NKL: „Žalgirio“ dubleriai savaitgalį neišlaikė čempionų egzamino (VIDEO) 0

Kauno „Žalgiris-2“ komanda savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes su praėjusio sezono pirmenybių čempionais – Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkais.

Pirmoji akistata įvyko Kaune. Nors didžiąją rungtynių dalį šeimininkai kontroliavo situaciją, mačo pabaigoje viskas apsivertė aukštyn kojomis ir klaipėdiečiai palaužė žalgiriečius rezultatu 81:83.

Susitikimo pradžioje kauniečiams taškus rinko tik Martynas Sajus – 6:6. Kuomet varžovai pabandė atitrūkti (6:14), tritaškius įmetė Martynas Varnas bei Arnas Velička, o aštuonis taškus surinko sėkmingai nuo suolo pakilęs Gytis Masiulis – 20:17.

Po rezultatyvių išpuolių Klaipėdos ekipa antrojo kėlinio pradžioje vėl truktelėjo į priekį – 22:29. Tiesa, žalgiriečiai greitai atsitiesė: aštriai rungtyniavo Paulius Valinskas, sėkmingai į žaidimą įsiliejo Martynas Echodas bei ilsėtis „Žalgirio“ dubleriai išėjo jau turėdami apčiuopiamą pranašumą – 46:38.

Trečiajame kėlinyje toliau puikų žaidimą tęsė M.Sajus, tolimą bombą smeigė M.Varnas – 59:51. Antroje ketvirčio dalyje taškus baudų metimais rinko M.Echodas, o prieš lemiamą rungtynių atkarpą žaliai-balti vis pirmavo – 65:59.

Nuo pat ketvirto ketvirčio pradžios uostamiesčio krepšininkai kibo žalgiriečiams į atlapus ir netrukus švieslentėje jau degė lygus rezultatas – 69:69. Tuomet šaltus nervus demonstravo P.Valinskas ir Kristupas Žemaitis, po kurių tolimų šūvių komandas vėl skyrė šeši taškai – 75:69. Žaisti likus kiek daugiau nei trims minutėms šeimininkai vis dar tvirtai pirmavo (78:72), bet tada žaidime atsirado daug neužtikrintumo ir tuo pasinaudoję varžovai išsivežė dramatišką pergalę iš Kauno – 81:83.

„Žalgiris-2“: M.Sajus 17 (7/8 dvit., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blk.), M.Varnas 15 (2 per. kam.), P.Valinskas 14 (5 rez. perd., 2 per. kam.), M.Echodas 14 (3 per. kam.), G.Masiulis 10 (5/6 dvit.), K.Žemaitis 6 (2 blk.), A.Velička 3, L.Birutis 2, M.Paulauskas 0, J.Švambaris 0.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: R.Biliartas 22 (10/14 dvit., 6 atk. kam., 4 per. kam.), V.Chodosovskis 18, M.Stašys 12 (9 rez. perd.), L.Beliauskas 10, R.Nacius 10.

Jau kitą dieną šios dvi komandos stojo į dvikovą uostamiestyje. Šįkart mačas nebuvo toks rezultatyvus ir dramatiškas, tačiau po įnirtingos kovos pergalę vėl šventė „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkai – 52:58.

Puikią gynybą pirmajame kėlinyje demonstravę svečiai atrado nepanaudotų kozirių puolime bei pirmą dešimties minučių atkarpą baigė pirmaudami 10:15.

Po G.Masiulio tritaškio skirtumas tarp komandų buvo išaugęs iki devynių (21:12), tačiau tada titulą ginantys klaipėdiečiai įjungė aukštesnę pavarą ir prieš didžiąją pertrauką jau buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje – 26:30.

P.Valinsko pastangomis „Žalgiris-2“ buvo sumažinę atsilikimą – 31:34. Visgi, šeimininkai perėmė iniciatyvą ir po trisdešimties žaidimo minučių turėjo dviženklę taškų atsargą – 38:48.

Tomo Masiulio kariauna ginklų sudėti neketino bei supančioję varžovų puolimą priartėjo iki 47:52. Likus minutei M.Varno dėjimas dar labiau aštrino situaciją (50:54), bet „Nafta-Uni-Akvaservis“ pademonstravo čempionišką žaidimą ir išlaikę saugų atstumą dar kartą pranoko jaunuosius „Žalgirio“ krepšininkus – 52:58.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 14 (5 atk. kam.), M.Varnas 11 (6 atk. kam.), G.Masiulis 8, M.Echodas 6 (8 atk. kam.), R.Miniotas 6 (2 per. kam.), J.Švambaris 5, L.Birutis 2, A.Velička 0, M.Sajus 0, K.Žemaitis 0.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: M.Stašys 19 (3 per. kam.), R.Nacius 14 (11 atk. kam., 2 per. kam.), D.Keburys 10 (5 atk. kam.).