Rungtynių pabaigoje „Kauno Žalgiris“ išleido pergalę iš rankų 0

Po 14 metų į Kėdainius sugrįžusios „SMScredit.lt A lygos“ rungtynės padovanojo aistruoliams intriguojantį ir kovos nestokojusį reginį. Akistatoje tarp „Kauno Žalgirio“ ir pirmenybių debiutantės Jonavos „Lietavos“ komandos užfiksuotos kovingos lygiosios – 2:2.

Žalgiriečiai po pirmosios mačo dalies turėjo dviejų įvarčių pranašumą (2:0), tačiau pergalės savo rankose išsaugoti nepavyko bei pirmą kartą šį sezoną komanda rungtynes užbaigė lygiosiomis.

Pirmieji iniciatyvos ėmėsi Jonavos futbolininkai. Jau 3-iąją susitikimo minutę perdavimo iš aikštės gilumos sulaukęs Laurynas Stonkus atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau Deividas Mikelionis sugebėjo sustabdyti varžovų išpuolį.

Kur kas grėsmingesnė proga buvo sukurta 10-ąją minutę. „Kauno Žalgiriui“ nepavyko išmušti kamuolio iš baudos aikštelės ir puikios galimybės sulaukė netoli 11 metrų baudinio žymos buvęs Tadas Eliošus. „Lietavos“ futbolininko smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją.

Po šalto dušo atsigavę žalgiriečiai ir patys pradėjo grasinti Jonavos ekipos vartams. 17-ąją minutę puikų perdavimą atliko Rokas Krušnauskas. Prie baudos aikštelės kamuolį pasiekęs Lukas Sendžikas pergudravo oponentą ir susikūrė progą smūgiui, tačiau kamuolys skriejo šalia virpsto.

Antroji pavojinga „Kauno Žalgirio“ ataka varžovams baigėsi daug skaudžiau. 25-ąją minutę puikaus perdavimo sulaukęs R.Krušnauskas paliko gynėjus už nugaros ir atsidūręs vienas prieš vartininką pasiuntę kamuolį į vartų tinklą bei išvedė kauniečius į priekį (1:0).

Dar po 12 minučių žalgiriečiai padidino skirtumą. Po jonaviškių klaidos kamuolio baudos aikštelėje sulaukęs Mindaugas Kalonas dešine koja pasiuntė jį į apatinį kairį vartų kampą ir pelnė pirmąjį savo įvartį „Kauno Žalgirio“ gretose (2:0).

Kėlinio pabaigoje žalgiriečiai surengė dar dvi grėsmingas atakas, tačiau jų paversti įvarčiais nepavyko ir po pirmosios rungtynių dalies Laimio Bičkausko auklėtiniai turėjo dviejų įvarčių pranašumą – 2:0.

Vos tik prasidėjus antrajam kėliniui, 46-ąją minutę, pavojingai iš dešiniojo krašto smūgiavo jau anksčiau pasižymėjęs R.Krušnauskas, tačiau puolėjo smūgiuotas kamuolys prašvilpė šalia virpsto.

Intriga į rungtynes buvo sugrąžinta 54-ąją minutę. Tomas Salamanavičius krito baudos aikštelėje ir į „Kauno Žalgirio“ vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo Dominykas Galkevičius (2:1).

Daugiau nei 20 minučių žaidimas nurimo ir komandoms nepavyko sukurti pavojingų išpuolių, tačiau tylą nutraukė 79-ąją minutę netoli jonaviškių baudos aikštelės paskirtas baudinys. Smūgį ryžosi atlikti M.Kalonas. Nors kamuolys skriejo į vartų plotą, tačiau vietoje stovėjęs „Lietavos“ vartų sargas susitvarkė su užduotimi.

Per paskutines 10 minučių pavojingiau grasinti ėmė ir Jonavos futbolininkai. 80-ąją minutę baudos aikštelėje krisdamas Laurynas Stonkus atliko sudėtingą smūgį, tačiau pavojų užgesino kamuolį sugavęs D.Mikelionis.

Vis dėlto, 85-ąją minutę žalgiriečiams nepavyko apsiginti ir išsaugoti pergalės. Gynėjų klaidą įvarčiu pavertė Valdemaras Borovskis, pasižymėjęs vos iš kelių metrų (2:2).

Per likusį laiką komandoms sukurti pavojingų atakų nepavyko ir Kėdainiuose buvo užfiksuotos kovingos lygiosios – 2:2.

„Kauno Žalgirio“ startinė sudėtis: D.Mikelionis, E.Pilypas, I.Dedura, M.Fridrikas, P.Daukša, T.Bučma, K.Šilkaitis, L.Mušnikovas, L.Sendžikas, M.Kalonas, R.Krušnauskas.

Žalgiriečių atlikti ketimai: R.Krušnauską pakeitė A.Velička (59 min.), L.Mušnikovą pakeitė D.Stulga (77 min.), M.Kaloną pakeitė B.Olencevičius (88 min.).

Trečiąsias rungtynes „SMScredit. A lygoje“ sužaidęs „Kauno Žalgiris“ savo sąskaitoje turi 4 taškus ir žengia šeštoje turnyrinės lentelės vietoje, o šį sezoną dar nesuklupusi „Lietava“ su 5 taškais – dviemis laipteliais aukščiau, ketvirtoje pozicijoje.