NKL: dramatiškas „Žalgirio“ dublerių savaitgalis pergalių neatnešė 0

Savo pasirodymą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pradėjo Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda.

Tomo Masiulio auklėtiniai savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes išvykoje – penktadienį laukė rungtynės Molėtuose prieš „Ežerūno“ komandą, o kitą dieną teko „Palangos“ išbandymas.

NKL pirmenybių starte lygos vicečempionai po dramatiškos kovos krito Molėtuose, kur paskutinėmis sekundėmis buvo nusileista pavydėtinai iš toli krepšį atakavusiems „Ežerūno“ krepšininkams – 78:80.

Susitikimo pradžioje pirmuoju smuiku griežė „Žalgiris-2“ gynėjas Kristupas Žemaitis, savo indėlį pridėjo Ignas Sargiūnas ir Jokūbas Švambaris – 15:12. Kėlinuko antroje pusėje viskas apsivertė aukštyn kojomis, kuomet prapliupo tritaškiais: net tris tolimus šūvius per keletą minučių realizavo šeimininkų komandos snaiperis Albertas Valiulis – 17:26.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis neįtikėtiną pasirodymą tęsė dar dvi tolimas bombas smeigęs A.Valiulis – 22:35. Varžovams stabtelėjus žaidimas išsilygino: dvitaškiu debiutavo Elvis Juozaitis, įsižaidė Gytis Masiulis, o po Luko Ulecko tritaškio deficitas menko iki 34:41. Per likusį ketvirčio laiką didesnių korekcijų rezultato prasme neįvyko ir ilsėtis kauniečiai išėjo atsilikdami – 40:48.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ jaunimas įjungė aukštesnę pavarą ir, keturis taškus pelnius I.Sargiūnui, buvo atstatyta pusiausvyra – 48:48. Universalų žaidimą demonstravo tiek iš toli, tiek iš arti pataikęs G.Masiulis (53:56), tačiau tuomet apie save vėl priminė didžiausias žalgiriečių galvos skausmu tapęs A.Valiulis – 53:61. Prieš pat ketvirtąjį kėlinį gerą atkarpą sužaidė nuotaikas pataisęs Laurynas Birutis – 57:61.

Ketvirtą kėlinį septyniais taškais be atsako pradėjo dviženklį atstumą tarp komandų atstatęs Marius Pociukonis – 57:68. Prabėgus dar kelioms minutėms skirtumas pernelyg nekito (64:73), o tada viską iš pagrindų keisti ėmėsi devynis taškus rinkęs G.Masiulis bei dvitaškiu intrigą grąžinęs L.Birutis – 75:76. Prasidėjus paskutinei minutei rezultatą buvo išlyginęs Marius Valinskas (76:76), bet keletą kartų krepšį užpuolę šeimininkai jau laikė savo rankoje pirmąją sezono pergalę – 76:80. Žalgiriečiai per likusias 6 sekundes vos nesukūrė stebuklo, kuomet dvitaškį pataikė L.Birutis, o pražangą išprovokavęs baudų mesti stojo G.Masiulis (78:80). Visgi, lemiamu metu aštuoniolikmečio rankos sudrebėjo ir fortūna nusišypsojo pergalę šventusiems „Ežerūno“ krepšininkams – 78:80.

„Žalgiris-2“: G.Masiulis 27 (5/7 dvit., 9 atk. kam.), L.Birutis 18 (8/11 dvit., 10 atk. kam.), K.Žemaitis 13 (5/7 dvit.), L.Uleckas 7, I.Sargiūnas 7 (6 rez. perd.), J.Švambaris 3, E.Juozaitis 2, M.Valinskas 1, G.Vasiliauskas 0, M.Jogėla 0, M.Arlauskas 0.

„Ežerūnas“: A.Valiulis 20 (6/7 trit., 5 atk. kam.), M.Pociukonis 18 (6/9 dvit., 2 per. kam.), L.Kirlys 15 (4/5 trit.).

