„Žalgiris“ įtikinamai įveikė „Atletą“ 0

Šiandien buvo sužaistos LKL čempionato rungtynės, kuriose, Kauno miesto derbyje, svečių teisėmis žaidęs „Žalgiris“ įtikinamai, rezultatu 67:90, nugalėjo „Atleto“ ekipą.

Mačas, kuris vyko  Kauno sporto halėje, sėkmingiau  prasidėjo Lietuvos čempionams, taikliu tritaškiu metimu žalgiriečių sąskaitą atidarė J.Mačiulis. Po K.Andersono baudų metimų – 5:0. Svečiai ir toliau nemažino rungtynių tempo ir vis didino atotrūkį nuo „Atleto“ ekipos. Įpusėjus ketvirčiui „Žalgiris“ turėjo septynių taškų pranašumą. Per pirmąsias dešimt minučių žalgirečiai kontroliavo mačo eigą, o šeimininkai stengėsi nepralošti mačo jau per pirmąjį ketvirtį. Po R.Freemano tolimo metimo, likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes – 20:11. Po pirmojo kėlinio -15:28 „Žalgirio“ naudai.

Antrajame ketvirtyje du taškus savo ekipai pelnė S.Serapinas. Tačiau jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė ir „Atleto“ krepšininkai. Žalgiriečiai pirmaudami nemažu skirtumu atsipalaidavo ir pradėjo dažniau klysti. Mačo šeimininkai spurtavo net 14:0 ir įpusėjus kėliniui, sumažino atsilikimą iki vieno  taško – 29:30. D.Lavrinovičius nutraukė žalgiriečių nesėkmių seriją dėjimu į krepšį. Svečiai,  baigiantis kėliniui, mobilizavosi ir pamažu vėl ėmė didinti skirtumą – po P.Jankūno dvitaškio, likus žaisti tris minutes, 29:36 „Žalgiris“ priekyje. Tačiau iki pat didžiosios pertraukos dvikova klostėsi netikėtai atkakliai, po antrosios rungtynių dalies – 38:41 Lietuvos čempionų persvara.

Trečiajame kėlinyje „atletiškis“ L.Juknevičius išlygino rezultatą – 41:41. Tačiau jau kitoje atakoje R.Freemanas išvedė į priekį savo ekipą. Sužaidus tris minutes – 41:46 svečių naudai. Po S.Serapino tolimo šūvio žalgiriečiai susikrovę devynių taškų persvarą. Bet „Atleto“ krepšininkai ir toliau atkakliai priešinosi Lietuvos čempionams ir palaikė intrigą šioje dvikovoje -sužaidus daugiau nei šešias minutes, po K.Andersono tritaškio – 44:54 „Žalgiris“ priekyje. Po P.Jankūno tolimo metimo – 46:60. Baigiantis kėliniui vaizdas aikštėje pasikeitė  – „Žalgiris“ susikaupė ir įrodė savo pajėgumą bei įgijo solidesnį pranašumą – po trisdešimties minučių – 50:66.

Paskutiniame ketvirtyje intrigos nebeliko. Lietuvos čempionai, po S.Serapino tolimo metimo padidino savo persvarą iki 19 taškų. „Atleto“ klubui nebeužteko jėgų pakovoti ir tinkamai pasipriešinti „Žalgirio“ krepšininkams. Įpusėjus kėliniui svečiai toliau dominavo aikštėje  – 65:80. Likusi susitikimo dalis buvo tik formalumas, baigiantis mačui „Žalgiris“ tik didino savo persvarą, o finalinė dvikovos sirena paskelbė užtikrintą Lietuvos čempionų pergalę rezultatu  67:90.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 22 taškus pelnęs Simonas Serapinas, 15 pridėjo Jonas Mačiulis, 13 – Darjušas Lavrinovičius (8 atk.kam., 5 bl.), 10 – Kenny Andersonas (4 rez.perd.), po 9 – Paulius Jankūnas (8 atk.kam.) ir Reggie Freemanas, 8 – Vidas Ginevičius.

Šiemininkų komandoje išsiskyrė klubo naujokas Nerijus Varnelis, kuris pelnė 21 tašką ir atkovojo 9 kamuolius. Egidijus Mikalajūnas pridėjo 18, Ridas Globys ir Laurynas Pečiukaitis (7 rez.perd.) – po 7.