NKL: dramatiškų mačų pilnas „Žalgirio“ dublerių savaitgalis 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) turėjo neįtikėtiną savaitgalį. Joniškyje pratęsimo pabaigoje jaunieji žalgiriečiai fantastiškai išsigelbėjo, tačiau kitą dieną savų žiūrovų akivaizdoje paskutinę sekundę sėkmė nusišypsojo „Šilutės“ krepšininkams.

Savaitgalį „Žalgiris-2“ pradėjo rungtynėmis Joniškyje prieš vietos „Delikatesas“ komandą. Jose žiūrovai stebėjo unikalią 45 minučių kovą, kurios metu žalgiriečiai išsigelbėjo bei taikliu metimu su sirena šventė pergalę – 75:73.

Rungtynės prasidėjo septyniais kauniečių taškais: dvitaškius įmetė Paulius Valinskas ir Laurynas Birutis, tritaškį pridėjo Vidas Ginevičius – 7:0. Tiesa, į tai šeimininkai turėjo dar rezultatyvesnį atsaką ir persvėrė rezultatą (7:10). Penkių minučių jaunųjų žalgiriečių tylą nutraukė Aleho Kojenetso dvitaškis, penktąjį tašką rinko V.Ginevičius, tačiau po pirmųjų dešimties minučių priekyje buvo varžovai – 11:16.

Antrąjį kėlinį dviem tritaškiais pradėjo Regimantas Miniotas – 20:20. Keturis taškus pridėjo Martynas Echodas, bet minimalia persvara pirmavo „Delikatesas“ (24:25). Ketvirčio pabaigoje kauniečius į priekį truktelėjo M.Varnas, jo šeši taškai išvedė rezervinę „Žalgirio“ ekipą į priekį prieš antrąją rungtynių pusę – 30:28.

Trečiąjį kėlinį šeimininkai pradėjo galingu spurtu, po kurio ne tik panaikino deficitą, bet ir solidžiai išsiveržė į priekį – 30:37. Tuomet sėke sėkmingesnė atkarpa žalgiriečiams. Po du taškus pelnė R.Miniotas ir M.Echodas, tritaškį įskraidino V.Ginevičius – 37:39. Nors dar kartą iš trijų taškų zonos taikliai metė V.Ginevičius, varžovai spurtavo ir prieš ketvirtąjį kėlinį susikrovė rekordinį pranašumą – 40:51.

Lemiamą ketvirtį dvitaškiu atidarė Martynas Sajus, tolimą metimą pataikė P.Valinskas, o atotrūkį iki šešių mažino dėjimą atlikęs R.Miniotas – 47:53. Tvirtai pirmavusių šeimininkų bėdos tuo nesibaigė: po perimto kamuolio dvitaškį įmetęs P.Valinskas panaikino deficitą iki vieno taško – 52:53. „Delikatesas“ po dviejų tolimų šūvių pabandė atitrūkti (52:59). Kauniečiai rankų nenuleido: ketvirtąjį tritaškį realizavo V.Ginevičius, po du taškus rinko P.Valinskas bei R.Miniotas – 59:62. Likus minutei rezultatą lygino dvitaškiu su pražanga pasižymėjęs M.Varnas – 62:62. Šeimininkai aidint sirenai po taiklaus metimo ėmė džiūgauti, tačiau pasitelkus video peržiūrą buvo nuspręstą taškų neįskaityti ir komandoms teko žaisti pratęsimą– 62:62.

Pratęsimo pradžioje M.Echodas pataikė dvi baudas, tačiau Aivaras Galkauskas surinko šešis taškus – 64:70. Tritaškį pataikęs M.Varnas atkūrė intrigą, o aukščiausią įtampos tašką rungtynės pasiekė po taiklaus V.Ginevičiaus tritaškio – 70:72. Likus 5 sekundėms, varžovai turėjo dviejų taškų persvarą ir kamuolį savo rankose, bet jo neišlaikė, o rezultatą dėjimu lygino Paulius Valinskas – 73:73. Ir kai atrodė, kad teks žaisti dar penkias papildomas minutes, šeimininkai neįtikėtinai suklydo. Likusios sekundės pakako „Žalgiris-2“ puolėjui M.Varnui, kuris pasiuntė kamuolį į krepšį ir išplėšė kovingą pergalę laikinosios sostinės komandai – 75:73.

