Pralaimėję prancūzams jaunieji žalgiriečiai šansų žengti toliau neprarado (VIDEO) 1

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda penktadienį Berlyne turėjo tikrą nervų mūšį. Galingai pradėję rungtynes su Paryžiaus INSEP ekipa vėliau žalgiriečiai ištempė pratęsimą, tačiau jame nusileido prancūzams 80:83 (17:12, 28:26, 12:18, 16:17, 7:10). Kauniečiai vis dar turi šansą patekti į Eurolygos jaunimo turnyrą finalą. Viskas spręsis šeštadienį dvikovoje su Barselonos „FC Barcelona“ krepšininkais.

Antrąją turnyro dieną žalgiriečiai pradėjo galingu pareiškimu: po krepšiu smaginosi sparčiais žingsniais dvigubo dublio artėjęs Gytis Masiulis, penkis taškus pridėjo Arnas Velička – 11:0. „Žalgirio“ jauniai apsukų nemažino, „sausą“ atkarpą iki 15:0 tęsė Justinas Marcinkevičius bei Ignas Sargiūnas, tačiau likusias tris minutes sėkmingiau išnaudojo po šalto dušo atsigavę Paryžiaus INSEP krepšininkai – 17:12.

Antro kėlinio pradžia ir vėl priklausė įspūdingai žaidusiam G.Masiuliui – 22:14. Varžovams priartėjus (20:22) lyderio vaidmenį perėmė tris tolimus šūvius smeigęs A.Velička – 39:26. Ramiai jaustis kauniečiams ISNEP komanda neleido ir ketvirčio pabaigoje dar kartą pastebimai rėžė atsilikimą. Tiesa, pirmą rungtynių pusę tritaškiu su sirena pavyko užbaigti saugesnį pranašumą grąžinusiam I.Sargiūnui – 45:38.

Trečią kėlinį atidarė dviženklę persvarą tarp komandų atstatęs Džiugas Slavinskas (48:38), bet tuomet žalgiriečių žaidimą ištiko keturių minučių štilis – 48:47. Nors jį nutraukė ketvirtą G.Masiulio rezultatyvų perdavimą tolimu metimu pavertęs Lukas Uleckas (51:47), čia pat prancūzai pirmą kartą persvėrė rezultatą – 51:53. Sunkiu metu žaidimo gijas į savo rankas perėmė du tritaškius įsmeigęs bei pranašumą savo komandos pusėn prieš lemiamą ketvirtį gražinęs šešiolikmetis L.Uleckas – 57:56.

Ketvirtajame kėlinyje vienintelis taškus rinko G.Masiulis, naudingu žaidimu abejose pusėse prisidėjo L.Uleckas, bet savo kozirių turėjo ir INSEP krepšininkai – 63:65. Perėmęs kamuolį pasižymėjo I.Sargiūnas, baudų metimais rezultatą netrukus lygino A.Velička (67:67). Sparčiai tiksintis laikas tapo varžovų sąjungininku, kuomet šie dvi atakas užbaigė rezultatyviai ir įgijo apčiuopiamą keturių taškų persvarą likus porai minučių – 67:71. Su tokiu scenarijumi nesitaikstę kauniečiai suaktyvino veiksmus gynyboje, perėmė vieną kamuolį po kito ir po I.Sargiūno tolimos bombos atstatė pusiausvyrą – 73:73. Per likusias 47 sekundes komandos nepasižymėjo bei visus klausimus atidėjo pratęsimui – 73:73.

Papildomą laiką pradėjo šeštą rezultatyvų perdavimą įsirašęs L.Uleckas bei 23-ąjį tašką rinkęs G.Masiulis (75:73), tačiau toliau koją kišo apmaudžios klaidos – 75:79. Po pasitarimo antrą progą susikūręs tritaškiu atsilikimą iki minimumo rėžė G.Masiulis (78:79), o netrukus Gytis tai darė dar kartą stojęs mesti baudų – 80:81. Netrukus apginti savojo krepšio nepavyko, du tritaškiai skriejo pro šalį, bet suklydę INSEP krepšininkai paliko 16 sekundžių dar vienam žalgiriečių išsigelbėjimui 80:83. Visgi, likusio laiko rezultatyviai išnaudoti nepavyko ir „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai patyrė pralaimėjimą rezultatu 80:83.

„Žalgiris“: G.Masiulis 28 (7/14 dvit., 13 atk. kam., 4 rez. perd.), A.Velička 24 (5 rez. perd., 2 per. kam.), I.Sargiūnas 14 (5 atk. kam., 3 per. kam.), L.Uleckas 9 (8 atk. kam., 6 rez. perd., 6 per. kam.), D.Slavinskas 3 (5 atk. kam., 2 blk.), J.Marcinkevičius 2, T.Pažėra 0, M.Žukauskas 0, V.Markoveckis 0, L.Vabalevičius 0, E.Juozaitis 0.

INSEP: J.Hoardas 17 (7/14 dvit., 8 atk. kam., 3 per. kam.), B.Tchouafee 14 (8 atk. kam.), S.Doumbouya 14 (5 rez. perd., 3 blk.), I.Fevrier 11, L.Beyhurstas 10 (2 per. kam.).