NKL: pergalingas M.Varno sugrįžimas ir skaudžios netektys derbyje (VIDEO) 0

Įsibėgėjusiame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezone trečiąją pergalę į savo kraitį įsirašė Kauno „Žalgiris-2“ komanda, sulaukusi sugrįžusio Martyno Varno pagalbos bei išvykoje pranokusi „Mažeikius“ rezultatu 91:78

Pirmajame kėlinyje, kaip ir įprastai, pirmuoju smuiku griežė Kauno ekipos aukštaūgiai Laurynas Birutis ir Gytis Masiulis, starto penkete rungtynes pradėjęs M.Varnas smeigė tritaškį, o netrukus iš jo pavyzdį ėmė ir keletą tolimų šūvių įskraidinęs Lukas Uleckas. Tiesa, po atkaklių pirmųjų dešimties minučių priekyje buvo varžovai – 21:23.

Taškų kraitį atsidaryti pavyko Martynui Arlauskui, baudos aikštelėje didelio pasipriešinimo nesulaukė L.Birutis, tačiau Manto Šerkšno vedami „Mažeikiai“ pavojingai tolo – 27:34. Tuomet situaciją stabilizuoti ėmėsi įsižaidęs Kristupas Žemaitis, pasižymėjo G.Masiulis, tad pirma rungtynių pusė pateikė daugiau klausimų nei atsakymų – 43:45.

Štai trečiajame kėlinyje įvyko lūžis ir ryškėjo kauniečiams palankios tendencijos: tarsi ant sparnų rungtyniavo devynis taškus rinkęs Ignas Sargiūnas, tritaškį pridėjo Matas Jogėla, o komandas jau skyrė trylika taškų – 59:46. Šeimininkai vis bandė mažinti atsilikimą, bet to padaryti neleido užtikrintai žaidęs G.Masiulis, tašką trečiajame ketvirtyje dvitaškiu dėjo I.Sargiūnas – 72:60.

Lemiamame kėlinyje kauniečiai nebuvo linkę juokauti ir po Martynų (Varno bei Arlausko) tolimų šūvių ir Granto Vasiliausko dėjimo krovėsi rekordinį pranašumą – 85:67. Nors nesustabdomas „Mažeikių“ gretose buvo M.Šerkšnas, vieno jo pastangų nepakako rimtesnei kovai prieš brandžiai rungtyniavusį „Žalgirio“ jaunimą, kuris išsivežė pergalę rezultatu 91:78.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 16 (7/9 dvit., 9 atk. kam.), G.Masiulis 16 (5 atk. kam., 2 blk.), I.Sargiūnas 15 (5 rez. perd.), M.Arlauskas 15 (3/4 trit., 3 per. kam.), K.Žemaitis 11 (11 rez. perd., 2 per. kam.), M.Varnas 8, L.Uleckas 5, M.Jogėla 3 (4 rez. perd.), G.Vasiliauskas 2, V.Markovetskis 0, G.Bergaudas 0, J.Švambaris 0.

„Mažeikiai“: M.Šerkšnas 26 (5/8 trit.), R.Biliartas 17 (8/16 dvit., 8 atk. kam., 2 per. kam.), J.Olechnavičius 8 (4 rez. perd.).

Šeštadienį Kaune dviejų jaunimo komandų derbyje žalgiriečiams teko pripažinti Vilniaus „Perlo“ pranašumą – 78:90. Visgi, didžiausiu galvos skausmu treneriui Tomui Masiuliui tapo ne šis pralaimėjimas, o dviejų svarbių žaidėjų G.Masiulio ir K.Žemaičio traumos rungtynių eigoje.

Susitikimą sėkmingai pradėjo penkis taškus rinkęs Jokūbas Švambaris, o po L.Biručio dvitaškio persvara šoktelėjo iki 11:6. „Žalgirio“ dubleriai didžiąją dalį kėlinio kontroliavo situaciją, savo sąlygas baudos aikštelėje primetė L.Birutis, tačiau septynis taškus per minutę pelnė bei visą žalgiriečių triūsą braukė įsimėtęs Margiris Normantas – 22:21.

Antrajame kėlinyje šeimininkams niekaip nepavyko užpulti prieš zoninę gynybą, tad svarstyklės greitai pakrypo vilniečių pusėn – 24:32. Ledus sudėtingu metimu pralaužė K.Žemaitis, o netrukus pusiausvyrą atstatė lyderio vaidmens ėmęsis I.Sargiūnas – 35:35. Prieš pat didžiąją pertrauką apie save priminė G.Masiulio ir L.Biručio tandemas, tritaškius smeigė L.Uleckas bei M.Arlauskas, bet pranašumui pernelyg augti neleido atsakymą vis rasdavęs M.Normantas – 45:42.

