„Kauno Žalgirio“ nepralaimėtų rungtynių seriją nutraukė „Trakai“ 0

Martynas Pocius, alyga.lt

Michailo Šyškos įvartis paskutinę rungtynių minutę išplėšė pergalę vilčių kovoti dėl titulo neprarandantiems „Trakams“ laikinojoje sostinėje ir nutraukė šešių iš eilės „Kauno Žalgirio“ nepralaimėtų rungtynių seriją – 2:1 (1:0). Iš dugno lipantys žalgiriečiai sugebėjo išlyginti rezultatą mačui artėjant prie pabaigos, bet dar vieno taško į savo taupyklę neįsidėjo.

Pirmajame kėlinyje į stadioną susirinkę žiūrovai momentais lepinami nebuvo. Abi komandos visų pirma rūpinosi savo vartų saugumu, ypač – aikštės šeimininkai, didelėmis pajėgomis pasitikdami varžovų futbolininkus. Tačiau būtent kauniečiai pirmieji pagrasino riterių vartams Aurimo Raginio smūgiu pažeme.

Kamuolį ilgiau valdę „Trakai“ kaip ir mače Jonavoje leido pailsėti atakos lyderiams. Be jų žaidimas puolime daug pavojaus žalgiriečių vartams nekėlė.

„Kauno Žalgirio“ gynyba be didesnių problemų susitvarkydavo su perdavimais link vartų bei laukė progų greitiems išpuoliams. Vieno jų metu Ernestas Mickevičius idealiu perdavimu prieš vartus išvedė A.Raginį, tačiau M.Šyška paskutiniu momentu spėjo smūgį blokuoti.

Prieš pertrauką į šeimininkų vartus krito įvartis. Kampinio metu kamuolį į vartus nukreipė gynėjo pozicijoje rungtyniavęs Valentinas Jeriomenko, pasižymėdamas pirmą sykį sezone.

Po kelių minučių žalgiriečiai privertė pasijaudinti svečių vartininką Igną Plūką, bet A.Raginio labai tolimas šūvis po pražangos paglostė išorinę virpsto dalį ir nuskriejo už galinės linijos.

Iškart po pertraukos „Kauno Žalgiris“ į aikštė metė Luką Kochanauską, o „Trakai“ – rezultatyviausią savo žaidėją Maksimą Maksimovą, o vaizdas aikštėje išliko toks pats.

Kėlinio viduryje riterius išgelbėjo skersinis. Standartinės situacijos metu galva į jį mušė Klimas Gusočenko. Tuo žalgiriečių ataka nesibaigė, po dar vieno perdavimo link vartų tas pats K.Gusočenko antruoju bandymu mušė virš vartų.

Po šio momento aikštės šeimininkų atakos darėsi vis pavojingesnės. Netrukus greitos atakos smaigalyje atsidūręs L.Kochanauskas smūgiavo pavojingai, bet į vartus nepataikė. Vėliau jau Tomas Bučma galėjo kaltinti tik save, kai kampinio metu pataikė tiesiai į I.Plūką.

Už savo pastangas kauniečiai buvo apdovanoti 82-ą minutę. Po pražangos šalia baudos aikštelės įmušė A.Raginis. Kamuolį I.Plūkas lietė, bet išgelbėti komandos nepavyko.

„Trakai“ lygiosiomis nebuvo patenkinti. Po keitimo aikštėje pasirodęs Oscaras galėjo dar sykį išvesti svečius į priekį, tačiau jo smūgį galva atrėmė puikią reakciją pademonstravęs M.Stonys. Netrukus po kampinio visai šalia virpsto mušė Svajūnas Čyžas.

Paskutinę rungtynių minutę „Kauno Žalgirio“ žaidėjams beliko griebtis už galvų, kai M.Šyška puikiu ir technišku šūviu išplėšė riteriams tris taškus po to, kai atrodė, kad šeimininkams pavyko atmušti varžovų ataką.

Komentarai