Nerealias rungtynes Bamberge sužaidę L.Lekavičius ir P.Jankūnas atvedė „Žalgirį“ į 10-ąją pergalę Eurolygoje 20

10 – tiek pergalių Eurolygoje jau turi iškovoję žalgiriečiai, 29 – tiek taškų pelnė Lukas Lekavičius, 32 – po tiek naudingumo balų surinko L.Lekavičius ir Paulius Jankūnas, o Kauno „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo Bambergo „Brose“ komandą 91:86 (28:22, 21:23, 18:23, 24:18).

Rungtynių pradžioje „Žalgirio“ žaidimas sukosi aplink Paulių Jankūną, kuris vos per keletą minučių rinko šešis taškus, provokavo varžovų pražangas bei atliko rezultatyvų perdavimą iš toli taikliai metusiam Kevinui Pangosui – 9:2. Tuomet pasipylė tikra tritaškių kruša, kurią inicijavo fantastišką pasirodymą tęsęs komandos kapitonas P.Jankūnas, o nuo jo neatsiliko Edgaras Ulanovas ir K.Pangosas – 18:7. Tiesa, netrukus iš dviženklio pranašumo nebeliko praktiškai nieko ir komandas teskyrė vienas taiklus dvitaškis metimas (18:16). Kėlinuko pabaigoje sužibėjo nuo suolo pakilusio Luko Lekavičiaus žvaigždė, žalgirietis rinko aštuonis paeiliui, baudas sumetė Antanas Kavaliauskas, tad pirmojo kėlinio sirena skelbė saugesnes pozicijas susigrąžinusių žalgiriečių persvarą – 28:22.

Tarsi žuvis vandenyje L.Lekavičius aikštelėje jautėsi ir antrajame kėlinyje, it peiliu per sviestą visą varžovų gynybą sudraskė prasiveržimą pridėjęs Renaldas Seibutis – 32:24. Sėkmingai arčiau krepšio sužaidė A.Kavaliauskas, tačiau įsibėgėję šeimininkai pavojingai artėjo (34:32). Kiek užsitęsusią tylą kauniečių žaidime galingu dėjimu nutraukė nuostabų Leo Westermanno perdavimą gavęs Augusto Lima bei atotrūkį iki 38:32 padidinęs E.Ulanovas. Aukšta trajektorija sudėtingą reidą užbaigė K.Pangosas, o už „Brose“ komandos trenerio neišlaikytus nervus baudos metimo stojo mesti puikiai gynyboje keletą akimirkų prieš tai pasidarbavęs L.Westermannas – 41:34. Artėjant didžiajai pertraukai apie save priminė P.Jankūnas, o pirmą rungtynių pusę uždarė juvelyrinio K.Pangoso perdavimo pro nugarą sulaukęs Brockas Motumas – 49:45.

Trečiojo kėlinio pradžia priminė rungtynių startą, kuomet tiesiog lygių sau nerado P.Jankūnas, šįkart vokiečių krepšį užbombardavęs tritaškiais – 55:49. „Žalgirio“ puolimui visiškai išsiderinus, ketvirčio viduryje varžovai pirmą kartą išsiveržė į priekį ir kėlė triukšmo bangas savo arenoje – 55:58. Deficitui išaugus iki 55:60, penkių minučių taškų badą užmarštyje paliko vėl sužibėjęs L.Lekavičius – 60:62. L.Lekavičiaus ir P.Jankūno duetui vieninteliams pavyko pralaužti šeimininkų gynybą po didžiosios pertraukos, tačiau jų pastangų dėka komandas prieš lemiamą atkarpą teskyrė vienas taškelis – 67:68.

Ketvirtasis kėlinys startavo pačiu geriausiu scenarijumi: bloku savąjį krepšį švariai apgynė E.Ulanovas, o po L.Lekavičiaus tikslaus perdavimo krepšio konstrukciją dėjimu sudrebino ir neplanuotą Vokietijos čempionų minutės pertraukėlę išprovokavo A.Kavaliauskas – 69:68. Savo benefisą toliau tęsė L.Lekavičius, kuris be klaidų smeigė penktą dvitaškį, penktą tritaškį ir taip dar kartą nusvėrė svarstykles kauniečių pusėn – 74:72. Rungtynių ritmui kiek nusimušus, itin svarbų tolimą šūvį įskraidino P.Jankūnas, o netrukus dar ir sumetęs baudas sukūrė rimtus pamatus likusioms dviem minutėms – 81:74. Karjeros mačą žaidžiantis L.Lekavičius demonstravo neįtikėtinus įgūdžius, suklaidinuss varžovą jo mestas kamuolys dar kartą skrodė krepšio tinklelį ir prasidėjus paskutinei minutei artino pergalės link – 83:77. Per likusį laiką šeimininkai vykdė visas užduotis, tačiau baudų metimų loterijoje laimingą bilietą ištraukė šaltus nervus pademonstravęs bei pergalę Lietuvos čempionams įtvirtinęs E.Ulanovas – 91:86.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 29 (6/7 dvit., 5/5 trit.), P.Jankūnas 24 (4/6 trit., 6 atk. kam.), E.Ulanovas 11 (5 atk. kam.), K.Pangosas 8 (5 rez. perd.), B.Motumas 6, A.Kavaliauskas 6, L.Westermannas 3 (6 rez. perd.), R.Seibutis 2, A.Lima 2 (5 atk. kam.), A.Milaknis 0.

„Brose“: N.Melli 17 (6/9 dvit., 6 atk. kam.), D.Theisas 17 (6/9 dvit., 6 atk. kam.), D.Milleris 15 (3 per. kam.), L.Radosevičius 10 (5/7 dvit., 7 atk. kam.).