Puikią gynybą demonstravę žalgiriečiai susitvarkė su ASVEL iššūkiu (VIDEO) 10

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos ketvirtajame ture 70:56 (14:20, 19:8, 22:17, 15:11) pranoko Vilerbano ASVEL komandą ir įsirašė antrąją pergalę stipriausiame Senojo žemyno turnyre.

Rungtynių pradžia individualiai puikiai klostėsi Mariui Grigoniui, tačiau priekyje 5:12 buvo Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę provokavę svečiai. Po jos baudos aikštelėje reikalus tvarkė Zachas LeDay, tritaškį smeigė M.Grigonis ir deficitas tirpo iki 12:14. Kamuolį puolime atsikovojęs Z.LeDay rinko dar du taškus, bet pirmojo kėlinio sirena skelbė Prancūzijos čempionų pranašumą – 14:20.

Antrajame kėlinyje darbo ėmėsi Thomasas Walkupas, rezultatą 21:20 persvėrė tolimą bombą smeigęs Artūras Milaknis. Tas pats A.Milaknis, perėmęs kamuolį, dar ir nustebino elegantišku dėjimu, o pranašumą iki 28:20 augino tritaškiu nuostabų spurtą (14:0) tęsęs M.Grigonis. Iš vidutinio nuotolio ledus pralaužė Lukas Lekavičius, prie baudų metimų linijos stojo A.Milaknis ir Z.LeDay, tačiau nepaisant puikaus antrojo kėlinio, prieš antrą rungtynių pusę liko daug neatsakytų klausimų – 33:28.

Antrą rungtynių pusę atidarė T.Walkupo tolimas šūvis iš krašto, iš tolėliau pataikė ir komandos kapitonas Paulius Jankūnas, o dviženklę persvarą 41:30 sukūrė Z.LeDay. Į dar gilesnę duobę ASVEL krepšininkus stūmė įsižaidęs T.Walkupo ir P.Jankūno duetas – 46:32. Ketvirčio pabaigoje pagyvėjimas įvyko ir prancūzų barikadų pusėje, tačiau savų planų turėjo žodį tarę L.Lekavičius bei Jockas Landale‘as, o dviženklį pranašumą 55:45 po 300-jo L.Lekavičiaus perdavimo Eurolygoje tritaškiu grąžino paskutinį tašką dėjęs A.Milaknis.

Lemiamoje rungtynių atkarpoje pirmosios keturios minutės kauniečiams buvo visiškai tuščios, tačiau tuo nepasinaudojo ir svečiai, priartėję vos per du taškelius iki 55:47. Galų gale taškų badą nutraukė iki tol nepasižymėję Edgaras Ulanovas ir Nigelas Hayesas, po driblingo iššovė rimtą paraišką pergalei pateikęs T.Walkupas – 61:47. Paskutinę atakos sekundę neklydo Z.LeDay, triukšmo bombą sprogdino prancūzų laivą skandinęs ir Karolio Lukošiūno bei Kerro Kriisos debiutą Eurolygoje inicijavęs E.Ulanovas – 66:47. Per likusias dvi minutes pergalę rezultatu 70:56 tvirtino baudos metimą realizavęs jaunasis K.Kriisa.

„Žalgiris“: Z.LeDay 13 (8 atk. kam., 2 blk.), T.Walkupas 12 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), M.Girgonis 11 (3/4 trit.), A.Milaknis 10, J.Landale’as 6, P.Jankūnas 5, E.Ulanovas 5, L.Lekavičius 4, N.Hayesas 3, K.Kriisa 1, K.Lukošiūnas 0, M.Gebenas 0.

ASVEL: T.Jekiri 10 (10 atk. kam.), A.Noua 8, E.Jacksonas 7 (4 rez. perd.), C.Kahudi 7, A.Diotas 7.