Jankūnas, bet pirmąsias dešimt minučių net 10:25 laimėjo šeimininkai.

Antrasis kėlinys startavo Axelio Toupane metimu iš krašto užmynus tritaškio liniją, kamuolį puolime pačiupo atsilikimą iki 14:25 mažinęs Brandonas Daviesas. Įsižaidę žalgiriečiai varžovus gana sėkmingai atakavo per B.Daviesą, gerus K.Pangoso ir A.Kavaliausko perdavimus efektingais taškais užbaigęs Aaronas White‘as, o po Edgaro Ulanovo perimto kamuolio ir dėjimo, minutės pertraukėlės teko prašyti „Olympiacos“ trenerių štabui – 25:32. Nors puskablį atliko A.Kavaliauskas, puolime įsišaudę šeimininkai privertė atsakomąją minutės pertraukėlę deginti jau kauniečių komandą (27:40). Prieš pat didžiąją pertrauką drąsiai krepšio link nardė K.Pangosas, metimu iš vidutinio nuotolio pirmą rungtynių pusę uždarė B.Daviesas – 31:43.

Trečiajame kėlinyje greitojo puolimo smaigalyje vis atsidūrė A.Toupane, pirmąjį svečių tritaškį realizavo Edgaras Ulanovas – 38:51. Ledus pralaužė maksimumą išspaudęs Vasilije Micičius, iš vidutinio nuotolio pataikė B.Daviesas, tačiau Eurolygos vicečempionų puolimo banga per pirmąsias penkias minutes atrodė sunkiai sulaikoma – 43:59. Vos antrą vinį iš toli kauniečiams smeigė E.Ulanovas, dvitaškiu deficitą iki 48:59 nurėžė P.Jankūnas. Ketvirčio pabaigoje reikiamos energijos į žaidimą įnešė blykstelėjęs Beno Udrihas, krepšį triuškinančiu dėjimu sudrebino A.White‘as, o spurtą iki 13:0 pratęsė intrigą prieš lemiamą rungtynių atkarpą dar labiau gaivinęs V.Micičius – 56:59.

Variklį užsikūręs B.Udrihas prie šešių rezultatyvių perdavimų rinko šeštąjį tašką, o lyderio vaidmens ėmęsis P.Jankūnas šeimininkams paliko vos vieno taško persvarą – 64:65. Lėtai slenkančiame kėlinyje prie baudų metimų linijos apsigyveno B.Daviesas, kuris mesdamas praktiškai be klaidų, išlygino rezultatą 71:71. Prabėgus jau 37 žaidimo minutėms Lietuvos čempionus pirmą kartą rungtynėse į priekį išvedė tritaškį smeigęs Artūras Milaknis, privertęs Pirėjuje vis garsiausi skambėti „Žalgirio“ vardui – 74:71. Dar saugiau žalgiriečiai jautėsi po E.Ulanovo dvitaškio su pražanga (77:73), tačiau laikmačiui rodant tris vienetus, užvirė tikra drama – 77:76. Prasidėjus paskutinei minutei labai svarbų tritaškį drėbė A.Milaknis (80:76), bet dėjimais pusiausvyrą atstatė „Olympiacos“ aukštaūgiai – 80:80. Likusios 5 sekundės priklausė kauniečiams, kuriuos į pergalę ištraukti galėjo kapitonas P.Jankūnas, tačiau jo reidas tikslo nepasiekė ir rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Papildomą laiką uraganiniu prasiveržimu atidarė A.Milaknis, varžovams pratylėjus daugiau nei tris minutes, pranašumą iki 84:80 baudomis didino B.Daviesas. Tiesa, tuomet žalgiriečiai puolime sustojo ir likus 8 sekundėms, neatkovoję kamuolio gynyboje, atsidūrė ant prarajos krašto – 84:85. Lemiamos atakos metu iniciatyvos ėmėsi E.Ulanovas: nors jo metimas tikslo nepasiekė, laiku ir vietoje atsirado P.Jankūnas, šįkart jau persvėręs rezultatą svečių pusėn – 86:85. Per likusias 2 sekundes pergalę Eurolygos vicečempionams išplėši galėjo paskutinių sekundžių meistras Vassilis Spanoulis, bet šio tritaškis skriejo pro šalį ir Eurolygos reguliarųjį sezoną „Žalgiris“ užbaigė antrą kartą įveikdamas galingąją Graikijos komandą

„Žalgiris“: B.Daviesas 18 (6 atk. kam., 4 per. kam.), P.Jankūnas 15 (7/8 dvit.), E.Ulanovas 11, A.Milaknis 8, A.White‘as 7 (5 atk. kam., 2 per. kam.), K.Pangosas 6 (6 rez. perd., 2 per. kam.), A.Toupane 6 (2 per. kam.), B.Udrihas 6 (8 rez. perd.), V.Micičius 5, A.Kavaliauskas 4, G.Masiulis 0.

„Olympiacos“: V.Spanoulis 16 (6 rez. perd.), N.Milutinovas 15 (9 atk. kam., 2 blk.), B.Robertsas 12 (3/4 trit., 2 per. kam.).