„Žalgiris“ įrodė, kad Lietuvoje yra stipriausias 0

Pasibaigė LKL čempionato principinė ir labiausiai intriguojanti dvikova tarp stipriausios Lietuvos komandos Kauno „Žalgirio“  ir šalies vicečempionų Vilniaus „Lietuvos ryto“. Rungtynes, kurios visuomet susilaukia ypač didelio dėmesio,  stebėti susirinko pilnutėlė Kauno sporto halė. Šiame mače prie žalgiriečių pagaliau prisijungė po traumos atsigavęs amerikietis T.Beardas. Komandos kapitonas buvo sutiktas griausmingais plojimais.

Pirmasis kėlinys prasidėjo taikliais metimais – du taškus pelnė Vilniaus klubo kapitonas R.Javtokas, trimis atsakė žalgirietis L.Ayuso. Kova, kaip ir buvo galima tikėtis, nuo pat pirmųjų sekundžių klostėsi atkaliai. Sužaidus dvi minutes rezultatu 6:9 pirmavo svečiai. Po T.Beardo tolimo taiklaus metimo nedidelį pranašumą išlaikė vilniečiai – 9:11. Įpusėjus kėliniui, po F.House taiklaus dvitaškio, „Lietuvos rytas“ pesvarą padidino iki 9 taškų  – 11:20. Tačiau Lietuvos čempionai po gana prastos mačo pradžios mobilizavosi ir, po R.Freemano taiklaus tolimo metimo sumažino atsilikimą  – 14:20. Sėkmingai gynyboje žaidė Kauno klubo aukštaūgiai. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 18:27. „Lietuvos ryto“ krepšininkai sugebėjo išlaikyti persvarą savo rankose.  Pirmoje rungtynių dalyje rezultatyviausias „Žalgirio“ gretose buvo T.Beardas, pelnęs šešis taškus.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė S.Serapinas, kuris pataikė tolimą metimą – 21:30. Lietuvos čempionų puolimas pamažu atsigavo, tačiau varžovai taip pat rungtyniavo aktyviai ir neleido Lietuvos čempionams priartėti. Sužaidus tris minutes žalgiriečiai atsilikinėjo 10 taškų.  Likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes, po įspūdingo D.Lavrinovičiaus dėjimo, Lietuvos čempionus nuo „Lietuvos ryto“ skyrė septyni taškai. Žalgiriečiai pasiaukojamai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir agresyviai gynėsi. Šiame kėlinyje ypač sėkmingai pasirodė J.Mačiulis, kuris perėmė keletą labai svarbių kamuolių. Po V.Ginevičiaus pelnytų greitų dviejų taškų, „Lietuvos ryto“  persvara tapo labai trapi – 37: 39.  Likus žaisti 30 sekundžių, žalgiriečiai įsiveržė į priekį  – 41:39 ir pranašumą išlaikė iki kėlinio pabaigos.

Po didžiosios pertraukos komandos apsikeitė netaikliais metimais. Pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė svečiai – du taškus pelnė R.Javtokas. Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes, po P.Jankūno dvitaškio, minimali „Žalgirio“ persvara – 44:43. Ir trečiajame kėlinyje vyko kova dėl kiekvieno aikštės centimetro. Nei viena ekipa nenorėjo atiduoti mačo iniciatyvos. Likus žaisti dvi minutes 53:52 pirmavo šeimininkai. Žalgiriečių getose ir toliau patikimą žaidimą demonstravo priekinės linijos žaidėjai. Daugiausiai problemų Kauno klubas turėjo su R.Štelmaheriu, kuris „Lietuvos rytui“ pelnė daugiausiai taškų. Trečioji rungtynių dalis baigėsi Lietuvos čempionų persvara rezultatu 56:54.

Lemiamas buvo ketvirtasis kėlinukas, kuris sėkmingiau prasidėjo mačo šeimininkams. Po dviejų E.Cota taškų – 58:54. Dvikova vyko taškas į tašką, tačiau  įpusėjus kėliniui kauniečiai išlaikė turėtą keturių taškų pranašumą. Dominavo gynybinis krepšinis. Po D.Lavrinovičiaus taiklaus tritaškio metimo, „Žalgirio“ persvara šoktelėjo iki šešių taškų. Per visą sužaistą laiką „Lietuvos ryto“ atsarginiai žaidėjai sugebėjo pelnyti tik du taškus. Likus žaisti vieną minutę rezultatu 72:63 pirmavo Lietuvos čempionai.  Per likusį laiką Vilniaus klubas jau nieko neįstengė padaryti ir buvo priversti pripažinti „Žalgirio“ pranašumą rezultatu 74:63. Kauno klubas šventė pelnytą pergalę. Kauno „Žalgiris“ po šios, jau septintosios pergalės, yra absoliutus LKL čempionato lyderis.   BBL turnyre kauniečiai turi šešiolika pergalių ir taip pirmauja.

Nugalėtojams 13 taškų įmetė ir 15 kamuolių atkovojo D.Lavrinovičius (5 bl.), po 10 pridėjo Larry Ayuso ir Reggie Freemanas. Po traumos grįžusio Tanokos Beardo ir Pauliaus Jankūno indėlis į pergalę — po 9 taškus.

Vilniečių gretose išsiskyrė  R.Štelmaheris (18 tšk.), Robertas Javtokas (13 tšk., 12 atk. kam.), Matthew Nielsenas (12 tšk., 10 atk. kam.) ir Frederickas House’as (11 tšk., 6 atk. kam., 5 kl.).

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris N.Spahija sakė, kad  su penkiais žaidėjais rungtynių laimėti negalima, atsarginiai Vilniaus klubo krepšininkai pasirodė tragiškai, jie pelnė vos du taškus. Žalgiris pelnytai nugalėjo. Paklaustas, kodėl taip emocingai reaguodavo į teisėjų sprendimus, N.Spahija sakė, kad nenori komentuoti teisėjų darbo. „Aš tik matau statistiniame protokole, kad „Žalgiris“ metė 30 baudų, o mes tik 15.“

„Žalgirio“ vyr. strategas A.Sireika džiaugėsi pergale ir sakė, kad nepaisant ilgos ir keistos kelionės po paskutinių Eurolygos rungtynių, komanda sugebėjo žaisti vieningai kaip kumštis. Pirmoje rungtynių pusėje nepavyko sėkmingai atakuoti, tačiau agresyvios gynybos dėka pavyko perlaužti rungtynių eigą ir perimti iniciatyvą. J.Mačiulis buvo tos puikios gynybos iniciatorius, kuris užvedė ekipą. A.Sireika gyrė ir D.Lavrinovičių, kuris  labai gerai sužaidė daug jėgų kainavusiame mače Italijoje ir labai  naudingai bei efektyviai pasirodė su Vilniaus „Lietuvos rytu“.  „Žalgirio“ treneris taip pat dėkojo gausiai į Kauno sporto halę susirinkusiems žiūrovams.