Sezonas „Žalgirio“ arenoje atidarytas pergalingai: įveiktos „Pieno žvaigždės“ (VIDEO) 13

Trečiadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje pagaliau įvyko pirmosios „Betsafe-LKL“ sezono rungtynės, kuriose Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po galingų antrojo ir ketvirtojo kėlinių 81:47 (17:18, 28:11, 13:13, 23:5) susitvarkė su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ išbandymu.

Rungtynių pradžioje Lietuvos čempionai strigo puolime, o bene vieninteliu šviesos spinduliu buvo „Žalgirio“ sirgaliams dvitaškiais prisistatęs Zachas LeDay – 7:8. Antroje kėlinuko dalyje arčiau krepšio prasibrovė Marius Grigonis, tačiau svečiai atitrūko iki 9:15. Prie baudų metimų linijos stojo nuo suolo pakilęs Lukas Lekavičius, baudos aikštelėje reikalus tvarkė Nigelis Hayesas ir Jockas Landale‘as, bet po pirmųjų dešimties minučių priekyje 17:18 vis dar buvo „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai.

Antrą kėlinį metimu iš vidutinio nuotolio atidarė Rokas Jokubaitis, tačiau į varžovų pusę vėl krypstantys reikalai (19:23) nedžiugino pasitarimui žalgiriečius sušaukusio Šarūno Jasikevičiaus. Po jo uraganinius reidus surengė L.Lekavičius, trijų taškų vertės prasiveržimą atliko R.Jokubaitis ir tai leido kauniečiams jau pirmauti rezultatu 26:23. L.Lekavičius pelnė dar du taškus, kontakto nepabijojo komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 30:26. Pirmą ir čia pat antrą Lietuvos čempionų tritaškį „Žalgirio“ arenoje šį sezoną realizavo R.Jokubaitis, atstumą iki 38:26 augino savalaikio perdavimo sulaukęs N.Hayesas. Spurtą jau iki 18:0 tęsė dėjimais pasismaginę Edgaras Ulanovas ir Martinas Gebenas – 44:26. Per likusią minutę galingas žalgiriečių spurtas nutrūko, bet į rūbinę „Žalgirio“ vyrai jau keliavo turėdami rimtus pamatus antrai mačo pusei – 45:29.

Po didžiosios pertraukos perimtu kamuoliu pasižymėjo E.Ulanovas, bloku – Z.LeDay, bet po svečių tolimų šūvių pranašumas menko iki 45:35. Užsitęsusią tylą puolime nutraukė tie patys Z.LeDay ir E.Ulanovas, kartoję taiklius komandos draugų metimus – 51:38. Galų gale ledus pralaužė Alexas Perezas, o trečią kėlinį pirmaujant 58:42 užbaigti leido prie baudų metimų linijos apsigyvenęs J.Landale‘as.

Ketvirtajame kėlinyje darbo ėmėsi P.Jankūnas, naują rekordinę persvaros ribą 64:42 brėžė jaunasis R.Jokubaitis. Formalumų tvarkymą pradėjo L.Lekavičius, tritaškį iš kairiojo krašto smeigė apsukų nemažinęs R.Jokubaitis – 69:42. Žiūrovus po Karolio Lukošiūno perdavimo dar vienu dėjimu palepino M.Gebenas, baudų metimus pridėjo A.Perezas – 75:47. Rungtynių pabaigoje likusius reikalus sutvarkė M.Gebeno ir A.Perezo tandemas, pergalę rezultatu 81:47 įtvirtino dvigubą dublį užfiksavęs J.Landale‘as.

„Žalgiris“: R.Jokubaitis 16 (3/3 dvit., 3/3 trit.), J.Landale‘as 11 (11 atk. kam.), L.Lekavičius 10, Z.LeDay 9 (5 atk. kam.), M.Gebenas 8 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 8 (2 per. kam.), A.Perezas 6, P.Jankūnas 6 (9 atk. kam.), N.Hayesas 4, M.Grigonis 2, A.Milaknis 1, K.Lukošiūnas 0 (5 rez. perd.).

„Pieno žvaigždės“: P.Petrilevičius 17 (7/11 dvit.), M.Lapornikas 10 (2/6 trit.), D.Domarkas 9 (2/7 trit., 2 per. kam.).