TOP 16 turnyre „Žalgiris“ savo šansą jau paleido 0

ULEB Eurolygos TOP 16 rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje turėjo pripažinti Barselonos „Winterthur FCB“ krepšininkų pranašumą rezultatu 81:69. Ispanai po šios pergalės jau užsitikrino vietą kitame atkrintamųjų varžybų etape. Barselonos komanda padėjo ir Pirėjo „Olympiacos“ klubui, kuris po katalonų triumfo, taip pat gavo kelialapį į tolimesnį atkrintamųjų varžybų etapą.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo žalgiriečiai, du taškus pelnė P.Jankūnas. Po D.Lavrinovičiaus dvitaškio – 4:0 „Žalgirio“ naudai. Svečiai demonstravo agresyvų puolimą ir gerą gynybą, sužaidus bebeik dvi minutes, neleido pelnyti varžovams nei taško, o patys įmetė septynis. Po J.C Navarro tolimo metimo, „Žalgirio“ persvara sumažėjo iki dviejų – 5:7. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes, katalonai išlygino rezultatą – 9:9. Labai naudingai kauniečių gretose žaidė D.Lavrinovičius, kurio sąskaitoje, dar net neįpusėjus ketvirčiui, buvo septyni taškai. Po jo dvitaškio – 9:11 „Žalgiris“ priekyje. Įpusėjus pirmajai varžybų daliai, svečiai kelis kartus nesurengė sėkmingų atakų ir leido Barselonos klubui išlyginti rezultatą – 14:14. Tačiau jau netrukus J.Mačiulio dvitaškis metimas vėl išvedė žalgiriečius į priekį. Per pirmąsias dešimt minučių vyko lygi ir atkakli kova, nei viena komanda neturėjo didesnės iniciatyvos –20:24 „Žalgirio“ persvara.

Antrajame ketvirtyje M.Kakiousis taikliu metimu iš vidutinio nuotolio atidarė „Winterthur FCB“ taškų sąskaitą. Sužaidus kiek mažiau nei dvi minutes rezultatas lygus – 24:24. Dar po minutes vėl lygybė – 26:26. Šeimininkai suaktyvino gynybą ir po J.C.Navarro tritaškio, susikrovė penkių taškų persvarą – 31:26. Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ puolimas buvo nebe toks drausmingas, tačiau po T.Beardo dvitaškio, kauniečiams pavyko sušvelninti atsilikimą – 31:28. Ir toliau aikštėje vyko lygi kova, susitiko vienas kito verti varžovai. Po S.Serapino dvitaškio, „Žalgirio“ deficitas – du taškai. Įspūdingai ir šioje dvikovos dalyje žaidė D.Lavrinovičius, kurio niekaip nesugebėjo sustabdyti Ispanijos krepšininkai. Pastarasis aukštaūgis, likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes iki antrojo kėlinio pabaigos, baudų metimais išlygino rezultatą – 34:34. Iki didžiosios pertraukos intriga dvikovoje išliko, po dvidešimties minučių – 42:36 Barselonos ekipa priekyje.

Trečiasis kėlinys prasidėjo nesėkminga Kauno „Žalgirio“ ataka, tuo tarpu katalonai padidino savo pranašumą dar dviem taškais – 44:36. Klaidos ir netaiklūs metimai neleido kauniečiams nors kiek pasivyti savo priešininkų, tuo tarpu šeimininkai tolo – sužaidus dvi minutes – 47:36 priekyje „Winterthur FCB“. Katalonai sukaustė svečių puolimą aktyvia gynyba, žalgiriečiams labai trūko naudingo R.Freemano žaidimo. Po T.Beardo realizuotų dviejų baudos metimų – 47:38. Įpusėjus ketvirčiui, ispanai išsaugojo savo pranašumą, tačiau svečiams pavyko juos pristabdyti – 47:40. Po M.Kalniečio dvitaškio, šeimininkų persvara sumažėjo iki penkių. Per likusias minutes, žalgiriečiai sėkmingai kovojo dėl atšokusių kamuolių, neleido Barselonos ekipai pelnyti lengvų taškų ir pavojingai atitrūkti – 53:46.

