„Žalgirio“ jaunimas Eurolygos turnyrą Berlyne pradėjo pergale (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečių komanda sėkmingai startavo Eurolygos jaunimo finaliniame turnyre Berlyne. Ketvirtadienį jaunieji žalgiriečiai susikovė su Belgrado „Mega Bemax“ bendraamžiais ir juos nugalėjo 81:68 (17:18, 18:20, 21:16, 25:14). Penktadienį A grupės rungtynėse „Žalgiris“ susitiks su Paryžiaus INSEP komanda, kuri šiandien nusileido „FC Barcelona“ jaunimui 75:83.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai, kurie po Gyčio Masiulio bei Arno Veličkos taškų buvo priekyje – 7:4. Tiesa, netrukus galingą atsakė sudavė į priekį šovusi Belgrado komanda (7:16). Žalgiriečiai nesutriko: perimdami vieną kamuolį po kito trijų minučių tylą nutraukė tritaškius smeigę Ignas Sargiūnas ir Lukas Uleckas, pastebimai abejose aikštės pusėse rungtyniavo Tadas Pažėra, tad po pirmųjų dešimties minučių komandas teskyrė vienas taškas – 17:18.

Antrajame kėlinyje ekipos išvengė amerikietiškų kalnelių, kurie pasitaikė pirmo ketvirčio metu. Rezultatą lygino dar vieną tolimą metimą įskraidinęs L.Uleckas bei įsižaidęs A.Velička – 28:28. Puikiai veikė T.Pažėros ir G.Masiulio tandemas, žalgiriečius į priekį buvo išvedęs trečią kamuolį perėmęs A.Velička (35:33), bet penkiais taškais pirmą rungtynių pusę užbaigė trapų pranašumą susigrąžinę varžovai – 35:38.

Kuomet šeštąjį T.Pažėros rezultatyvų perdavimą maksimaliai išnaudojo I.Sargiūnas, o netrukus pasižymėjo ir pats Tadas, kauniečiai pabandė perimti iniciatyvą – 45:42. „Žalgirio“ aštuoniolikmečius priekyje ilgai išlaikė trečią tolimą bombą įsūdęs I.Sargiūnas ir po krepšiu puikiai tvarkęsi G.Masiulis bei Volodymyras Markoveckis (52:48). Nors „Mega Bemax“ krepšininkai lipo žalgiriečiams ant kulnų ir vienu metu lygino rezultatą, trečiajame kėlinyje tašką dėjo savo komandai pirmaujančiųjų rolę grąžinęs G.Masiulis – 56:54.

Ketvirto kėlinio pradžioje Tomo Masiulio auklėtiniai įjungė aukštesnę pavarą ir po penkių L.Ulecko taškų truktelėjo į priekį – 63:56. Visgi, sudėti ginklų serbai nesiruošė ir staigiai rėžė deficitą iki vieno taiklaus baudos metimo (63:62). Čia pat saugesnį atstumą kauniečiams grąžino septintą T.Pažėros tikslų perdavimą tritaškiu įtvirtinęs I.Sargiūnas bei baudų mesti stojęs L.Uleckas – 68:62. Ketvirtą tolimą šūvį realizavęs L.Uleckas kūrė rekordinį pranašumą (71:62), tačiau Belgrado komanda vėl demonstravo charakterį – 71:66. Dvidešimt pirmą tašką dvitaškiu ir taiklia bauda rinkęs G.Masiulis vijo šalin intrigą (74:66), o likusius formalumu ramiai sutvarkė A.Velička – 81:68.

„Žalgiris“: G.Masiulis 21 (8/15 dvit., 10 atk. kam.), L.Uleckas 18 (4/6 trit., 6 atk. kam., 2 per. kam.), I.Sargiūnas 16 (4/4 trit., 3 per. kam.), A.Velička 12 (7 atk. kam., 3 per. kam.), T.Pažėra 8 (9 rez. perd., 3 per. kam.), V.Markoveckis 4 (2 blk.), D.Slavinskas 2 (6 atk. kam.), M.Žukauskas 0, J.Marcinkevičius 0.

„Mega Bemax“: M.Pecarskis 17 (7/13 dvit., 5 atk. kam.), N.Miskovičius 15 (6/9 dvit., 2 per. kam.), N.Musičius 12 (5 atk. kam., 9 rez. perd., 4 per. kam.).