„Žalgiris-2“: V.Ginevičius 17 (5/9 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), R.Miniotas 16 (3/6 trit., 8 atk. kam., 2 per. kam.), M.Varnas 16 (4 atk. kam.), P.Valinskas 12 (2 per. kam.), M.Echodas 8, A.Kojenetsas 2, L.Birutis 2 (4 atk. kam., 2 per. kam.), M.Sajus 2, A.Kulboka 0, N.Barauskas 0, K.Žemaitis 0, G.Masiulis0

„Delikatesas“: Ž.Petraitis 19 (8 atk. kam.), A.Galkauskas 18 (13 atk. kam.), I.Lianzbergas 10 (5 atk. kam., 2 per. kam.), P.Klemas 10 (3/6 trit., 5 rez. perd., 2 per. kam.).

Šeštadienį „Žalgirio“ dubleriai namuose susitiko su „Šilutės“ krepšininkais. Didžiąją rungtynių dalį pirmavę kauniečiai antroje mačo pusėje išvaistė persvarą ir viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Septintąją pergalę pirmenybėse iš žalgiriečių atėmė fantastišką metimą pataikęs Eividas Mološčiakas – 67:68.

„Žalgiris-2“ dominavo pirmojo ketvirčio metu. Labiausiai prie to prisidėjo aštuonis taškus surinkęs Nerijus Barauskas, po V.Ginevičiaus perdavimų taikliai metė M.Varnas ir M.Sajus – 13:3. Du dvitaškius pataikė M.Echodas, dviem taškais prisidėjo P.Valinskas bei pirmąjį kėlinį užtikrintai laimėjo šeimininkai – 19:10.

Antrojo kėlinio pradžioje dublerius į priekį traukė du krepšininkai. Du tritaškius įskraidino Kristupas Žemaitis, keturiais taškais savo kraitį pildė M.Echodas – 29:16. Po M.Sajaus dviejų taškų pranašumas buvo išaugęs iki septyniolikos (33:16), bet kėlinį septyniais taškais užbaigė „Šilutė“ ir mažino atsilikimą iki dešimties – 33:23.

Trečiasis kėlinys prasidėjo dar keturiais svečių taškais, žalgiriečių tylą nutraukė M.Echodo dėjimas – 35:27. Prieš varžovų spaudimą neatsilaikę dubleriai švaistė metimus pro šalį, o tuo pasinaudoję šilutiškiai pirmą kartą išsiveržė į priekį (35:37). Nors kėlinį sėkmingu reidu krepšio link baigė P.Valinskas, „Šilutė“ prieš lėmiamą kėlinį turėjo keturių taškų atsargą – 42:46.

Po penkis taškus surinkę M.Varnas ir N.Barauskas, neleido dar labiau atitrūkti varžovams – 54:61. Ketvirčiui įpusėjus svarbų tritaškį įsmeigė K.Žemaitis, baudas realizavo V.Ginevičius, o rezultatą tolimu metimu persvėrė N.Barauskas – 63:61. Likus beveik trim minutėm švieslentėje degė trapi šeimininkų persvara (65:63). Tuomet žiūrovams teko dvi minutes laukti taškų, kol dvitaškiu pasižymėjo E.Mološčiakas – 65:65. Atakos laikui baigiantis iš po krepšio rezultatą persvėrė M.Echodas – 67:65. Nepaisant to, jog tebuvo likusi viena sekundė, svečiai sugebėjo sukurti stebuklą ir privertė už galvų susiimti visus „Žalgirio“ jaunimo krepšininkus. E.Mološčiakas, nepaisydamas dviejų varžovų gynybos, rado galimybę paleisti kamuolį krepšio link, ir šis, susirinkusių kauniečių nelaimei, skrodė tinklelį. Teisėjai neskubėjo įskaityti metimo ir nusprendė pasinaudoti video peržiūra, kuri patvirtino „Šilutės“ pergalę – 67:68.

„Žalgiris-2“: N.Barauskas 17 (4/8 trit., 4 atk. kam., 2 per. kam.), M.Echodas 17 (7/10 dvit.), K.Žemaitis 9 (3/4 trit.), M.Varnas 9, M.Sajus 6 (4 atk. kam.), P.Valinskas 4, R.Miniotas 3 (5 atk. kam.), V.Ginevičius 2 (9 rez. perd., 3 per. kam.), A.Kulboka 0, L.Birutis 0.

„Šilutė“: E.Šaulys 21 (4/5 trit.), N.Anglickis 16 (7/11 dvit., 6 atk. kam.), E.Mološčiakas 9.