NKL: jaunieji žalgiriečiai pergalingai startavo atkrintamosiose 0

Ketvirtadienį svarbiausias sezono kovas pradėjo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) atkrintamosiose besivaržanti Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda.

Jaunieji žalgiriečiai serijoje iki trijų pergalių pirmajame mače pranoko Palangos „Palanga“ krepšininkus rezultatu 86:80 ir ne tik žengė pirmą žingsnį kito etapo link, tačiau ir išsaugojo namų aikštės pranašumą.

Susitikimo pradžioje svečius šlavė galinga žalgiriečių puolimo banga, kurią tritaškiu inicijavo Kristupas Žemaitis, o užbaigė du tolimus šūvius paeiliui smeigęs Martynas Arlauskas – 12:5. Toliašaudė artilerija sustoti nesiruošė: dar dvi tolimas bombas įsūdė K.Žemaitis, vieną pridėjo Lukas Uleckas ir skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki 21:11. Atstumui tirpstant, kėlinuko pabaigoje vis dar apčiuopiamą pranašumą „Žalgirio“ dubleriams išlaikė žaidimo vairą į savo rankas perėmusi aukštaūgių linija, kurią sudarė Gytis Masiulis bei Laurynas Birutis – 28:23.

Antrajame kėlinyje pasižymėjo Giedrius Bergaudas, ant karštųjų K.Žemaitis ir M.Arlauskas iššovė po dar vieną tritaškį – 36:29. Žalgiriečiai surengė ir tikrą dėjimų šou, kuomet krepšio konstrukciją drebino L.Birutis ir M.Arlauskas, o pranašumas išaugo iki rekordinio – 43:31. Tuomet savo atsaką surengė ir palangiškiai, visiškai panaikinę turėtą deficitą (43:41), kurį tik prieš pat didžiąją pertrauką kiek padidino dar kartą iš toli prabilę K.Žemaitis ir Grantas Vasiliauskas – 52:47.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ jaunimo komandos puolimas jau sukosi aplink L.Birutį ir G.Masiulį (59:54), bet čia pat rezultatas tapo lygus – 59:59. Viską pradėjus nuo pradžių prabilo L.Uleckas, kurio pastangomis kauniečiai kiek lengviau atsikvėpė – 64:59. Nors be didesnio vargo visas gynybines užkardas laužė aukštaūgiai G.Masiulis ir L.Birutis, į ketvirtą kėlinį šeimininkai keliavo teišsaugoję dviejų taškų atsargą – 68:66.

Ketvirtą kėlinuką pradėjo ne tik gera gynyba, tačiau ir vis produktyvesnis puolimas, leidęs perimti žaidimo kontrolę – 74:66. Likus porai minučių K.Žemaičio tritaškis itin artino žalgiriečius pergalės link (81:74), tačiau baltos vėliavos svečiai nekėlė ir rungtynėse užvirė karšta kova – 82:80. Prasidėjus paskutinei minutei svarbų dvitaškį realizavo G.Masiulis (84:80), o apgynus savąjį krepšį, taikliais baudų metimais tas pats G.Masiulis įtvirtino pirmą žaliai-baltų pergalę serijos kaktomušoje.

„Žalgiris-2“: K.Žemaitis 20 (6/9 dvit., 5 rez. perd., 4 per. kam.), G.Masiulis 20 (12 atk. kam., 2 blk.), M.Arlauskas 17 (3/5 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), L.Birutis 16 (8/10 dvit., 5 atk. kam.), L.Uleckas 8, G.Vasiliauskas 3, G.Bergaudas 2, M.Valinskas 0.

„Palanga“: Ž.Šimonis 19 (5/7 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Bertašius 18 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Montrimavičius 17.

Iki trijų pergalių truksianti serija šeštadienį jau persikels į Palangą, o antradienį (kovo 7 d.) sugrįš į Kauną.