Solidžiai rungtyniavę žalgiriečiai neturėjo vargo Pasvalyje 5

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po pertraukos sugrįžo į „Betsafe–LKL“ pirmenybes. Sekmadienį svečiuose žalgiriečiai susitvarkė su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda 91:67 (23:17, 31:15, 23:18, 14:17) ir iškovojo 27-ąją pergalę per 30 rungtynių.

Rungtynes sėkmingais epizodais po krepšiu atidarė Edgaras Ulanovas ir Marius Grigonis, dėjimu krepšį drebino Aaronas White‘as – 6:4. Tuomet taiklumą ir iš toli pademonstravo A.White‘as bei M.Grigonis, po kurių tritaškių pranašumas šoktelėjo iki 12:4. Tarsi geriausias snaiperis dar vieną tritaškį iš krašto paleido A.White‘as, dėjimu stebino Artūras Milaknis – 18:8. Anksti paleisti Lietuvos čempionų nesiruošė ir staigiai artėjo iki 18:13. Kėlinio pabaigoje nardė nuo suolo pakilęs Nate‘as Woltersas, baudų metimus pridėjo Antanas Kavaliauskas, o žalgiriečiai pirmavo 23:17.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ persvara išaugo iki 35:21, kuomet lyderio vaidmens ėmėsi N.Woltersas, neleistinai sustabdytas buvo iš toli atakavęs A.Milaknis. Ketvirčiui įpusėjus pasipylė tritaškių lietus, kurį pradėjo Leo Westermannas, o vėliau prie jo prisijungė M.Grigonis ir jaunasis Rokas Jokubaitis – 46:28. Prieš pat didžiąją pertrauką svečių pozicijas dar labiau sustiprino savo dvyliktąjį tašką pelnęs A.White‘as – 54:32.

Po didžiosios pertraukos artėti varžovams neleido Marius Grigonis – 59:37. Skylę arčiau krepšio atrado E.Ulanovas, dar vieną tolimą šūvį paleido A.White‘as, puikų M.Grigonio perdavimą išglaudė atstumą iki 68:42 didinęs kapitonas Paulius Jankūnas. Į dar gilesnę duobę pasvaliečius stūmė iš vidutinio nuotolio neklydęs Antanas Kavaliauskas, krepšį dėjimu drebinęs A.White‘as ir tritaškį smeigęs Thomasas Walkupas – 75:45. Sėkmingą ketvirtį uždarė skaičius 77:50 užfiksavęs T.Walkupas.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos čempionų puolimas ėmė buksuoti, tačiau svečius priekyje vis dar užtikrintai 83:60 palaikė iš vidutinio nuotolio pataikęs Deonas Thompsonas, laiku ir vietoje atsiradęs R.Jokubaitis bei perimtą kamuolį lengvais taškais pavertęs Lukas Uleckas. Pergalę kauniečiams 91:67 įtvirtino klaidinamų judesių arsenalą demonstravęs D.Thompsonas, baudas sumetęs L.Uleckas ir paskutinį žodį taręs P.Jankūnas.

„Žalgiris“: A.White‘as 17, M.Grigonis 16, N.Woltersas 10, P.Jankūnas 8, T.Walkupas 7, R.Jokubaitis 7, A.Milaknis 5, L.Westermannas 5, D.Thompsonas 4, L.Uleckas 4, A.Kavaliauskas 4, E.Ulanovas 4.

„Pieno žvaigždės“: T.Lekūnas 14, Y.Gatesas 8, J.Threattas 8, D.Pena 8.