Naujuoju Kauno „Žalgirio“ treneriu tapo M.Schilleris (VIDEO) 14

Pastarosiomis dienomis intensyviai vykusios Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiojo trenerio paieškos baigtos. Lietuvos čempionai pasiekė susitarimą su 38-erių metų specialistu iš Austrijos Martinu Schilleriu.

„Man bus garbė dirbti klube, turinčiame tokias gilias tradicijas. Esu dėkingas, kad galėsiu treniruoti tokią gerą komandą. Nekantrauju pradėti darbą Lietuvoje – šalyje, kuri yra viena iš dominuojančių krepšinio valstybių Europoje, – specialiame „Žalgirio“ gerbėjams skirtame video įraše sakė M.Schilleris. – Manau, kad komanda, kuri yra kuriama, yra labai stipri. Man patinka, kad turime tvirtą branduolį žaidėjų, kurie yra savo karjeros pike arba netrukus jį pasieks. Turime ir veteranų kuriamą lyderystę, ir jaunų, bet labai talentingų krepšininkų. Laukiu, kada galėsiu susisiekti su savo žaidėjais, ir nekantrauju pradėti darbą su jais.“

2004-aisiais metais trenerio karjerą pradėjęs strategas yra sukaupęs nemenką patirtį Europos krepšinyje – didžiąją karjeros dalį M.Schilleris praleido dirbdamas Vokietijos klubuose, taip pat buvo šios šalies vyrų krepšinio rinktinės trenerio asistentas.

Nuo 2017-ųjų metų treneris dirbo Solt Leik Sičio „Stars“ komandos vyriausiuoju treneriu NBA G lygoje, o šiemet buvo pripažintas geriausiu šios lygos treneriu.

Dėl COVID-19 viruso protrūkio NBA G lygos sezonas buvo nutrauktas anksčiau laiko, bet iki tol M.Schillerio treniruojamas Solt Leik Sičio klubas iškovojo 30 pergalių ir patyrė 12 pralaimėjimų. Tai buvo antras geriausias rezultatas visoje lygoje.

Naujasis „Žalgirio“ vairininkas garsėja kaip aiškią sistemą turintis ir žaidėjus į ją įtraukti sugebantis treneris, kurio komanda NBA G lygoje išsiskyrė šiai lygai neįprastai protingu krepšiniu.

„Pastaraisiais metais „Žalgiris“ nuveikė labai daug ir aš noriu ir toliau kelti organizacijos lygį, judėti į priekį ir būti šios kelionės dalimi. Kalbant apie mano krepšinio filosofiją: žinoma, mes norime būti stiprūs gynyboje. Mes turėsime aiškias gynybos taisykles, kurių turėsime laikytis, ir taip sukursime vieningą kaip kumštis gynybą. Puolime mes turime išnaudoti aikštelės plotą, dalintis kamuoliu, turime priimti greitus sprendimus ir išnaudoti baudos aikštelę. Norime sukurti gražų akiai krepšinį, kas buvo daroma ir iki šiol“, – teigė M.Schilleris.

Po pokalbių su kandidatais į trenerio vietą „Žalgirio“ vadovybei didžiausią įspūdį paliko būtent M.Schilleris, kuris papirko dideliu savo žinių bagažu, įvairiapusiškumu, disciplina ir gebėjimu išreikalauti iš savo žaidėjų maksimalaus rezultato.

„Martinas yra dar pakankamai jaunas, bet jau nemenką patirtį sukaupęs treneris, kuris atitiko mūsų keliamus reikalavimus. Jo turima vizija atitinka klubo vertybes. Bendraudami su treneriu pamatėme, koks ambicingas jis yra – mūsų požiūriai į darbą visiškai sutapo. Manome, kad kartu su šiuo treneriu mes galime ir toliau tobulėti kaip organizacija“, – apie naują komandos vairininką atsiliepė „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Su už Atlanto vis geriau vertinamu ir NBA klubų jau stebėtu treneriu Kauno „Žalgiris“ sutarė dėl dvejų metų sutarties.

Komentarai

 1. Antras

  Šaras nebus, bet turėtų būt ne mažiau motyvuotas ir ambicingas, kaip Motiejūnas ir norėjo. Rizika didelė, bet Motiejūnas ir žaidėjų visada ieško tokių pat, neatsiskleidusių ir/arba norinčių pasikelti vertę

 2. heyhey

  buciau kalbines martineza , bet as ne komandos vadovas o sirgalius todel palaikysiu komanda be jokiu islygu , sekmes komplektuojant stipria sudeti!

 3. Pagaliau

  Yra treneris nauja pradzia prasides darbai sudeties delioneje

 4. Martinas

  Naujasis zalgirio vairininkas garseja kaip aiskia sistema turintis ir zaidejus i ja itraukti sugebantis treneris kurio komanda NBA G lygoje issiskyre sia lygai neiprastai protingu krepsiniu

 5. Darius

  Mintys dvejopos, turint savą trenerį, tokį kaip Kemzūra, puikų specialistą, kaip penkis rankos pirštus žinantį Eurolygos komandas, jų žaidėjus, jų žaidimo stilių, trenerius ir juo net nesidomėti ? Turint po nosimi taip pat puikų specialistą Adomaitį, kurį pats Jasikevičius įvardino vienu geriausių trenerių Europoje ir jį taip pat palikt už borto ? Du buvę Lietuvos rinktinės treneriai kaip ne kaip neįtiko. Užtai tiko kelis paskutinius metus dirbęs Amerikoje kažkokioje G lygoje, kur visai kitoks krepšinis. Katė maiše. Rizikingas sprendimas.

 6. Austras

  Panašiausias į Šarą

 7. Dariau

  Eik nachui…

 8. Arūnas

  Super, asmeniškai man jis labiausiai ir patiko, džiaugiuosi pasirinkimu.Aisku Kazys Maskvitis irgi tiko, bet nepavyko su jo,

 9. Nematau dvejoniu

  Dariau tik jau nepradek savo destyt reikes laiko duot pasiskaityk interviu nenurases Martynas pasake kad toliau nori kelti organizacijos lygi judeti i prieki nemenka patirtis

 10. Dariau2

  Ne nu tu ziurau visai plaukioji nesigilines nesiskaitai kas rasoma buvo pries savaite apie Kemzura kur pats pasisake D. Adomaicio net nesvarste 15min paklausytum Urbono urbonuso kodel nereikalingas Adomaitis Zalgiriui gal teko girdet kad suprastum kitaip viska

 11. Rasa

  Jau 50 metų esu “Žalgirio fanė. Sveikinu organizacijos vadovus su puikiu pasirinkimu. Tikiu, kad su šiuo treneriu toliau rašysime garbingą savo komandos istoriją. Ačiū, Šarai! Pirmyn į pergales, Martin!

 12. vicka

  sita svetaine niekam jauciu neidomi,net paciam zalgirio klubui,nelaikas butu atnaujint zaideju,treneriu sudetis,nuotraukas?

 13. Linas

  Rizikingas, bet įdomus variantas…Neramina,kad šiam treneriui trūksta vyr. trenerio patirties.

 14. aaa

  tikrai idomus ir netiketas variantas. Dabar svarbiausia isvaikyt nebepasivelkancius senius ir susirinkti normalia sudeti