Šeštadienį žalgiriečiai jau keliavo į Palangą. Be nesunkiai susižeidusio K.Žemaičio vertęsi kauniečiai pralaimėjo ir čia. Tiesa, priešingai nei Molėtuose, didžiąją rungtynių dalį dubleriai kontroliavo situaciją ir vadžias iš savo rankų paleido pačiu svarbiausiu momentu. Mačas po dar vieno trilerio „Palangos“ krepšininkams pralaimėtas rezultatu 75:78.

„Žalgirio“ dubleriai puikiai startavo rungtynėse ir prabėgus keturioms minutėms buvo priekyje – 10:1. Dviženklį pranašumą kūrė keturi L.Biručio taškai (16:4), o po I.Sargiūno puikaus pasirodymo atotrūkis šoktelėjo iki 21:7. Pirmuosius taškus su žaliai-balta aprangą pelnė Martynas Arlauskas, tašką pirmajame kėlinyje gražiu stiliumi dėjo puikiai žaidęs I.Sargiūnas – 27:13.

Antrajame kėlinyje svečiai susidūrė su kur kas kietesne varžovų gynyba, tad skirtumas pastebimai tirpo – 27:18. Ledus pralaužti galų gale pavyko Matui Jogėlai, apie save vėl priminė I.Sargiūnas, bet iš solidžios persvaros tebuvo likę penki taškai (31:26). Iš toli pataikius G.Masiuliui pranašumas vėl augo (38:28), tačiau pirmoje rungtynių dalyje galingą finišą surengė palangiškiai – 39:36.

Vos tik prasidėjus trečiajam kėliniui tritaškius smeigė bei taip saugesnį pranašumą žalgiriečiams grąžino I.Sargiūnas ir L.Uleckas – 48:38. Snaiperio įgūdžius demonstravo ir G.Masulis (51:41), tačiau tada prasidėjo viską sujaukęs šeimininkų spurtas – 51:56. Tik G.Masiulio pastangomis varžovams nebuvo leista dar pavojingiau tolti prieš lemiamą rungtynių atkarpą – 56:61.

Ketvirtasis kėlinys startavo trimis šeimininkų tolimais šūviais, į kuriuos įsiterpė tik I.Sargiūnas – 58:69. Įpusėjus ketvirčiui „Palanga“ po dar vieno tritaškio krovėsi rekordinę persvarą (62:76), ir atrodė, kad galutinai palaužė jaunuosius „Žalgirio“ krepšininkus. Tiesa, pasiduoti be kovos žalgiriečiai nebuvo linkę bei vedami aukštaūgių L.Biručio ir G.Masiulio sugebėjo atkurti intrigą – 70:78. Dar didesnes aistras kurstė tritaškį įsūdęs M.Valinskas (73:78). Visgi, sparčiai tiksintis laikas buvo varžovų sąjungininku ir iš esmės pakeisti mačo baigties nepavyko, pralaimėta rezultatu 75:78.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 20 (8/10 dvit., 8 atk. kam., 4 blk.), G.Masiulis 19 (5/8 dvit., 10 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), I.Sargiūnas 18 (6 rez. perd.), L.Uleckas 7 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Valinskas 3, M.Arlauskis 2, M.Jogėla 2 (2 per. kam.), G.Vasiliauskas 1, J.Švambaris 1.

„Palanga“: J.Hudsonas 20 (4/6 trit., 6 rez. perd., 5 per. kam.), M.Reminas 20 (5/5 dvit.), A.Montrimavičius 20 (5/8 dvit., 2 per. kam.).

Kitą savaitę „Žalgirio“ dublerių lauks dar dvi išvykos: ketvirtadienį bus žaidžiama Klaipėdoje prieš „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandą, o šeštadienį Šakiuose prieš „Vyčio“ krepšininkus.