Kauno „Žalgiris“ sutriuškino Talino „Kalev“ ekipą 0

Šiandien BBL čempionato rungtynėse Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje, rezultatu 96:71 nugalėjo Talino „Kalev“ krepšininkus iš Estijos ir iškovojo dvidešimt pirmąją pergalę iš eilės šiame turnyre.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo mačo šeimininkai, du taškus pelnė P.Jankūnas. Tačiau Talino ekipa neleido nuo pat pradžių įsibėgėti žalgiriečiams, sužaidus tris minutes 5:4 priekyje Kauno klubas. Po V.Ginevičiaus tritaškio metimo minimalią persvarą turėjo „Žalgiris“ – 10:9. Rungtynės klostėsi apyligiai, komandas skyrė 1-2 taškai. Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, Kauno klubas spurtavo ir susikrovė penkių taškų persvarą. Po T.Beardo tolimo šūvio – 25:17 priekyje „Žalgiris“. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę, pirmajį tašką Lietuvos čempionų komandai pelnė K.Andersonas, realizavęs baudos metimą. Po dešimties minučių – 29:20.

Antrajame ketvirtyje „Žalgirio“ sąskaitą atidarė D.Lavrinovičius, pelnęs penkis taškus iš eilės. Po dviejų minučių – 34:22 žalgiriečių naudai. Kiek vėliau estai pelnė keturis taškus be atsako ir sumažino atsilikimą – 34:26. Tiek puolime, tiek gynyboje patikimai žaidė Kauno klubo aukštaūgiai, su kuriais daugiausiai problemų turėjo „Kalev“ komanda. Likus žaisti tris minutes – 43:32 „Žalgirio“ persvara. Iki pat didžiosios pertraukos šeimininkai išsaugojo persvarą, tačiau Estijos ekipa neleido pavojingai nutolti kauniečiams – 50:37

Trečiasis kėlinys prasidėjo apilygiai, komandos pasikeitė taikliais metimais, tačiau žalgiriečiai pradėjo dažniau klysti, tai leido estams sumažinti skirtumą iki dešimties taškų. Ir toliau gana patikimai rungtyniavo „Žalgirio“ aukštaūgiai, kurie pelnė nemenką dalį ekipos taškų, sėkmingai žaidė ir V.Ginevičius, kurio sąskaitoje, iki trečiojo ketvirčio pabaigos likus šešioms minutėms, buvo dvylika taškų. Įpusėjus trečiajai rungtynių daliai, „Žalgiris“ turėjo dešimties taškų pranašumą. Baigiantis ketvirčiau kauniečiams darėsi vis sunkiau užbaigti atakas rezultatyviai. Po P.Jankūno dvitaškio – 60:49. Kovingą ir gana grubų žaidimą iliustravo ir pražangų skaičius, likus žaisti paskutiniąsias dešimt minučių, abi komandos jau buvo prasižengusios 35 kartus, 22 iš jų – Talino „Kalev“ krepšininkai. Po trisdešimties minučių – 66:53.

Ketvirtajame kėlinyje, po S.Serapino tolimo metimo, Lietuvos čempionai pirmavo keturiolikos taškų skirtumu. Po dar vieno S.Serapino tritaškio – 76:60 „Žalgirio“ naudai. Įpusėjus paskutiniajai mačo daliai Lietuvos čempionai įsibėgėjo ir atsiplėšė saugiu atstumu. Per likusias minutes svečiai iš Estijos jau nieko nebenuveikė, žalgiriečių gynyba juos priversdavo klysti arba atakuoti iš nepatogių padėčių. Po K.Andersono tritaškio metimo, likus žaisti apie tris minutes – 87:65. Finalinė šio mačo sirena paskelbė Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 96:71.

„Žalgirio“ komandai taškų pelnė Jonas Mačiulis 19 (6 atk.kam.), Simonas Serapinas ir Vidas Ginevičius (4 rez.perd., 7 išpr.praž.) po 14, Paulius Jankūnas 13 (8 atk.kam.), Tanoka Beardas (6 atk.kam.) ir Darjušas Lavrinovičius (12 atk.kam.) – po 12, Kenny Andersonas 7, Andrius Aleksandrovas 5.

Estijos komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Gertas Dorbekas 19 (8 išpr.praž.), Howardas Frieras 10.