„Žalgirio“ dublerius nuo NKL ketvirtfinalio skiria viena pergalė 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimas ketvirtadienio vakarą išsivežė užtikrintą pergalę iš Šilutės ir žengė milžinišką žingsnį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) geriausiųjų aštuoneto link.

Pergalingame mače kauniečiai pademonstravo organizuotą puolimą ir triumfavę rezultatu 100:83 serijoje iki trijų pergalių prieš „Šilutę“ jau pirmauja – 2:0.

Šios rungtynės įsimins žalgiriečiui Arnui Veličkai. 16-metis kaunietis pelnė net 16 taškų, atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, surinko 20 naudingumo balų ir sužaidė karjeros rungtynes NKL pirmenybėse.

Prabėgus pirmoms trims susitikimo minutėms svečiai tebuvo sukrapštę du taškus ir atsiliko – 2:8. Tiesa, žaliai-balti gana greitai susitvarkė reikalus puolime ir po puikaus Paulius Valinsko žaidimo jau buvo priekyje – 14:12. Ne ką prasčiau antroje kėlinio dalyje žaidė jauniausias dublerių krepšininkas A.Velička, kurio pastangomis Laikinosios sostinės ekipa pirmą kėlinį baigė susikraudama apčiuopiamą pranašumą – 22:17.

Tomo Masiulio kariauna antrajame kėlinyje į puolimą įnešė dar daugiau spalvų: pasižymėjo aukštaūgis Martynas Echodas, gynėjai Kristupas Žemaitis ir Jokūbas Švambaris, o dar vieną tolimą šūvį smeigė A.Velička – 33:25. Šeimininkai nesitaikstė su pavojingai tolstančiais varžovais ir prieš pat didžiąją pertrauką tirpdė atsilikimą iki keturių 48:44.

Trečio kėlinio pradžioje komandas jau teskyrė vienas taškas (50:49), bet tuomet tolimais šūviais saugesnį pranašumą kauniečiams grąžino P.Valinskas ir Gytis Masiulis – 60:51. Kovingai nusiteikę šilutiškiai vis bandė perimti iniciatyvą, tačiau svečiai ketvirtį užbaigė trimis, itin skaudžiais tolimais dūriais – 75:64.

„Šilutė“ ginklų nesudėjo ir per porą ketvirto kėlinio minučių mažino deficitą iki vienženklio 75:68. Visgi, tada įvyko galutinis lūžis, palaidojęs visas žemaičių viltis išsigelbėti: šešis taškus paeiliui surinko Martynas Varnas, rankos atsirišo K.Žemaičiui ir M. Echodui – 90:75. Dėjimu lankų tvirtumą dar kartą spėjo patikrinti M.Echodas, o pergalę baudų metimais įtvirtino ir simbolinį 100-ąjį tašką komandai pelnė P.Valinskas – 100:83.

Žalgiris-2: P.Valinskas 24 (3/4 trit., 3 per. kam.), A.Velička 16 (3/8 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), K.Žemaitis 16 (5/7 dvit., 2 per. kam.), G.Masiulis 14, M.Varnas 11 (6 atk. kam.), M.Echodas 10 (5/7 dvit., 12 atk. kam., 2 per. kam., 4 blk.), L.Birutis 7 (8 atk. kam.), J.Švambaris 2.

Šilutė: T.Lekūnas 23 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Kibildis 17 (3/8 trit.), E.Alunderis 9 (13 atk. kam.), J.Hesteris 9, A.Pukelis 9 (4 per. kam.).

Antrą pergalę serijoje pasiekę T.Masiulio auklėtiniai atsidūrė per žingsnį nuo pirmenybių ketvirtfinalio, kuriame savojo varžovo jau laukia „Mažeikių“ krepšininkai.

Trečiosios, ir galbūt paskutinės serijos rungtynės, bus žaidžiamos jaunųjų žalgiriečių namų arenoje (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose) šeštadienį 16.00 val.