NKL: jaunųjų žalgiriečių puolimą supančioję „Mažeikiai“ sušvelnino serijos rezultatą 1

Prastai pirmą rungtynių pusę sužaidę Kauno „Žalgirio“ dubleriai skaudžiai krito Mažeikiuose rezultatu 55:86. Tiesa, vos 15 taškų per du kėlinius sukrapštę kauniečiai ketvirtfinalio serijoje vis dar priekyje 2:1.

Paskutinį žingsnį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalinio ketverto link Tomo Masiulio auklėtiniai žengti sieks jau šeštadienį 16.00 val. savų žiūrovų akivaizdoje (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose). Pralaimėjimo atveju lemiamas susitikimas bus žaidžiamas antradienį „Mažeikių“ tvirtovėje.

Pirmam kėliniui įpusėjus Kristupui Žemaičiui smeigus tolimą šūvį komandas teskyrė vienas taiklus dvitaškis metimas – 7:9. O tada jaunieji žalgiriečiai įkrito į gilią duobę: per likusį laiką taškus pavyko pelnyti tik baudų mesti stojus Martynui Echodui, o varžovų nuostabią atkarpą vainikavo su sirena tritaškį smeigęs Evaldas Šaulys – 9:25.

Po taiklių Gyčio Masiulio baudų (13:27) prasidėjo naujas svečių košmaras, kurį nutraukė tik didžiąją pertrauką skelbusi sirena – 15:47.

Šaltą dušą gavę kauniečiai pabudo trečiajame kėlinyje, kuomet tritaškius įskraidino K.Žemaitis ir Paulius Valinskas – 23:50. Penkis taškus paeiliui rinko Jokūbas Švambaris, taškų kraitį atsidarė Arnas Velička, tačiau laimėtas trečiasis ketvirtis buvo menka paguoda – 37:66.

Ketvirtą kėlinį „Žalgiris-2“ krepšininkai pradėjo su nauja jėga: trijų taškų vertės metimą įsūdė G.Masiulis, keturis taškus pridėjo M.Echodas, o deficitas pastebimai mažėjo iki 44:66. Pajutę žalgiriečių bandymą grįžti į rungtynes mažeikiškiai staigiai gesino jų viltis (49:84) ir šventę pergalę – 55:86 sušvelnino serijos rezultatą iki 1:2.

„Žalgiris-2“: M.Echodas 12 (5/8 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), L.Birutis 10 (4/5 dvit.), G.Masiulis 10 (9 atk. kam., 3 blk.), P.Valinskas 7, K.Žemaitis 6, J.Švambaris 5 (2 per. kam.), A.Velička 5, M.Paulauskas 0, J.Marcinkevičius 0, R.Miniotas 0.

„Mažeikiai“: E.Šaulys 16 (9 atk. kam., 3 per. kam.), Š.Beniušis 12 (5/7 dvit.), V.Pikalavičius 12 (2 per. kam.), D.Kumelis 11 (5 rez. perd., 3 per. kam.), G.Žalalis 11 (8 atk. kam.), D.Pakamanis 10 (5/5 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.).