Rūbinėje trenerių štabui teko rimtai pasukti galvą, kadangi iš kovos dėl čiurnos traumų pasitraukė dvi svarbios žaidimo figūros – K.Žemaitis ir G.Masiulis. Taigi, nuo pat trečiojo kėlinio pradžios žaidimo gijas į savo rankas perėmė tritaškius svaidęs M.Varnas, dėjimu krepšį drebino L.Birutis, bet priekyje jau buvo svečiai – 53:54. Šiems vis bandant atitrūkti dvitaškiu pasižymėjo G.Vasiliauskas, snaiperio įgūdžius demonstravo L.Uleckas – 58:60. Sostinės krepšininkams buvo pavykę truktelėti į priekį (60:67), tačiau padėti prieš lemiamą ketvirtį kiek taisė L.Biručio ir L.Ulecko taškai – 64:69.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai vis dažniau ieškojo M.Varno, po kurio dar vieno tolimo šūvio deficitas tirpo iki 72:73. Nors iš toli mesdamas toliau neklydo L.Uleckas (75:78), kitoje aikštės pusėje krepšys vis labiau atsirišo ir „Perlo“ komandai – 76:86. Traumų prarenti dubleriai stengėsi grįžti į rungtynes, tačiau tam stigo tiek jėgų, tiek ir laiko, tad atkakliame mūšyje teko pripažinti kolegų iš Vilniaus pranašumą rezultatu 78:91.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 22 (8/9 dvit., 6 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), L.Uleckas 13 (3/3 trit.), M.Varnas 12 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), I.Sargiūnas 11, G.Masiulis 5 (5 atk. kam., 2 blk.), J.Švambaris 5, K.Žemaitis 4 (4 rez. perd.), G.Vasiliauskas 3 (5 atk. kam.), M.Arlauskas 3 (4 rez. perd.), M.Jogėla 0.

„Perlas“: M.Normantas 32 (9/15 dvit., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 2 per. kam.), D.Pipiras 14 (7/11 dvit., 2 per. kam.), D.Vilys 11, A.Beručka 11 (3/5 trit., 2 per. kam.), L.Kvedaravičius 10 (5 atk. kam.).

Po pralaimėto derbio T.Masiulis daug priekaištų savo auklėtiniams neturėjo bei vylėsi, jog iš rikiuotės iškritusių žaidėjų traumos nėra rimtos.

„Priekaištų vaikinams neturiu, kovėmės kiek galėjome. Žinoma, iškritus dviem svarbiems žaidėjams teko imtis nestandartinių veiksmų, tačiau varžovai gerai sužaidė puolime ir tikrai pelnytai laimėjo“, – rungtynes apibendrino treneris.

„Žalgiris-2“ komandos vairą jau šeštąjį sezoną laikantis specialistas džiaugėsi akivaizdžiai matomu progresu.

„Esu patenkintas komandos progresu, laikas eina, vieni kitus geriau pažįstame ir suprantame. Kasdien stengiamės tobulėti, žengti žingsnį į priekį. Norime, jog kiekvienas čia atvykęs varžovas mus gerbtų“, – apie įsibėgėjusį sezoną kalbėjo strategas.

Po vasara patirtos traumos aikštelėn ir į „Žalgirio“ dublerių komandą grįžęs M.Varnas atskleidė čia sieksiantis įgyti optimalią sportinę formą bei teigė, jog pralaimėjimą nulėmė smulkmenos.

„Nesu toks užtikrintas koks buvau prieš traumą, tačiau džiugu vėl grįžti į krepšinį. Noriu kiekvieną dieną tobulėti, gerėti“, – savo situaciją įvertino žalgirietis.

„Pralaimėjimą lėmė smulkmenos, padarėme daug klaidų, paleidome vieną varžovų komandos krepšininką, o patys netekome dviejų svarbių žaidėjų, tad visa tai susidėjo į vieną ir pralaimėjome“, – mintis dėstė pagrindinėje „Žalgirio“ komandoje sezoną pradėjęs puolėjas.

Kauno „Žalgirio“ treniruočių centre (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose) žiūrovų tarpe netrūko ir puikiai pažįstamų veidų. Akistatą stebėjo „Žalgirio“ treneriai Šarūnas Jasikevičius ir Darius Maskoliūnas bei žaidėjai Lukas Lekavičius, Paulius Valinskas, Isiaih Hartensteinas ir Kevinas Pangosas.

Jei Lukui, Pauliui ir Isiaih „Žalgirio“ dublerių arena nėra nepažįstama, tai kanadietis K.Pangosas čia lankėsi pirmą kartą ir po rungtynių sutiko ne tik pasidalinti mintimis, bet ir išrinkti labiausiai išsiskyrusius mačo krepšininkus.

„Išgirdau, jog šiandien žaidžia jaunieji žalgiriečiai, todėl pamaniau, kad būtų smagu pasižiūrėti. Jie dirbo kartu su mumis prieš prasidedant sezonui, tad norėjau ateiti ir palaikyti juos“, – kalbėjo „Žalgiris-2“ namų rungtynėse pirmą kartą apsilankęs kanadietis.

„Tai buvo atkaklios rungtynės. Jie kovojo iš paskutiniųjų ir abi komandos buvo puikios – pataikė sunkių metimų, atliko daug gerų žaidimo epizodų“, – rungtynėmis neliko nusivylęs „Žalgirio“ snaiperis.

„Daugelis žalgiriečių puikiai pataiko iš toli, bet įspūdį paliko I.Sargiūno kamuolio valdymas. M.Varnas taip pat žaidė gerai, L.Birutis pagirtinai kovojo arčiau krepšio, jis tvirtas fiziškai. Visa ši komanda puiki ir joje įžvelgiu daug potencialo“, – pagyrų jauniesiems žalgiriečiams negailėjo vyresnis kolega.