Kauno „Žalgiris“ Prancūzijoje šventė pergalę 0

Kauno „Žalgiris“ ULEB Eurolygos trylikotojo turo rungtynėse, išvykoje, po sunkios kovos rezultatu 68:73 nugalėjo Strasbūro „Strasbourg“ krepšininkus iš Prancūzijos.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo „Žalgiris“, taikliu tolimu metimu svečių sąskaitą atidarė D.Lavrinovičius. Kiek vėliau mačą trumpam teko nutraukti dėl techninių trikdžių – nuo vieno iš krepšių buvo nuplyšusi apsauginė juosta. Abi ekipos nepasižymėjo kokybišku puolimu. Kauno klubo gretose naudingiausiai žaidė D.Lavrinovičius, kuris per tris minutes pelnė visus „Žalgirio“ taškus – 8:4 priekyje kauniečiai. Pastarasis aukštaūgis gynyboje taip pat rungtyniavo užtikrintai. Įpusėjus ketvirčiui „Žalgiris“ jau turėjo septynių taškų pranašumą – 4:11. „Strasbourg“ krepšininkai atakavo labai netiksliai ir metė skubotus ir neparuoštus metimus. Po S.Serapino tritaškio – 4:16. Lietuvos čempionų persvarą pirmojo kėlinio pabaigoje gerokai aptirpdė kelios sėkmingai surengtos „Strasbourg“ atakos. Prancūzai spurtavo 10:0 ir sumažino atsilikimą iki keturių taškų. Po pirmųjų dešimties minučių – 14:20.

Antrajame ketvirtyje pirmuosius „Žalgirio“ taškus pelnė T.Beardas – 14:22. Po „Žalgirio“ kapitono tolimo metimo kauniečių persvara šoktelėjo iki devynių taškų. Tačiau vėliau žalgiriečiai leido varžovams įsibėgėti ir sumažinti skirtumą iki vieno taško – 24:25. Per keturias minutes pirmajame kėlinje visus „Žalgirio“ taškus pelnė vienintelis T.Beardas. Po R.Greero dėjimo – 28:27 Strasbūro ekipa įsiveržė į priekį. Skylėta „Žalgirio“ gynyba leido perimti iniciatyvą mačo šeimininkams. Po V.Ginevičiaus tolimo šūvio, dviejų taškų persvarą vėl susigrąžino žalgiriečiai. Likus žaisti dvi minutes – 30:34 „Žalgirio“ naudai. Iki pat didžiosios pertraukos vyko apyligė kova, tačiau svečiai išlaikė trapią persvarą savo rankose – 33:34.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė, vyko apyligis žaidimas, vienu – dviem taškais pirmavo tai viena, tai kita komanda. „Žalgirio“ gretose pagrindinį vaidmenį atliko kauniečių aukštaūgiai, kuriuos sunkiai sekėsi stabdyti „Strasbourg“ krepšininkams. Sužaidus beveik keturias minutes šioje rungtynių dalyje lygu – 41:41. Po R.Freemano dvitaškio metimo – 45:41 svečių naudai. Ir toliau labai naudingai „Žalgirio“ gretose žaidė D.Lavrinovičius, patikimas jis buvo tiek puolime, tiek gynyboje. Per trečiąjį ketvirtį Kauno klubas sugebėjo įrodyti savo pranašumą ir baigiantis kėliniui perėmė iniciatyvą bei padidino savo persvarą . Po trisdešimties minučių – 47:61.

Paskutiniame ketvirtyje „Strasbourg“ krepšininkai bandė sugrąžinti intrigą šiame mače ir panaikinti keturiolikos taškų deficitą. Šeimininkai nesiruošė nuleisti rankų, po keturių iš eilės pelnytų varžovų taškų, sužaidus tris minutes – 53:62. Dar po dviejų minučių kauniečiai turėjo dešimties taškų persvarą – 64:54. „Žalgirio“ komanda gana dažnai klydo, tai neleido jiems nutolti nuo „Strasbourg“ ekipos. Po D.Lavrinovičiaus tritaškio metimo, likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes – 58:67 „Žalgirio“ naudai. Po J.Greero tolimo šūvio – 63:69. T.Beardas, likus žaisti kiek daugiau nei minutę, taikliu dvitaškiu atstatė saugesnį, aštuonių taškų Kauno klubo pranašumą. Iki pat rungtynių pabaigos svečiai išlaikė persvarą savo rankose ir finalinė šių rungtynių sirena paskelbė sunkią Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 68:73.

Nugalėtojams daugiausiai taškų pelnė T.Beardas – 17 (6 atk. kam., 5 rez. perd.). 15 taškų prie pergalės pridėjo D.Lavrinovičius (9 atk. kam., 4 blok., 6 klaid.), 13 – S.Serapinas.

Pralaimėjusiems 16 taškų įmetė J.Greeras (6 atk. kam.), 15 – R.Greeras. 13 taškų įmetė J.Mccordas (6 atk. kam.), 12 – K.Wessonas (9 atk. kam., 4 rez. perd.).