„Žalgirio“ jauniai nusileido Čekijos U18 rinktinei 0

Į Čekiją draugiškam turnyrui išvykę „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai 60:62 turėjo pripažinti šios šalies aštuoniolikmečių (U18) rinktinės pranašumą.

Tiesa, reikėtų pabrėžti ir tai, kad Tomo Masiulio treniruojamo vienuoliktuko amžiaus vidurkis nesiekia nė 17-os. Vos keturi žaidėjai atstovauja 1999 m. gimimo kartą, o kiti dar jaunesni, kai tuo tarpu varžovų pagrindą sudaro 1998 m. gimę žaidėjai.

Pirmosiomis minutėmis žalgiriečiai pademonstravo savo raumenis – 12:4. Tačiau staigiai atsitiesęs Čekijos jaunimas visiškai surakino kauniečių žaidimą bei nusvėrė svarstykles savo pusėn – 14:18.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ jauniai toliau strigo puolime, švaistė metimus pro šalį, tad ilsėtis geresnės nuotaikos iškeliavo varžovai – 24:30.

Po didžiosios pertraukos T.Masiulio auklėtiniai atrado vis daugiau spragų šeimininkų gynyboje, lengviau rinko taškus, tačiau patys nesusitvarkė reikalų ginantis ir pralaimėjo dar vieną ketvirtį – 43:54.

Visai kitą vaizdą žiūrovai išvydo ketvirtajame kėlinyje, kuriame žalgiriečiai palengva artėjo varžovų link ir ramiai besiklosčiusiose rungtynėse užkūrė tikrą pirtį. Visgi, Čekijos aštuoniolikmečiai atlaikė jaunesnių kolegų šturmą ir privertė „Žalgirio“ jaunimą patirti pirmą nesėkmę turnyre – 60:62.

„Žalgiris“: R.Jokubaitis 14 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), E.Venskus 9, M.Arlauskas 8 (5 atk. kam., 2 blk.), J.Sakalauskas 7, G.Bergaudas 6 (5 atk. kam., 2 per. kam.), M.Kancleris 5, M.Valinskas 4, J.Daugėla 3, E.Juozaitis 2 (7 atk. kam., 2 blk.), V.Markovetskis 2, N.Kancleris 0.

Čekijos U18: J.Sicha 14 (2 per. kam.), T.Havlikas 10 (5/8 dvit.), ,L.Kovaras 10 (7 atk. kam.).

Prieš lemiamą turnyro dieną „raudonajame“ pogrupyje visiška sumaištis, mat visos keturios komandos turi po vieną pergalę ir pralaimėjimą.

Tai reiškia, kad šiandien vakare prieš Vroclavo „WKK Wroclaw“ laimėję žalgiriečiai užsitikrintų vietą kovoje dėl medalių, tačiau dėl kokios prabos medalių bus kovojama, nusispręs ir kitoje grupės akistatoje.

Be to, šiandien Čekijos sostinės krepšinio mylėtojų laukia desertas, kuriame bus išsiaiškintas geriausias turnyro snaiperis bei oro karalius. Tritaškių konkurse „Žalgirio“ vardą gins Marius Valinskas, o dėjimų konkurse dalyvaus Modestas Kancleris.