„Žalgiris“ nesugebėjo pasipriešinti turkams 0

Šiandien Kauno "Žalgiris" Turkijoje sužaidė Eurolygos ketvirtojo turo rungtynes su Stambulo "Fenerbahce – Ulker" krepšininkais ir pralaimėjo varžovams rezultatu 84:75.

Mačas nervingai prasidėjo abiem komandoms , tačiau taškų sąskaitą atidarė šeimininkai (2:0). Žalgiriečiai prašovė du pirmuosius tolimus metimus, suklydo ir turkai įsiveržė į priekį 6:0. Žalgiriečiams pirmuosius taškus baudų metimais pelnė T.Beardas. Įpusėjus ketvirčiui, svečiai vis dar vijosi varžovus, kurie pamažu vis labiau įsibėgėjo (13:4). Kauno klubui trūko agresyvesnio žaidimo ir taiklių metimų. Iš pat pradžių perėmę iniciatyvą, „Fenerbahce – Ulker“ išlaikė ją iki kėlinuko pabaigos (27:10).

Antroje rungtynių dalyje vaizdas aikštėje nesikeitė. Stambulo klubas laužė „Žalgirio“ gynybą ir pradėjo triuškinti žalgiriečius (32:10). Svečiai atrodė itin blankiai tiek savo, tiek varžovų aikštės pusėje. Kauno klubo gretose sėkmingiausiai žaidė aukštaūgiai krepšininkai, tačiau jų indėlio buvo maža. Įpusėjus kėlinukui, vis dar dominavo turkai, kurie diktavo žalgiriečiams savas taisykles (38:17). Per likusį laiką „Žalgiris“, daugiausiai T.Beardo pastangomis, sumažino atsilikimą, tačiau jis vis dar didelis (47:29).

Po didžiosios pertraukos žalgiriečius į priekį vedė Jonas Mačiulis, po kurio dviejų tolimų metimų, skirtumas sumažėjo iki 14 taškų. Nors „Žalgirio“ puolimas ir pasitaisė, tačiau gynyba vis dar buvo skylėta. Įpusėjus ketvirčiui, komandas skyrė keturiolika taškų. Drausmingai žaidę „Fenerbahce – Ulker“ krepšininkai neleido žalgiriečiams perimti iniciatyvos ir išlaikė solidžią persvarą iki pat kėlinuko pabaigos (73:57).

Paskutiniame ketvirtyje turkai baigė pradėtą darbą. Nors žalgiriečiai dar stengėsi pakreipti žaidimo eigą sau naudinga linkme ir likus minutei, sumažino atsilikimą iki devynių, tačiau daugiau nieko nebenuveikė – finalinė dvikovos sirena paskelbė „Fenerbahce – Ulker“ komandos pergalę rezultatu 84:75.

"Fenerbahce – Ulker": Mirsadas Turkčanas (18 tšk., 10 atk. kam.), Damiras Mrsičius (13 tšk.), Ibrahimas Kutluay (12 tšk.), Kasparas Kambala (10 tšk.).

"Žalgiris": Tanoka Beardas (16 tšk., 13 atk. kam.), Jonas Mačiulis (16 tšk., 8 atk. kam.), Marko Popovičius (11 tšk.), Paulius Jankūnas (9 tšk., 7 atk. kam.).