NKL: I.Sargiūno reidas „Žalgirio“ dubleriams atnešė vieną pergalę 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komandą tęsia pasirodymą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Šį savaitgalį jaunųjų žalgiriečių laukė ilga kelionė į pajūrį ir įsibėgėjančių varžovų išbandymas Kaune.

Penktadienį Tomo Masiulio auklėtiniai sutiko rimtą pasipriešinimą svečiuose ir tik Igno Sargiūno pergalingo metimo dėka išgyveno dramą Palangoje rezultatu 74:72.

Visų rungtynių metu komandos žengė koja kojon, tad viskas sprendėsi pačioje mačo pabaigoje. Lemiamos atkarpos pradžioje kauniečiai ilgą laiką kontroliavo situaciją ir vis išlaikydavo pranašumą savo pusėje, iki tol kol iš toli iššovė buvęs dublerių žaidėjas Nerijus Barauskas – 61:63. Tuomet darbo ėmėsi Gytis Masiulis, kuris svečiams rinko dešimt taškų paeiliui ir prasidėjus paskutinei minutei suteikė minimalią persvarą – 71:70. Visišką kulminaciją susitikimas pasiekė rezultatui išsilyginus (72:72) likus vos keturioms sekundėms. Po T.Masiulio paprašytos minutės aukštaūgiai sutraukė dėmesį į save ir laisvais plotais pasinaudojęs I.Sargiūnas prasiveržimu atnešė pergalę „Žalgirio“ dubleriams – 74:72.

„Žalgiris-2“: G.Masiulis 22 (8/9 dvit., 10 atk. kam.), I.Sargiūnas 10 (5 rez. perd.), G.Vasiliauskas 10, E.Venskus 9 (11 atk. kam.), L.Uleckas 8, M.Valinskas 8, V.Kozys 2 (7 atk. kam.), M.Jogėla 2, R.Jokubaitis 2, V.Markovetskis 1, M.Arlauskas 0 (3 per. kam.).

„Palanga“: J.Walteris 16 (6 rez. perd., 3 per. kam.), H.Saprykinas 14, N.Barauskas 13 (5 atk. kam., 2 per. kam.), B.Zijverdenas 11 (5/7 dvit.), T.Pažėra 10 (5 rez. perd., 3 per. kam.).

Kitą vakarą žalgiriečiai namuose priėmė paskutiniu metu pakilimą išgyvenančius „Jonavos“ krepšininkus. Be pagrindinėje komandoje rungtyniaujančių G.Masiulio ir Martyno Sajaus vertęsi kauniečiai ilgai ieškojo savojo žaidimo, bandė kapstytis iš gilios duobės ketvirtajame kėlinyje, bet lemiamu metu varžovai sutvarkė visus reikalus ir galutinis teisėjo švilpukas fiksavo pastarųjų pergalę – 72:83.

Didžiausią įtaką galutiniam rezultatui turėjo trečiasis ketvirtis, kurį šeimininkai pralaimėjo net 10:28. Tiesa, ketvirtąjį kėlinį kauniečiai pradėjo pakiliai ir laimėdami atkarpą 16:4 mažino atsilikimą iki 61:72. Dar daugiau intrigos įpūtė Mariaus Valinsko tritaškis (64:74), tačiau keletą kartų užpulti nepavykus pergalę rezultatu 72:83 šventė svečiai.

„Žalgiris-2“: E.Venskus 20 (9/13 dvit.), L.Uleckas 9, G.Vasiliauskas 8, M.Valinskas 7 (5 rez. perd.), I.Sargiūnas 6, M.Arlauskas 5, M.Jogėla 5, V.Kozys 4 (8 atk. kam.), R.Jokubaitis 4 (6 rez. perd.), V.Markovetskis 4, G.Bergaudas 0, N.Kancleris 0.

„Jonava“: N.Anyaorah 22 (7/12 dvit., 2 per. kam.), L.Grabauskas 20 (6 rez. perd.), M.Pacevičius 12 (5/6 dvit.), M.Dieninis 10 (3 per. kam.).

Kita savaitė jauniesiems žalgiriečiams bus itin sunki, kadangi penktadienį išvykoje bus laikomas NKL lyderių Šakių „Vyčio“ egzaminas, o šeštadienį į Kauną atvyks praėjusio sezono finalininkai Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai.