NKL: savaitgalį žalgiriečiai su Marijampolės komanda pasidalino po pergalę 0

Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda penktadienį Marijampolėje prieš vietos „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkus užbaigė Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmojo rato kovas, o kitą dieną kauniečių bei marijampoliečių akistata persikėlė į Kauną.

Pirmojoje ekipų dvikovoje prireikė pratęsimo. Nors prieš ketvirtąjį kėlinį marijampoliečiai turėjo solidų 16 taškų pranašumą, rankų nenuleidę žalgiriečiai sugebėjo išplėšti pratęsimą. Tiesa, jo metu pranašesni buvo šeimininkai – 92:98.

„Žalgiris-2“ komandai pirmuosius penkis taškus surinko Nerijus Barauskas – 5:9. Dukart taikliai iš dviejų taškų zonos atakavo Alehas Kojenetsas, tačiau priekyje užtikrintai buvo aikštelės šeimininkai (18:9). Savo taškų sąskaitas atidarė aukštaūgiai Martynas Sajus, Martynas Echodas bei Regimantas Miniotas, bet po pirmųjų dešimties minučių dviženklę persvarą turėjo varžovai – 26:15.

Antrojo kėlinio pradžioje prabilo keturis taškus pelnęs Martynas Varnas, dvitaškį pridėjo Laurynas Birutis – 21:29. Marijampoliečiai buvo nubausti technine pražanga, o atsilikimą iki trijų mažino R.Minioto ir M.Varno tritaškiai – 28:31. Po ketvirtojo Vido Ginevičiaus perdavimo dviem taškais su pražanga pasižymėjo M.Sajus (31:35). Per likusias keturias minutes žalgiriečiams vienintelius taškus pelnė dėjimą atlikęs M.Varnas, o tuo pasinaudoję „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai susigrąžino dviženklį pranašumą – 33:44.

Trečiasis kėlinys prasidėjo dviem V.Ginevičiaus tolimais šūviais, tiesa, sėkmingai puolime žaidė ir šeimininkai – 40:51. „Sūduva-Mantinga“ buvo įgijusi rekordinę persvarą (40:56), bet tuomet iniciatyvos ėmėsi penkis taškus surinkęs M.Varnas – 45:56. Pirmuosius taškus rinko Kristupas Žemaitis, Arnoldas Kulboka bei Gytis Masiulis, bet prieš ketvirtąjį ketvirtį tvirtai pirmavo šeimininkai – 53:69.

Ketvirtajame kėlinyje sėkmingai rungtyniavo atsarginiai krepšininkai: tritaškį pataikė A.Kulboka, ketvirtąjį tašką pelnė G.Masiulis – 58:71. Po keturių M.Echodo taškų ekipas skyrė devyni taškai – 62:71. V.Ginevičius įsmeigė du tritaškius, po šeštojo jo perdavimo dvitaškį pataikė M.Echodas – 70:73. Giedriaus Žibėno auklėtiniai pabandė atitrūkti (70:77), bet kauniečiai rankų nenuleido bei grąžino intrigą – 74:77. Mačo pabaigoje vyko tikra drama: baudos metimus realizavo M.Varnas, dvitaškį įmetė M.Sajus (78:79). Abi komandos surengė keletą nesėkmingų atakų, tad dubleriams teko pasitelkti pražangų taktiką. Ji pasiteisino, kadangi tik vieną baudos metimą pataikė Marius Valukonis – 78:80. Likusios 15 sekundžių priklausė žalgiriečiams, kuriems pratęsimą atnešė taiklus M.Varno dvitaškis – 80:80.

Pratęsimo pradžioje M.Varno ir M.Echodo pastangų dėka dubleriai sugebėjo pirmauti – 88:87. Tuomet sekė keturios taiklios varžovų baudos, persvėrusios rezultatą (88:91). Taikliais baudų metimais atsakė M.Sajus, bet suvalkiečiai pataikė dvitaškį, po kauniečių klaidų įsmeigė tritaškį bei palaidojo visas Tomo Masiulio auklėtinių viltis – 90:96. Per likusį laiką niekas nepasikeitė ir pergalę iškovojo Marijampolės komanda – 92:98.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 27 (7/13 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam., 3 blk.), M.Echodas 15 (5/12 dvit., 12 atk. kam.), V.Ginevičius 12 (4/8 trit., 8 rez. perd., 3 per. kam.), M.Sajus 9, R.Miniotas 7, N.Barauskas 5, A.Kulboka 5 (5 rez. perd.), A.Kojenetsas 4, G.Masiulis 4, K.Žemaitis 2 (4 rez. perd.), L.Birutis 2 (5 atk. kam.).

„Sūduva“: M.Valukonis 25 (11/18 dvit., 6 atk. kam., 7 per. kam.), C.Coons‘as 19 (3/5 trit., 8 rez. perd.), P.Abramavičius 17 (3/6 trit., 6 atk. kam., 2 per. kam), D.Sabeckis 14 (6 atk. kam., 2 per. kam.), R.Čepanonis 10 (5 atk. kam.).

Saldų revanšą „Žalgirio“ dubleriai pasiekė savų žiūrovų akivaizdoje. Sąlygas visų rungtynių metu diktavę žalgiriečiai atlaikė marijampoliečių šturmą antroje rungtynių dalyje bei atsirevanšavo už nesėkmę penktadienį – 88:71.

Rungtynės prasidėjo rezultatyviomis abiejų komandų atakomis, kauniečius į priekį tempė septynis taškus surinkęs A.Kojenetsas – 12:7. Po tris taškus pridėjo Paulius Valinskas ir M.Varnas, dvitaškiu pasižymėjo A.Kulboka (22:13). Ketvirčio pabaigoje dukart iš arti taikliai metęs M.Sajus sukrovė šeimininkams dviženklį pranašumą, bet kėlinį tritaškiu baigė varžovai – 26:19.

Nors antrasis kėlinys prasidėjo keturiais svečių taškais, „Žalgiris-2“ ekipai pavyko susigrąžinti rekordinę persvarą. Ją grąžino taikliai iš toli metęs V.Ginevičius bei baudų metimus realizavę aukštaūgiai – 34:24. Žalgiriečiai sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą: dvitaškius pataikė N.Barauskas ir M.Echodas, įspūdingą dėjimą pridėjo M.Varnas, tad pirmąją rungtynių pusę įtikinamai laimėjo T.Masiulio auklėtiniai – 41:28.

Trečiąjį kėlinį atidarė taiklus M.Echodo metimas, dėjimą atliko M.Varnas – 45:30. Po P.Valinsko tolimo šūvio „Žalgirio“ jaunimas dar labiau atitrūko – 56:34. Susikrautą persvarą išlaikė pasižymėję P.Valinskas bei M.Sajus (60:38). Marijampoliečiai pabandė priartėti, tačiau taiklios šeimininkų baudos varžovams spurtuoti neleido ir prieš ketvirtąjį kėlinį dubleriai turėjo įtikinamą persvarą – 65:48.

Puikiai ketvirtojo kėlinio pradžioje rungtyniavo keturis taškus surinkęs M.Echodas, dvitaškiu apie save priminė A.Kojenetsas – 73:52. Kelios apmaudžios klaidos bei rezultatyvios „Sūduvos-Mantingos“ komandos atakos atgaivino svečių viltis (73:59). Svarbiu metu iniciatyvos ėmėsi M.Varnas – 77:59. Po penkių Donato Sabeckio taškų suvalkiečiai priartėjo iki dešimties – 79:69. Varžovai turėjo galimybių dar labiau priartėti, tačiau rungtynes galingu žaidimu užbaigė M.Sajus, kurio šeši taškai įtvirtino pergalę – 88:71.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 15 (4/5 dvit., 3 per. kam.), M.Echodas 14 (6/9 dvit., 7 atk. kam.), M.Sajus 14 (5/6 dvit.), P.Valinskas 11 (5 atk. kam.), A.Kojenetsas 9 (4/5 dvit.), R.Miniotas 8 (4/6 dvit., 7 atk. kam., 6 rez. perd., 2 per. kam.), L.Birutis 5 (6 atk. kam.), V.Ginevičius 4 (6 rez. perd.), N.Barauskas 4, A.Kulboka 2, K.Žemaitis 2, G.Masiulis 0.

„Sūduva-Mantinga“: T.Kliučinykas 15 (7 atk. kam.), M.Valukonis 14 (6/13 dvit., 7 atk. kam., 2 per. kam.), R.Čepanonis 10 (3/4 trit., 8 atk. kam.).