NKL: pergalę iš Telšių išsivežę žalgiriečiai įtvirtino savo pozicijas 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda šeštadienį Telšiuose 74:66 pranoko turnyrinės lentelės kaimynus „Telšių“ krepšininkus ir su 15 pergalių įsitvirtino penktoje Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) vietoje.

Rungtynės startavo penkiais varžovų taškais, kuriems atsaką jau prabėgus keturioms minutėms galų gale atrado Martynas Sajus – 2:5. Po sunkios pradžios įsižaidę kauniečiai vis dažniau atrado spragų šeimininkų gynyboje ir pirmąjį kėlinį baigė pirmaudami 16:15.

Giedriui Bergaudui pasižymėjus dvitaškiu žalgiriečiai įgijo trijų taškų pranašumą – 18:15, tačiau tuomet sekė telšiškių atsakas (18:21). Antroje kėlinuko dalyje mačas toliau klostėsi koja kojon, tad visas įdomumas nusikėlė į antrą rungtynių pusę – 30:31.

Trečiajame kėlinyje po Vitalijaus Kozio tritaškio bei M.Sajaus dvitaškio „Žalgirio“ dubleriai pirmavo 41:39. Tiesa, dukart iš toli iššovę varžovai pavojingai atsiplėšė iki 43:49. Laimei, ketvirtį galingai užbaigė prabilęs Matas Jogėla, o vyšnią ant torto uždėjo tolimu šūviu su sirena svečius į priekį išvedęs Ignas Sargiūnas – 58:55.

I.Sargiūnas taškus rinkosi ir ketvirtojo kėlinio pradžioje – 65:60. Turnyrinės lentelės kaimynams bandant kilti į lemiamą šturmą jį atlaikyti padėjo M.Sajus, o galutinai nuslopino tritaškį likus minutei įskraidinęs bei pergalę rezultatu 74:66 įtvirtinęs V.Kozys.

„Žalgiris-2”: M.Sajus 14 (7/11 dvit., 10 atk. kam.), V.Kozys 11 (3/3 trit., 7 atk. kam.), M.Jogėla 11, I.Sargiūnas 11 (5 rez. perd.), R.Jokubaitis 8 (4 rez. perd.), E.Venskus 7, L.Uleckas 4 (4 rez. perd.), G.Vasiliauskas 4 (6 atk. kam.), M.Arlauskas 2, G.Bergaudas 2, L.Vaištaras 0, M.Valinskas 0.

„Telšiai“: M.Norkus 17 (7/10 dvit.), O.Kaminskis 13 (5/7 dvit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), E.Kubilius 11 (7 atk. kam., 3 per. kam.).

Likus vienam ratui NKL ir trylikai rungtynių „Žalgirio“ jaunimas rikiuojasi penktas ir vos dvejomis pergalėmis atsilieka nuo Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkų.

Trečiąjį ratą Tomo Masiulio auklėtiniai pradės sausio 12 d., penktadienį, 16.00 val. rungtynėmis namuose (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose) su neseniai patiestais Vilniaus „Perlo“ krepšininkais.