J.Repeša: “Žalgiris” įrodinėja, kad yra aukščiausio lygio komanda” 0

Šiandien Kauno “Žalgiris” per Frankfurtą (Vokietija) išskrido į Boloniją (Italija), kur sužais paskutiniąsias pirmojo turo Eurolygos rungynes. Jau rytoj Lietuvos čempionai bandys suvesti senas sąskaitas su “Climamio” krepšininkais.

J.Repeša (Bolonijos “Climamio” vyriausiasis treneris): “Mes žaidžiame namuose, savų žiūrovų akivaizdoje, todėl turime išnaudoti tokį pranašumą. Mes gerbiame “Žalgirio” klubą, kuris yra vienas iš grupės lyderių. Tačiau aš tokiu Kauno klubo pasirodymu nesu nustebintas. “Žalgiris” turi daug jaunų, talentingų žaidėjų, nuo praėjusio sezono išlaikė savo lyderį T.Beardą ir susigrąžino kūrybingą įžaidėją E.Cota. T.Beardui gavus traumą, “Žalgiryje” atsirado kiti lyderiai, ypač galima išskirti D.Lavrinovičių. Tai man primena praėjusio sezono “Climamio” situaciją – mūsų komandoje atsiskleidė E.Lorbekas, kai buvo traumuoti keli ekipos pagrindiniai žaidėjai. Aš esu įsitikinęs, kad “Žalgiris” be T.Beardo yra dar labiau užsigrūdinusi, dar labiau kovinga ekipa. Dar daugiau – būsimieji varžovai itin solidų žaidimą demonstruoja namų rungtynėse, dėl šių priežasčių aš nesu nustebintas tokiu “Žalgirio” pasirodymu Eurolygoje. “Žalgiris” įrodinėja, kad yra aukščiausio lygio komanda”

D. Bagaričius (“Climamio” puolėjas): “”Žalgiris” yra labai gera komanda, geresnė nei praėjusiame sezone. Aišku, mes ketvirtadienį turėsime žaisti sėkmingiau už būsimus varžovus, kur kas geriau, nei žaidėme su Liublijanos “Olimpija”. Mes rungtyniausime namie, tai yra didelis pranašumas. Mano oponentas D.Lavrinovičius yra tikrai pajėgus žaidėjas, mes šią vasarą esame žaidę vienas prieš kitą draugiškose rungtynėse ir Europos čempionate. Jis yra pavojingas ir įvairiapusiškas – agresyvus baudos aikštelėje, gali atakuoti ir nuo tritaškio zonos. Man būtų lengviau rungtyniauti prieš T.Beardą, nes jo stiprioji pusė yra žaidimas po krepšiu. Tačiau aš pasiruošęs kovoti su D.Lavrinovičiumi, aš jo nebijau. Esu “šviežias”, kupinas jėgų, nes praėjusiame Eurolygos mače aikštėje buvau tik keturiolika minučių. Dabar Italijos čempionate mūsų pozicijos yra aukštesnės nei Eurolygoje, tačiau abiejuose turnyruose mes esame tie patys – stengiamės daryti viską kaip galima geriau.”

A. Sireika (“Žalgirio” vyriausiasis treneris): “Climamio” prieš prasidedant sezonui neteko kelių pagrindinių savo žaidėjų, tokių kaip M. Vujaničius ar J. Basile. Neįmanoma lyginti tos komandos, kuri buvo anksčiau ir kuri yra dabar. Pernai jie triumfavo Italijos čempionate, šiame sezone jie taip pat kolkas lyderiauja . Tačiau mūsų varžovams ne taip gerai sekasi Eurolygoje. Galima sakyti, kad “Climamio” Eurolygoje dar tik įsibėgėja. Didelį dėmesį rytojaus rungtynėse skirsime E.Lorbekui , kuris mus skriaudė praėjusiame Eurolygos sezone, Top 16 varžybose, bei atidžiai prižiūrėsime M. Belinelli, kuris yra pavojingas snaiperis. Eurolygoje „Žalgiris“ turi didesnį pergalių skaičių, tačiau mes žaisime išvykoje, todėl ši dvikova bus labai sunki, nes mes esame stipresni namie.

Nepaisant to, mes pasiruošę mesti išsūkį „Climamio“ . Žalgiriečiai yra nusiteikę kovingai, todėl Bolonijoje galime tikėtis pergalės.“

L.Ayuso („Žalgirio“ gynėjas): „“Climamio“, lyginant su praėjusiu sezonu, yra pasikeitusi, mes dar nežaidėme prieš šią ekipą, todėl aš negaliu pasakyti tikrojo šios komandos pajėgumo. Bolonijos klubas pirmauja Italijos lygoje, bet Eurolygos rungtynės yra visai kas kita. Čia žaidžia geriausios Europos komandos, todėl pergalę pasiekti yra kur kas sunkiau. Išvykos rungtynėse gali atsitikti bet kas, todėl sunku prognozuoti kaip jos mums susiklostys.Bet jei mes žaisime iš visų jėgų, atiduosime visą širdį, tikrai galime atvežti pergalę iš Bolonijos.“