Lemiamas buvo paskutinis ketvirtis, po T.Beardo dviejų baudos metimų, Katalonijos krepšininkų persvara tie patys septyni taškai. Žalgiriečiai labai prastai metė tolimus metimus, tuo tarpu Barselonos klubas tai darė kur kas geriau. Ketvirtojo kėlinio pradžia kauniečiams klostėsi nesėkmingai – kelios klaidos leido vėl įsibėgėti ir nutolti šeimininkams. Sužaidus tris minutes – 62:48.“Žalgirio“ gynybą ir toliau laužė J.C.Navarro tritaškiai metimai – 64:50. Įpusėjus kėliniui, katalonai susikrovė net 18 taškų persvarą. Barselonos ekipa visiškai perėmė mači iniciatyą ir dominavo aikštėje. Likus žaisti dvi minutes, svečiai sumažino atsilikimą iki dešimties taškų. Per likusį laiką žalgiriečiai nesugebėjo atsitiesti ir pasivyti Barselonos „Winterthur FCB“ komandos, finalinė dvikovos sirena paskelbė ispanų pergalę rezultatu 81:69.

Po rungtynių dopingo kontrolei atsitiktine tvarka buvo pakviesti D.Šilinskis ir J.Mačiulis.

Duško Ivanovičius po dvikovos sakė: „Svarbiausia, jog laimėjome ir užsitikrinome patekimą į kitą etapą, tačiau vis tiek nežaidėme gerai. Nežinau ar komandą slėgė įtampa, tačiau mums trūko jėgos, ypač gynyboje.

Kai kuriais momentais atakavome ir gynėmės gerai, išsiveržėme į priekį, tačiau aš noriu, jog mano žaidėjai tokiu atveju rungtyniautų toliau, o ne žiūrėtų į švieslentę. Šiuo metu mes nesugebame to padaryti.

Atkrintamosiose varžybose neteikiu pirmenybės niekam, tačiau noriu, jog mes užimtume pirmą vietą grupėje, kad ir kas lauktų mūsų ketvirtfinaliuose. Norint pasiekti tai, turime rungtyniauti daug geriau Atėnuose, nes kai kai žaidėme ten su „Olympiacos“ reguliariojo sezono metu, jie lengvai laimėjo.

J.C.Navarro žaidžia gerai, nes jis sunkiai dirba. Tačiau jis gali pagerinti savo žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje.“

Juanas Carlosas Navarro džiaugėsi pergale: „Svarbiausia buvo laimėti bei užsitikrinti patekimą į ketvirtfinalius ir mes tai padarėme. Esu laimingas, jog pavyko pasiekti tikslą, dabar laukia naujas iššūkis kovoje dėl pirmos vietos grupėje.

Šiuo metu esu geros sportinės formos, pasitikiu savimi ir komanda, tačiau mes galime patobulėti. Asmeniškai aš atkrintamosiose varžybose norėčiau susitikti su Madrido „Real“, tačiau kol kas per anksti apie tai šnekėti. Pirmiausia turime užimti pirmą vietą ir užsitikrinti namų aikštės pranašumą.“

Antanas Sireika pasveikino „Barcelona“ ir jos trenerį ir teigė, jog tam, kad nugalėti grupės lyderį svečiuose reikia sužaisti geriau.

„Keletą momentų sužaidėme gerai, tačiau norint laimėti prieš „Barcelona“ reikia žaisti puikiai visas 40 minučių. Keletą kartų buvome priartėję, tačiau nesusitvarkėme su „Barcelonos“ turimomis pajėgomis.“

Tanoka Beardas buvo nusivylęs: „Nėra ką per daug pasakyti apie šias rungtynes… Jie žaidė geriau, daugiausiai paskutinių 12-14 minučių laikotarpiu, kai mes per daug atsipalaidavome ir pridarėme siaubingų klaidų. Rezultatui esant 47:46, atrodė, jog turime gerą galimybę, bet viltys ilgai neišsilaikė. Tai buvo paskutinės svarbios rungtynės Eurolygoje šiame sezone, nes dabar neturime jokių galimybių ir visas viltis tenka atidėti kitiems metams.“

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė J.C.Navarro – 23 taškai (4 rez. perd.), M.Kakiouzis – 17, S.Williamsas – 10 (5 rez. perd.).

„Žalgirio“ komandoje išsiskyrė D.Lavrinovičius – 18 (14 atk. kam.), T.Beardas – 14 (7 atk. kam.), P.Jankūnas – 11, M.Kalnietis – 6 (3 rez. perd., 2 atk. kam., 14 min.).