NKL: principinė „Žalgirio“ dublerių pergalė jaunimo komandų derbyje Vilniuje 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda savaitgalį sužaidė du sudėtingus mačus Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse.

Tomo Masiulio vadovaujami žalgiriečiai penktadienį Vilniuje principinėje kovoje palaužė vietos „Perlo“ pasipriešinimą – 87:82, tačiau kitą dieną namuose rezultatu 70:77 nusileido „Telšių“ ekipai.

Pirmajame savaitgalio mače, kaip ir tikėtasi, užvirė nuožmi kova tarp talentingiausių Kauno ir Vilniaus jaunųjų žaidėjų.

Visų rungtynių metu vyko atkakli kova taškas į tašką, tad ir nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Sparčiai tiksint laikui vilniečiai dar pirmavo 79:81, tačiau tada darbo ėmėsi Vitalijus Kozys, persvėręs rezultatą ir dvitaškiu su pražanga įtvirtinęs principinę žalgiriečių pergalę jaunimo komandų derbyje – 87:82.

„Žalgiris-2”: V.Kozys 20 (6 atk. kam., 3 per. kam.), M.Jogėla 15 (5 atk. kam.), L.Uleckas 13, R.Jokubaitis 12 (5 rez. perd., 2 per. kam.), V.Markovetskis 10 (5/5 dvit.), I.Sargiūnas 8, M.Valinskas 5, E.Venskus 4 (5 atk. kam.), L.Vaištaras 0, G.Vasiliauskas 0, N.Kancleris 0, M.Kancleris 0.

„Perlas“: R.Keliačius 14 (3/4 trit.), D.Sirvydis 11, M.Blaževič 10 (7 atk. kam., 2 blk.), A.Beručka 10 (5 atk. kam.).

Šeštadienį kauniečių namuose laukė į aukščiausias vietas besitaikantys ir sėkmingai NKL čempionate žygiuojantys „Telšių“ krepšininkai.

Be susižeidusių Luko Ulecko ir Volodymyro Markovetskio rungtyniavę kauniečiai sukūrė tikrą krepšinio spektaklį, bet pratęsimo metu fortūnos šypsnio sulaukė varžovai.

Mačo pradžia Kaune susirinkusiems žiūrovams įvarė baimės, mat prabėgus keturios minutėms švieslentėje degė 0:12.

Išsijudinę jaunieji žalgiriečiai kiek aplygino žaidimą, tačiau ilsėtis keliavo turėdami daug ką apmąstyti – 29:36.

Pamažu artėję šeimininkai ketvirtajame kėlinyje galų gale perėmė iniciatyvą ir po Igno Sargiūno metimo pirmą kartą išsiveržė į priekį – 52:50.

Tiesa, varžovai greitai tarė savo žodį ir tik I.Sargiūno tolimo šūvio dėka rungtynės persikėlė į pratęsimą – 65:65.

Per papildomą laiką „Žalgirio“ jaunimas visiškai išsibalansavo, o tris tolimus metimus paeiliui realizavę telšiškiai pasiėmė pergalę rezultatu 70:77.

„Žalgiris-2”: I.Sargiūnas 16, V.Kozys 13 (10 atk. kam.), E.Venskus 12, M.Jogėla 9, R.Jokubaitis 8 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), G.Vasiliauskas 7 (6 atk. kam.), L.Vaištaras 5 (3 per. kam., 2 blk.), N.Kancleris 0, M.Valinskas 0, M.Kancleris 0.

„Telšiai“: M.Satašelis 21 (7/7 dvit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), O.Mačernis 15 (6 atk. kam.), T.Domarkas 11.

Kitą savaitę „Žalgirio“ dublerių išvykoje lauks lygos debiutantė Tauragės krepšinio komanda , o šeštadienį į Kauną atvyks NKL čempionai Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai.