„Žalgiris – SM“ šventė dešimtąją pergalę 0

Šiandien A. Sabonio krepšinio mokyklos salėje buvo sužaistos NKL čempionato rungtynės, kuriose Kauno „Žalgiris – A.Sabonio“ mokykla priėmė Pakruojo „Merestos“ krepšininkus.

Mačą pradėjo tokie komandų startiniai penketai:

„Žalgiris – SM“ pirmieji į aikštelę išbėgo – A.Milaknis, V.Štimacas, M.Kalnietis, R.Ūzas ir T.Barštys.

Pakruojo „Meresta“ rungtynes pradėjo – D.Rapečka, T.Taučius, E.Takuševičius, A.Kalvelis ir V.Padgureckas.

Dvikova prasidėjo taikliu R.Ūzo dvitaškiu metimu. Tuo pačiu atsakė ir varžovų krepšininkai. Sužaidus vieną minutę – 2:2.

Dvikova prasidėjo gana nerezultatyviai, komandos klydo ir atakavo netaikliai. Sužaidus beveik tris minutes M.Kalnietis pataikė dvitaškį metimą – 4:2.

Dar po akimirkos komandos kapitonas efektingu dėjimu padidino šeimininkų persvarą – 6:2.

Sužaidus pusę kėlinio, „Žalgiris – SM“ pirmavo 11:4.

Likus žaisti mažiau nei tris minutes šeimininkai dar labiau padidino savo pranašumą – 15:6.

Pakruojo “Meresta” dažnai pramesdavo iš patogių padėčių, šlubavo ir svečių gynyba.

Likus žaisti dvi sekundes, vieną baudos metimą pataikė A.Šaulys, o paskutinė „Merestos“ ataka buvo nesėkminga.

Pirmasis kėlinys baigėsi 20:10 Kauno klubo persvara.

Antroje rungtynių dalyje “Žalgiris – SM” taškų sąskaita atidarė M.Kalnietis, kuris pelnė du greitus taškus. Sužaidus tris minutes kauniečiai išsaugojo devynių taškų persvarą.

Svečiai ir toliau prastai atakavo tiek dviejų taškų zonos, tiek iš tolimesnių distancijų, vėluodavo gynyboje.

Įpusėjus kėliniui “Žalgiris – SM” pirmavo 35:23.

Tačiau svečiai nesiruošė nuleisti rankų ir likus žaisti tris minutes, sumažino skirtumą iki devynių taškų – 40:31.

Per likusias minutes Pakruojo „Merestos“ krepšininkai kelis kartus sėkmingai apsigynė ir pelnė taškus bei sumažino kauniečių pranašumą iki šešių taškų – antrasis kėlinys baigėsi rezultatu 40:34.

Po didžiosios pertraukos abiejų komandų žaidimas apsilygino, sužaidus tris minutes – 46:41 pirmavo šeimininkai. „Žalgiris – SM“ trečiajame kėlinyje vis sunkiau sekėsi stabdyti svečių atakas, kauniečiai vis dažniau mesdavo neparuoštus metimus. Tačiau baudos aikštelėje „Merestos“ aukštaūgiams sunkiai sekėsi stabdyti „Žalgiris – SM“ legionierių V.Štimacą. Pagirtinai varžovų baudos aikštelėje gynėsi R.Ūzas. Likus žaisti tris minutes, Kauno klubas išsaugojo šešių taškų persvarą – 51:45.

Trečiasis kėlinys, po Pakruojo „Merestos“ žaidėjo R.Streikaus tolimo taiklaus metimo, baigėsi rezultatu 57:55 Kauno klubo persvara.

Ketvirtoje rungtynių dalyje svečiai, po taiklaus tritaškio metimo, pirmą kartą išsiveržė į priekį – 57:58.

Likus žaisti 8 minutes, V.Štimacas išlygino rezultatą – 60:60. Šeimininkai gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių, taip susikurdami „antruosius šansus“, kuriuos dažnai pavykdavo išnaudoti. Įpusėjus kėliniui, šeimininkai pirmavo minimaliu skirtumu – 67:66.

Kauniečiams ir šioje mačo dalyje sunkiai sekėsi stabdyti Pakruojo „Merestos“ puolėją R.Streikų. Ketvirtojo kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė Kauno klubo krepšininkams, likus žaisti vieną minutę, jie pirmavo penkiais taškais – 75:70.

Per likusį laiką „Meresta“ nesugebėjo išplėšti sėkmės iš „Žalgiris – SM“ krepšininkų rankų. Likus žaisti 12.5 sekundės, dvi baudas sumetė V.Jasikevičius – 78:70. Finalinė šių rungtynių sirena paskelbė šeimininkų pergalę, rezultatu 80:70.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo R.Ūzas, kuris pelnė 18 taškų, atkovojo 11 kamuolių.15 pridėjo V.Štimacas, jis po krepšiais sugriebė 13 kamuolių.

Svečių ekipoje išsiskyrė R.Streikus, pelnęs 26 taškus. Jis atkovojo 6 kamuolius.