Antroje pusėje susiėmęs „Žalgiris“ įveikė „Lietkabelį“ ir žengė į KMT finalą (VIDEO) 1

Kauno „Žalgiris“ ir vėl žais Citadele Karaliaus Mindaugo taurės didžiajame finale. Žalgiriečiai šeštadienį pusfinalyje 82:72 (19:17, 19:21, 27:14, 17:20) palaužė Panevėžio „Lietkabelio“ pasipriešinimą.

Lemiamas KMT kovas tritaškiu atidarė Thomasas Walkupas, o po to paties T.Walkupo ir Pauliaus Jankūno dvitaškių mačas buvo pradėtas pirmaujant 7:0. Lietuvos čempionai toliau demonstravo geležinę gynybą ir kėliniui įpusėjus pirmavo 13:2 po Zacho LeDay bei Edgaro Ulanovo epizodų. Panevėžiečiai atkuto puolime, bet „Žalgirį“ priekyje tvirtai 19:12 išlaikė iš vidutinio nuotolio pataikę Nigelas Hayesas ir Z.LeDay. Tiesa, gerą bangą pagavę varžovai po pirmojo kėlinio teatsiliko per vieną taiklų dvitaškį metimą – 19:17.

Antrajame kėlinyje kauniečių duobė gilėjo net iki 0:14 ir „Lietkabelis“ jau buvo priekyje rezultatu 19:26. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai agresyviu žaidimu provokavo pražangas bei taškus rinkosi nuo baudų metimų linijos, o po E.Ulanovo tolimo dūrio rungtynėse vėl įsivyravo lygybė – 31:31. Ketvirčio pabaigoje tritaškį smeigė K.C. Riversas, su sirena pirmą pusę uždarė rezultatą 38:38 lyginęs T.Walkupas.

Trečiasis ketvirtis startavo gudriu K.C. Riverso žaidimu, keturiomis baudomis svarstykles persvėrė Artūras Milaknis – 46:43. Savo žodį antroje rungtynių dalyje tarė Z.LeDay, aštriai iki galo sužaidė T.Walkupas, tritaškiu baudė pranašumą iki 53:48 padidinęs K.C. Riversas. Puolime puikiai jautėsi ne tik taškus rinkęs, bet ir nuostabiu perdavimu E.Ulanovą apdovanojęs Z.LeDay – 57:50. Greito išpuolio smaigalyje atsidūrė E.Ulanovas, prabilo kapitonas P.Jankūnas ir Lukas Lekavičius, o reidą nuo kranto iki kranto surengė atotrūkį iki 65:52 padidinęs T.Walkupas.

Lemiamoje atkarpoje vagystę vykdė L.Lekavičius, spurtą iki 18:2 tęsė iš toli iššovęs A.Milaknis – 70:52. Nepaisydamas pražangos pasižymėjo P.Jankūnas, tačiau ginklų nesudėję panevėžiečiai galingai artėjo iki 72:64. Svarbiu metu drąsos nestokojo tolimą bombą paleidęs K.C. Riversas, dviženklę persvarą 77:66 grąžino E.Ulanovas. Galutinius taškus dėliojo K.C. Riversas, pergalę rezultatu 82:72 įtvirtino viražus su kamuoliu išdarinėjęs jaunasis Rokas Jokubaitis.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 17 (2 per. kam.), K.C. Riversas 16 (3/4 trit., 2 per. kam.), Z.LeDay 12 (6/11 dvit., 6 atk. kam.), T.Walkupas 11 (4 rez. perd., 4 per. kam.), P.Jankūnas 7 (2 per. kam.), A.Milaknis 7, L.Lekavičius 4 (5 rez. perd.), N.Hayesas 4, R.Jokubaitis 2, J.Landale‘as 2, M.Gebenas 0, K.Lukošiūnas 0.

„Lietkabelis“: P.Valinskas 14, Ž.Šakičius 11 (6 atk. kam.), T.Dimša 11, G.Maldūnas 11 (9 atk. kam.).