Kauno „Žalgiris“ sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“ 0

Šiandien LKL čempionato rungtynėse, Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje, rezultatu 100:78, sutriuškino Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus ir iškovojo vienuoliktąją pergalę iš eilės šiame turnyre.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo Kėdainių krepšininkai, du taškus įmetė G. Maceina. Tačiau tuo pačiu atsakė ir Lietuvos čempionai, pasižymėjo J.Mačiulis – 2:2. Po V.Ginevičiaus tritaškio šeimininkai įsiveržė į priekį – 5:4. Sužaidus tris minutes 11:9 – „Žalgiris“ priekyje. Mačas klostėsi rezultatyviai, tiek viena, tiek kita ekipa atakavo sėkmingai. Po R.Freemano tolimo metimo žalgiriečiai turėjo keturių taškų pranašumą. Likus žaisti tris minutes, minimali „Žalgirio“ persvara – 18:17. Kauniečiai pirmajame ketvirtyje rungtyniavo atsipalaidavę ir nesusikaupę, gana dažnai klydo, todėl „Nevėžis“ neleido atitrūkti šeimininkams. Po K.Andesono dvitaškio – 20:17 Kauno klubo naudai. Per pirmąsias dešimt minučių aikštėje vyko apyligė kova – 27:19.

Antroje dvikovos dalyje žalgiriečiai pradėjo rungtyniauti agresyviau ir per mažiau nei dvi minutes padidino savo persvarą iki keturiolikos taškų – 33:19. Labai naudingai į komandą įsijungė A.Aleksandrovas, pataikęs kelis tritaškius. Po D.Lavrinovčiaus tolimo šūvio, Lietuvos čempionų persvara šoktelėjo iki dvidešimties taškų. „Žalgiris“ perėmė mačo iniciatyvą ir po J.Mačiulio dėjimo susikrovė 25 taškų pranašumą. Kėdainių „Nevėžis“, per beveik penkias šio kėlinio minutes, nesugebėjo pelnyti nei taško. Iki pat didžiosios pertraukos kėdainiškiai nesugebėjo pateikti didesnės staigmenos ir tinkamai pasipriešinti šeimininkams. Svečių gynyba buvo skylėta, strigo ir Nevėžio ekipos puolimas. Po antrojo ketvirčio – 53:33 „Žalgirio“ naudai.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštėje nepasikeitė, „Žalgiris“ ir toliau kontroliavo mačo eigą bei pranoko savo varžovus pagal visus žaidybinius komponentus. Sužaidus dvi minutes – 58:38. Kiek vėliau įsismagino „Nevėžio“ snaiperiai, kurie pataikė kelis tolimus metimus ir sumažino atsilikimą iki keturiolikos taškų. Po T.Beardo dvitaškio, Lietuvos čempionai atstatė solidų savo pranašumą – 66:45. „Žalgirio“ priekinė linija akivaizdžiai pranoko svečių aukštaūgius, po T.Beardo tolimo metimo – 71:47. Likus žaisti tris minutes – 73:49. Iki pat šio ketvirčio pabaigos žalgiriečiai išlaikė iniciatyvą savo rankose – 81:53.

Paskutinis ketvirtis buvo tik formalumas. Lietuvos čempionai demonstravo solidų žaidimą ir nepaliko jokių šansų Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkams kovoti dėl pergalės. Sužaidus tris minutes komandas skyrė trisdešimt taškų. Iki mačo pabaigos „Žalgiris“ dominavo aikštėje, likus žaisti 0.6 sekundės P.Jankūnas, įspūdingu dėjimu, pelnė šimtąjį tašką, o finalinė rungtynių sirena paskelbė triuškinančią šeimininkų pergalę rezultatu 100:78. Taip žalgiriečiai pasveikino savo komandos draugą J.Mačiulį su 21-uoju gimtadieniu.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo P.Jankūnas – 19 taškų (7 atk. kam.). Po 18 taškų pelnė T.Beardas (11 atk. kam., 4 rez. perd.), J.Mačiulis (7 atk. kam.) ir A.Aleksandrovas.

Pralaimėjusiems 16 taškų įmetė M.Janišius, 12 – R.Adomavičius, po 11 taškų pridėjo P.Počiuipa ir Ž.Stankus.