NKL: „Žalgirio“ dubleriams nepavyko įkąsti „Mažeikių“ komandai 1

Kauno „Žalgiris-2“ krepšininkai savaitgalį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) dukart stojo į kovą su patyrusia „Mažeikių“ komanda.

Pirmoji akistata penktadienį įvyko Kaune, tačiau namų sienos pergalės negarantavo ir užtikrintai su žalgiriečiais susitvarkę pergalę šventė „Mažeikių“ krepšininkai –75:82.

Pirmas šešias minutes vyko atkakli ir lygi kova, po Kristupo Žemaičio tolimo šūvio kauniečiai dar pirmavo – 13:10. Per likusį laiką šeimininkai šaudė tuščiais šoviniais, ir kovingai nusiteikę „Mažeikiai“ pirmą kėlinį baigė turėdami dviženklę taškų atsargą – 13:23.

Antrajame kėlinyje varžovai tvirtai laikėsi į susikrautą pranašumą, bet po gražaus Pauliaus Valinsko prasiveržimo su pražanga atotrūkis sumenko iki keturių – 26:30. Jei ne Regimanto Minioto tritaškis, artėjant didžiajai pertraukai, ilsėtis žalgiriečiai būtų išėję vis dar turėdami dviženklį deficitą – 31:38.

Trečio ketvirčio metu agresyviai žaidė ir pražangas provokavo Gytis Masiulis, pasižymėjo komandos kapitonas R.Miniotas, bet rungtynes užtikrintai kontroliavo svečiai – 41:52. Susikrovę apčiuopiamą pranašumą mažeikiškiai rungtyniavo vis labiau pasitikėdami savimi ir prieš lemiamą rungtynių atkarpą jau turėjo septyniolikos taškų persvarą – 46:63.

Nuo pat ketvirto kėlinio pradžios dubleriai nusprendė mažinti atsilikimą tolimais šūviais: po tritaškį įskraidino Martynas Varnas, R.Miniotas ir Arnas Velička – 55:69. Lengvai atiduoti pergalės šeimininkai nebuvo linkę ir prabėgus trims minutėms kirpo deficitą iki dešimties (61:71). Nors „Žalgirio“ dubleriai demonstravo charakterį ir patampė nervus vieniems iš lygos lyderių, gerai sužaisto paskutinio kėlinio pergalei pasiekti nepakako – 75:82.

„Žalgiris-2“: R.Miniotas 18 (3/4 trit., 2 per. kam.), K.Žemaitis 12 (3 per. kam.), M.Echodas 11 (4/4 dvit.), P.Valinskas 9 (7 rez. perd.), M.Varnas 7 (4 rez. perd., 2 per. kam.), G.Masiulis 7, L.Birutis 6 (2 blk.), A.Velička 5, M.Paulauskas 0, J.Švambaris 0.

„Mažeikiai“: E.Šaulys 19 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Š.Beniušis 13 (6/7 dvit.), D.Pakamanis (5/5 dvit., 5 rez. perd., 2 per. kam.), V.Pikalavičius 10 (11 atk. kam., 2 per. kam., 3 blk.).

Jau kitą dieną šios dvi komandos susitiko Mažeikiuose. Ten rungtynės klostėsi pagal kitokį scenarijų, kauniečiai tris kėlinius diktavo savo sąlygas, tačiau pabaigą galingai sužaidė ir pergale vis dėlto džiaugėsi vietos komanda rezultatu 79:82.

Nuo pat rungtynių pradžios žalgiriečiai varžovams siuntė perspėjamuosius signalus, kad lengva nebus ir po penkių R.Minioto taškų bei A.Veličkos tritaškio šovė į priekį – 8:2. Nors šeimininkams buvo pavykę išlyginti rezultatą (8:8), galingai pirmą ketvirtį sužaidę Tomo Masiulio auklėtiniai buvo priekyje – 27:19.

Agresyviai žaisdami dubleriai taškus rinko nuo baudų metimų linijos (32:26), o pirmuosius taškus iš žaidimo pelnė jau esant lygiam rezultatui – 38:35. „Mažeikiai“ besibaigiant kėliniui turėjo minimalų pranašumą (40:41), bet tritaškį „į rūbinę“ įsūdė K.Žemaitis – 43:41.

Antrą rungtynių pusę pradėjo tolimos P.Valinsko ir M.Varno bombos – 51:46. Šie krepšininkai vis dažniau ėmėsi iniciatyvos trečiajame kėlinyje, sėkmingai į žaidimą įsiliejo G.Masiulis, tačiau ketvirtis baigėsi lygiai ir prieš paskutinį ketvirtį komandas teskyrė du taškai – 65:63.

Šeimininkai ketvirtąjį kėlinį pradėjo iki tol nelabai naudotu ginklu ir trijų tritaškių dėka jau pavojingai tolo – 67:74. Tuomet lyderio vaidmens ėmėsi penkis taškus pelnęs K.Žemaitis, bet likus dviem minutėms arčiau pergalės vis dar buvo mažeikiškiai (74:78). „Žalgirio“ dubleriai nepasinaudojo keliomis progomis dar labiau priartėti ir visos abejonės dėl rungtynių baigties buvo išsklaidytos (74:82). Pagirtinai mačą užbaigė komandos kapitonas R.Miniotas, mažinęs atsilikimą iki vieno tolimo šūvio – 79:82.

„Žalgiris-2“: R.Miniotas 18 (5/5 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), P.Valinskas 11, K.Žemaitis 11, M.Varnas 10 (4 rez. perd.), M.Echodas 10, L.Birutis 10 (5 atk. kam.), G.Masiulis 6, A.Velička 3, M.Paulauskas 0, J.Švambaris 0.

„Mažeikiai“: Š.Vingelis 24 (8/12 dvit.), Š.Beniušis 13 (5 atk. kam.), D.Pakamanis 11 (6 atk. kam.), V.Pikalavičius 11 (7 atk. kam.).