Kauniečiai užtikrintai žengia penktoje vietoje 0

„Riteriai“ iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės, o kauniečiai per paskutinius šešis mačus nepatyrė pergalės skonio. „Trakai“ atsilikimą nuo žalgiriečių sumažino iki dviejų taškų, savo ruožtu, kauniečiai užtikrintai žengia penktoje vietoje.

Pirmo įvarčio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione susirinkusiems gerbėjams ilgai laukti neteko: 4-ą minutę rezultatyvių perdavimų specialistas Jurijus Mamajevas surado Artiomą Gurenką, kuris baudos aikštelėje suklaidino varžovą ir pasiuntė kamuolį į vartus.

Po šalto dušo „Spyrio“ žaidėjai sukruto ir padėjo grasinti varžovams tolimais smūgiais ir atlikdami standartines padėtis. Vienos jų metu Marius Miškinis pabėgo nuo gynėjo ir galva smūgiavo šalia vartų.

Šių rungtynių likimas buvo nulemtas 29-ą ir 31-ą minutę – tada „riteriai“ pelnė du įvarčius, kurie palaužė svečius iš Kauno. Pirmą sykį pasižymėjo Aleksandras Byčenokas, kai jo komandos draugai pasinaudojo Igno Deduros klaida, o netrukus septynioliktą įvartį šiame sezone pelnė Davidas Aršakianas.

Tarp šių rezultatyvių išpuolių A. Byčenokas sykį sudrebino vartų konstrukciją, o per likusį pirmo kėlinio laiką tęsėsi „riterių“ atakų škvalas. Kauniečiai aštriau pagrasino tik kartą, kai Lukas Sendžikas nepasinaudojo šeimininkų vartininko ir gynėjo nesusikalbėjimu.

Po pertraukos antrą savo įvartį galėjo įmušti D. Aršakianas. Puolėjas po aštraus perdavimo iš kairiojo krašto smūgiavo puikiai, bet dar puikiau sužaidė Modestas Stonys, nukreipęs kamuolį į virpstą.

Artėjant dvikovai į pabaigą, kauniečiai vis dažniau atakuodavo ir priversdavo pirmą kartą „Trakų“ pirmos komandos marškinėlius apsivilkusį Luką Žukauską rodyti meistriškumą. Vartų sargas apsigynė nuo Dariaus Šinkūno ir Dmitrijaus Rekišo smūgių, o taip pat atrėmė ir po keitimo aikštėje pasirodžiusio Roko Krušnausko bandymą.

Savo ruožtu „riteriai“ dar du kartus surengė rezultatyvias atakas. 71-ą minutę puikiai išorine pėdos dalimi į tolimą vartų kampą smūgiavo Rokas Stanulevičius, o 88-ą minutę M. Stonį dar sykį nuginklavo „Trakų“ naujokas Nerijus Valskis.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Pradėti reikėtų nuo to, kad buvo rinktinių pertrauka ir turėjome žmonių, kurie buvo išvažiavę. Truputį išsibalansavome. Po rinktinės pertraukos džiugu, kad grįžome į čempionatą su pergale, rezultatas tenkina. Pavadinčiau tai generaline repeticija rungtynėm, kurios mūsų laukia artimiausiu metu – tai turėjo įtakos bendram žaidimo fonui. Vidurio gynėjai neblogai susitvarkė su savo užduotimis, didelių pastabų neturiu. Marius (Rapalis – alyga.lt past.) turi problemų su sveikata, bet tikiuosi, kad trečiadieniui jis bus pasiruošęs. Buvo galimybė debiutuoti Lukui Žukauskui.“

Lukas Žukauskas („Trakai“): „Svarbiausia sužaidėme „ant nulio“, laimėjome. Viskas gerai. Dėkoju treneriui už parodytą pasitikėjimą ir judame toliau. Sužinojau prieš rungtynes, kad žaisiu ir tam ruošiausi. Nuo sezono pradžios ruošiausi šitam momentui ir ačiū Dievui, kad viskas gerai. Buvo jaudulys, kad nesuklysčiau, bet stengiausi padaryti kaip įmanoma geriau. Svarbiausia, kad laimėjome. Poroje momentų su gynėjais nesusikalbėjome, bet reikia laiko.“

Treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Akivaizdžiai matėsi, kad mūsų komandos ryškiai žemesnis individualus meistriškumas. Dėl čempionato pauzės dešimt dienų neturėjome žaidybinės praktikos. Akivaizdžiai matėsi, kad ant dirbtinės dangos kamuolys pas mus strigdavo, žaidėjai jo nesuvaldydavo – mes treniruojamos ant natūralios, dėl to toks ir pralaimėjimas. Vienas Andrius (Velička – alyga.lt past.) komandos į pergalę neatves, kitiems žaidėjams reikia stengtis, tobulėti per treniruotes ir parodyti, ką jie geriausiai sugeba. Galvoju, kad žaidėjai grįžę namo susimąstys ir padarys reikiamas išvadas.“