„Nematoma komanda“: naujas filmas praskleidžia Kauno „Žalgirio“ užkulisius 8

Internete paskelbtas ir socialiniuose tinkluose plintantis naujas trumpo metražo filmas apie Kauno „Žalgirį“ pirmą kartą iš arti parodo, ko nemato paprasti sirgaliai. „Nematoma komanda“ – tai 10 minučių trukmės filmas apie žmones, kurie „Žalgiriu“ rūpinasi už sporto aikštelių ribų, todėl dažniausiai lieka nepastebėti. Kas vyksta arenoje likus parai iki rungtynių ir kokius darbus atlieka šimtai „nematomų“ žmonių, sudarančių didžiąją „Žalgirio“ komandą?

„Dauguma sirgalių nesunkiai išvardintų 12 krepšinio komandos narių ir trenerių pavardes, tačiau dažnu atveju jie net neįsivaizduoja, kad prie „Žalgirio“ rezultatų kasdien prisideda beveik šimtas darbuotojų, o per rungtynes arenos svečiais rūpinasi daugiau nei 300 žmonių. Būtent jų atsidavimas sukuria pagrindą Kauno „Žalgiriui“, kurio pasiekimais džiaugiasi milijonai sirgalių“, – taip filmo idėją pristato Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Pasak P.Motiejūno, per Kauno „Žalgirio“ gyvavimo dešimtmečius komandoje pasikeitė šimtai krepšininkų, dešimtys trenerių ir ne viena sirgalių karta – jas jungia bendra aistra mylimam sporto klubui.

„Kad krepšininkai galėtų treniruotis ir rungtyniauti tinkamomis sąlygomis, o žiūrovai  „Žalgirio“ arenoje mėgautųsi tikru sporto šou, daugybė „nematomų“ žmonių rūpinasi režisūra, scenografija, garsu, techninėmis sąlygomis, rungtynių transliacija, taip pat partnerystėmis, finansavimu, rinkodara, reklama ir – be abejo – tūkstančiais arenos svečių, – pasakoja „Žalgirio“ vadovas. – Sklandžiai suderinti daugybės darbuotojų veiksmus ir planuoti organizacijos strategiją mums padeda sprendimas organizuoti veiklą kaip pažangiausiose verslo įmonėse. Pradėjome taikyti Lean – efektyvios vadybos sistemą, padedančią kruopščiai suplanuoti „Žalgirio“ veiklą ilgiems metams ir kasdien vertinti, ar tinkamai judame iškeltų tikslų link. Nuolat stebime dešimtis skirtingų veiklos rodiklių, atspindinčių kiekvieno padalinio ir veiklos efektyvumą. Į šį darbą įsitraukė visi „Žalgirio“ organizacijos žmonės.“

P.Motiejūnas pasakoja, kad per dešimt minučių neįmanoma parodyti visko, ko nemato sirgaliai.

„Tačiau tikimės, kad filmui pavyko perteikti bendrą dvasią, kuria gyvena kiekvienas su „Žalgiriu“ susijęs žmogus – nuo apsaugos darbuotojo ir barmeno iki komandos vadovybės ir, be abejo, pačių krepšininkų“, – sako P. Motiejūnas.

Filmas kurtas bendradarbiaujant Kauno „Žalgirio“, „Lean LT“ ir kūrybinės „Wide Wings“ komandoms. „Nematomą komandą“ galima peržiūrėti Kauno „Žalgirio“ klubo „YouTube“ paskyroje.

Faktai, kurių galbūt nežinojote:

 • „Žalgirio“ organizacijoje be krepšininkų ir trenerių kasdien dirba 76 žmonių kolektyvas. Tai – rinkodaros, komunikacijos, pardavimų, teisės, finansų, IT, personalo, vadybos profesionalai ir kiti administracijos darbuotojai.
 • Rungtynių dieną „Žalgirio“ arenoje aptarnaujančio personalo skaičius padidėja iki 330.
 • Per rungtynes „Žalgirio“ arenoje dirba 50 savanorių, padedančių organizuoti pramogas aikštelėje ir fojė, taip pat prisidedančių prie kitų veiklų.
 • 11 darbuotojų (trenerių, gydytojų, masažuotojų, personalo specialistų) komanda prisideda prie krepšininkų parengimo rungtynėms.
 • Per rungtynes vykstančią šou programą kuria arti 40 žmonių.
 • Kiekvienose namų rungtynėse publiką savo pasirodymais džiugina 14 profesionalių šokėjų. Šioje grupėje šokančios merginos kiekvieną savaitę treniruojasi mažiausiai po 10 valandų.
 • Į rungtynes „Žalgirio“ arenoje susirenka iki 15 415 sirgalių. Jų saugumu rūpinasi iki 90 apsaugos darbuotojų.
 • Prieš kiekvienas rungtynes „Žalgirio“ areną sirgaliams rengia 30 darbuotojų. Pasiruošimo rungtynėms darbai įprastai atliekami naktį ir užtrunka iki 6 valandų.
 • Per vienerias Eurolygos rungtynes arenos svečiai vidutiniškai nuperka 80 000 įvairių gėrimų, 6 500 indelių keptos duonos. 24-iuose greituosiuose baruose lankytojus pasirengę aptarnauti šimtai darbuotojų.
 • „Žalgirio“ veikla planuojama 5 metų laikotarpiui, 4 pagrindinių krypčių veiklos efektyvumą aprašo kelios dešimtys įvairių rodiklių.

Komentarai

 1. Darius

  Jeigu perskaiciuoti litais, tai iseina, kad per vienas eurolygos rungtynes arenoje vien to birzgalinio miltelinio myzalinio alaus ir duonos nuperkama uz milijona litu.

 2. tu

  teisus arena ziauriai gadina alu, pries tai budavo kalnapilis kurio net girtas negaledavau isgerti viso bokalo, ir sitas neperdaug geresnis

 3. Citrina

  Vanduo tualetuose tokio karštumo, kad rankas nusiplauti sudėtinga. Sureguliuoti tinkamos temperatūros neįmanoma, nes spėju maišytuvai sugedę. Bet šiaip tai vadyba stebuklas, šitas filmukas to įrodymas. 80 000 gėrimų įspūdingas skaičius, kaip ir šimtai darbuotojų baruose. Šimtai tai kaip minimum 200, barų 24 tai kiekviename vidutiniškai po 8. Kiek asmeniškai teko pastebėti tai 3-4 bare :). Manau kolektyvas stipriai išpūstas

 4. Arena

  Kaip krepsinio runktynese be alaus duona kepta manau tai yra visose arenose

 5. Darius

  Maza ka tu manai, keptos duonos daugiau kaip puseje arenu nera, garantuoju. Kiek teko keliauti, ypac pietinese valstybese zmones tokio dalyko nezino.

 6. Nu nezinau

  Jei yra Alus turetu but ir duona kepta

 7. Hyper

  Netenkina alaus kokybe arenoje, kodel tik Svyturio ar Utenos produkcija, tai kas kad remejai, bet nejau negalima kokybiskesnio

 8. bambalinis

  nebera normalaus kokybisko alaus ir nebeinu i varzybas . Kodel negali is butelio atidare ipilti i plastikine tara?