NKL: „Žalgiris-2“ pergalingai užbaigė išvykos rungtynių maratoną 1

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariojo sezono finiše vieną po kitos pergales skina Kauno „Žalgirio“ jaunimo komandos krepšininkai. Savaitgalį Tomo Masiulio auklėtiniai buvo negailestingi aikštės šeimininkams ir išsivežė pergales iš Jonavos bei Mažeikių.

Penktadienį pagal žalgiriečių scenarijų klostėsi mačas Jonavoje, kur užtikrintai buvo susidorota su Jonavos sporto klubo iššūkiu – 77:67.

Nors susitikimą dėjimais pradėjo Laurynas Birutis ir Gytis Masiulis, vien efektingo žaidimo susikrauti pranašumui nepakako – 4:8. Kontrolę į savo rankas svečiams pavyko perimti tik antroje kėlinuko dalyje, kuomet sunkiai įmenama mįsle tapo G.Masiulis, o svarų indėlį įnešė Martynas Arlauskas – 18:15.

„Žalgirio“ dublerių tolimų metimų kraitį atidarė Marius Valinskas, bet varžovai antro kėlinio pradžioje jau buvo priekyje – 23:24. Visai kitokį savo veidą žalgiriečiai demonstravo prieš pat didžiąją pertrauką: tritaškius smeigė Kristupas Žemaitis, įsibėgėjusio G.Masiulio  nesustabdė niekas, tad ilsėtis kauniečiai keliavo susikrovę dviženklę persvarą – 39:29.

Apsukų K.Žemaičio ir G.Masiulio tandemas nestabdė ir trečiajame kėlinyje, o atotrūkis tarp komandų tik palaipsniui augo – 49:35. Taškų kraitį pildėsi L.Birutis, pasižymėjo Grantas Vasiliauskas, ir dar vieną ketvirtį solidžiai sužaidę svečiai, atsidūrė per žingsnį nuo pergalės – 57:42.

Ketvirtajame kėlinyje atstumas po truputėlį ėmė tirpti (59:51), tad darbo teko imtis dešimt taškų paeiliui rinkusiam L.Biručiui – 69:56. Likus mažiau nei trims minutėms skirtumas vis dar buvo dviženklis (70:59), tačiau sudėti ginklų jonaviečiai neketino ir vos per minutę pavojingai rėžė deficitą iki 70:67. Visgi, per likusį laiką T.Masiulio auklėtiniai pademonstravo geležinę gynybą, ramiai sumėtė baudas ir atlaikę varžovų šturmą išnešė sveiką kailį iš Jonavos – 77:67.

„Žalgiris-2”: L.Birutis 26 (9/14 dvit., 13 atk. kam., 2 blk.), G.Masiulis 18 (6 atk. kam.), K.Žemaitis 15, M.Valinskas 5, M.Arlauskas 5 (2 per. kam.), G.Vasiliauskas 4, L.Uleckas 2 (4 per. kam.), M.Jogėla 2, E.Juozaitis 0, G.Bergaudas 0.

Jonavos sporto klubas: K.Šarukas 17, M.Bulanovas 15 (3/7 trit., 3 per. kam.), L.Grabauskas 13 (6 atk. kam.), M.Dieninis 10 (2 per. kam.).

Jau kitą dieną T.Masiulio treniruojami „Žalgirio“ dubleriai išvyko į Mažeikius. Gana panašiu scenarijumi besiklosčiusiose rungtynėse, žalgiriečiai pačioje pabaigoje prisižaidė ir visą kovą nukėlė į pratęsimą. Tiesa, jame kauniečiai dominavo ir įrodė savo pranašumą – 72:65.

Rungtynių pradžioje puikiai žaidė L.Birutis, dvitaškį įmetė Matas Jogėla, bet įpusėjus kėliniui švieslentėje degė lygus rezultatas – 8:8. Štai tuomet lyderio vaidmens ėmėsi septynis taškus be atsako rinkęs bei svarstykles kauniečių komandos pusėn nusvėręs K.Žemaitis – 17:12.

Sustoti žalgiriečiai neketino, sėkmingai darbavosi gynyboje ir po M.Jogėlos tritaškio pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 24:14. Po šalto dušo atsigavę „Mažeikių“ krepšininkai visiškai panaikino atsilikimą ir svečius priekyje prieš antrą rungtynių pusę išlaikė tik solidžiai žaidęs L.Birutis – 32:30.

Po didžiosios pertraukos pasižymėjus Elviui Juozaičiu, M.Arlauskui ir M.Valinskui, „Žalgirio“ jauniai vėl susigrąžino saugų pranašumą – 44:34. Fantastišką pasirodymą tęsė be klaidų krepšį atakavęs L.Birutis, savo indėlį įnešė G.Vasiliauskas, o sparčiai senkant rungtynių laikui, T.Masiulio auklėtiniai užtikrintai kontroliavo situaciją – 50:43.

Kol kauniečiai tylėjo ir ieškojo savo žaidimo ketvirtajame kėlinyje, šeimininkai nieko nelaukę švelnino deficitą iki minimumo – 50:49. Kiek lengviau atsipūsti žaliai-baltiems leido be priekaištų veikęs G.Masiulio ir L.Biručio duetas – 57:51. Likus trims minutėms iš toli pataikė K.Žemaitis, ir atrodė, kad bus švenčiama dar viena pergalė, mat skirtumas šoktelėjo iki 60:54. Visgi, mažeikiškiai netikėtai prapliupo taikliais metimais ir prasidėjus paskutinei minutei jau „Žalgirio“ dubleriai atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje (60:61). Mačo pabaigoje užvirė tikra drama, varžovams sudrebėjo rankos metant baudų metimus, o pergalę atnešti galėjęs M.Arlausko dvitaškis skriejo pro šalį, tad komandos keliavo į pratęsimą – 62:62.

Pratęsimas prasidėjo M.Arlausko ir M.Valinsko tolimais šūviais – 68:62. Tritaškiu buvo atsakę ir šeimininkai (68:65), tačiau per likusias tris minutes daugiau pasižymėti jiems nebepavyko ir pergalę šventė fortūnos šypsnio sulaukę žalgiriečiai – 72:65.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 20 (9/10 dvit., 11 atk. kam., 3 blk.), K.Žemaitis 17 (6 atk. kam., 2 per. kam.), G.Masiulis 11 (7 atk. kam, 2 blk.), M.Valinskas 7 (6 atk. kam.), M.Jogėla 5, M.Arlauskas 5, G.Vasiliauskas 4, E.Juozaitis 3, L.Uleckas 0, G.Bergaudas 0.

„Mažeikiai“: M.Šerkšnas 22 (5/7 dvit., 4/12 trit.), R.Biliartas 9 (9 atk. kam.), A.Mikalauskas 8 (5 atk. kam., 4 per. kam.).

Po keturių išvykos mačų jaunieji žalgiriečiai artėjantį penktadienį ir šeštadienį apsistos Kaune bei rungtynėmis su Joniškio „Delikateso“ ir Kauno KTU krepšininkais užbaigs NKL reguliarųjį sezoną. Po šio savaitgalio paaiškės galutinė komandų rikiuotę bei visas atkrintamųjų varžybų medis.

Jau dabar aišku, kad „Žalgirio“ dubleriai liks aštuntoje turnyrinės lentelės vietoje ir pirmajame atkrintamųjų varžybų etape susitiks su „Palangos“ komanda.