Jonavos ekipą sutriuškinę „Žalgirio“ dubleriai – NKL finale (VIDEO) 1

Kauno „Žalgiris-2“ komanda užtikrintai žengė į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalą. Šeštadienį Palangoje jaunieji žalgiriečiai pusfinalio dvikovoje pranoko Jonavos „Petrochema-Dextera“ komandą 95:67 (22:14, 26:23, 24:15, 23:15). Finalo rungtynės bus žaidžiamos sekmadienį 17.00 val. Dublerių varžovai bus Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai.

Pusfinalio mačą puikiai pradėjo taškus kauniečiams rinkę Martynas Echodas ir Paulius Valinskas – 13:8. Susikrovę apčiuopiamą persvarą Tomo Masiulio auklėtiniai tvirtai laikė žaidimo gijas savo rankose, baudų mesti stojo ūgio pranašumą po krepšiu išnaudojęs Laurynas Birutis, tritaškį pataikė P.Valinskas – 22:14.

Antrajame kėlinyje gražiai krepšio link pranėrė Kristupas Žemaitis, o dar vieną tolimą šūvį smeigęs P.Valinskas krovė tvirtus pamatus antrai rungtynių pusei – 27:16. Netrukus prabilo lyderio vaidmens ėmęsis Martynas Varnas, kuris ne tik pasižymėjo dvitaškiu su pražanga, bet ir galingai krovė kamuolį iš viršaus – 32:20. Varžovų atsilikimą mažinti bandė Tadas Sebežiovas, tačiau artėti jiems neleido erdvės prie trijų taškų zonos sulaukęs Arnas Velička bei dar vienu galingu dėjimu krepšio konstrukcijas drebinęs Regimantas Miniotas (38:26). Prieš didžiąją pertrauką Jonavos komandai buvo pavykę sušvelninti atsilikimą iki vienženklio (45:37), bet visą jų triūsą niekais pavertė trečią tritaškį įsūdęs ir septynioliktąjį tašką įsirašęs P.Valinskas – 48:37.

Trečio ketvirčio pirmos šešios minutės įspūdingai klostėsi M.Varnui, kuris iš įvairių distancijų taikliai atakuodamas krepšį surinko dvigubai daugiau taškų (13) nei visa priešininkų komanda (6) – 62:43. Čia pat iš Martyno taškų rinkimo estafetę perėmė K.Žemaitis (66:45), o į dar gilesnę duobę „Petrochema-Dextera“ krepšininkus siuntė dviem tritaškiais kėlinį užbaigęs komandos kapitonas R.Miniotas – 72:50.

Paskutinio kėlinio pradžioje po krepšiu siautė L.Birutis, itin sudėtingu tolimu šūviu rungtynes įrėmino R.Miniotas – 81:56. Po A.Veličkos tritaškio žalgiriečiai kiek stabtelėjo (84:63), tačiau čia pat likusius formalumus sutvarkė „Žalgiris-2“ krepšininkus į finalą atvedę M.Varnas ir P.Valinskas – 95:67.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 25, P.Valinskas 19 (3/4 trit., 2 per. kam.), R.Miniotas 13 (3/5 trit., 6 atk. kam.), M.Echodas 10 (7 atk. kam.), K.Žemaitis 10 (7 rez. perd.), L.Birutis 9 (7 atk. kam.), A.Velička 7, G.Masiulis 2 (6 atk. kam.), J.Švambaris 0.

„Petrochema-Dextera“: T.Sebežiovas 19, H.Vorotnikovas 15 (6 atk. kam.), J.Vazalis 10.