Savaitgalį „Žalgirio“ dubleriai pradėjo trečiojo NKL rato kovas (VIDEO) 0

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti Kauno „Žalgiris-2“ komanda pirmoji pradėjo trečiąjį NKL ratą. Dėl kitą savaitę Kaune vyksiančio Eurolygos jaunimo atrankos turnyro atkeltose dvejose rungtynėse jaunieji žalgiriečiai pademonstravo skirtingus veidus ir namuose įveikė Vilniaus „Perlo“ ekipą, bet išvykoje nusileido Tauragės krepšininkams.

Penktadienį iki pat ketvirtojo kėlinio nė taško nepelnęs Rokas Jokubaitis suspindėjo reikiamiausiu metu. Gynėjas surinko 12 taškų, įskaitant ir rezultatą Kauno „Žalgirio“ dublerių naudai persvėrusį dvitaškį, o Tomo Masiulio auklėtiniai su juo priešakyje savo aikštėje 88:84 (19:26, 21:15, 20:24, 28:19) trečiąsyk šiame NKL sezone įveikė Vilniaus „Perlo“ krepšininkus.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti pusketvirtos minutės, Deividas Sirvydis iš pradžių pataikė iš toli, o paskui pridėjo dvitaškį, taip bandydamas truktelti „Perlą“ į priekį – 82:80.

Visgi to padaryti neleido „Žalgirio-2“ talentas R.Jokubaitis, savo priešininkui atsakęs tuo pačiu ir lyginęs rezultatą – 82:82.

Nuo to momento abi komandos apie dvi minutes nepelnė nė taško, o šią tylą nutraukė tas pats R.Jokubaitis, likus žaisti pusę minutės pataikęs iš vidutinio nuotolio ir išvedęs šeimininkus į priekį – 84:82.

Vėliau „Perlas“ surengė dvi nesėkmingas atakas, o prie baudų metimų linijos neklydęs R.Jokubaitis padvigubino T.Masiulio kariaunos pranašumą – 86:82.

Po minutes pertraukėlės Karolis Giedraitis prasiveržimą užbaigė dviem taškais – 84:86, bet persistengė kitoje atakoje besigindamas prieš Gytį Masiulį. „Perlo“ atstovas užsikabino pastarajam už rankų, o teisėjai tokį taisyklių pažeidimą prilygino nesportinei pražangai.

G.Masiulis ir R.Jokubaitis pridėjo dar po vieną taiklią baudą ir finalinė sirena skelbė jaunųjų žalgiriečių pergalę – 88:84.

„Žalgiris-2“: Gytis Masiulis 25 (7 atk. kam.), Grantas Vasiliauskas 13 (6 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 12.

„Perlas“: Lukas Kvedaravičius 18, Deividas Sirvydis 16, Domantas Pipiras 12 (9 atk. kam.), Karolis Giedraitis 11.

Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ dubleriai žaidė bene pajėgiausia sudėtimi, tačiau išvykos susitikime 58:73 (13:25, 20:17, 16:15, 9:17) nusileido vietos „Tauragės“ (13-14) ekipai.

Šeimininkai persvarą įgijo pirmojo kėlinio pabaigoje, kurį užbaigė spurtu 12:0 ir susikrovė 12 taškų pranašumą (25:13).

Martyno Sajaus vedami kauniečiai atsigavimo ženklus pradėjo rodyti po ilgosios pertraukos, kuomet vidurio puolėjas surinko 4 taškus paeiliui, o „Žalgiris-2“ laimėjo atkarpą 11:6 ir sumažino savo deficitą iki 4 taškų (44:48).

Vis tik „Tauragė“ į tai atsakė savo spurtu 7:1 ir vėl susigrąžino turėtą dviženklę persvarą (55:45).

Ketvirtasis kėlinys nebuvo itin rezultatyvus, tačiau „Tauragė“ spurtavo 11:1 įgijo 18 taškų pranašumą (68:50) ir nulėmė rungtynių baigtį.

Šios rungtynės buvo vienas iš retesnių atvejų, kuomet jauniesiems žalgiriečiams padėjo pagrindinėje „Žalgirio“ komandoje pasirodantys G.Masiulis, M.Sajus ir Martynas Arlauskas.

Geriausiai iš šios trijulės sekėsi G.Masiuliui, kuris per 27 minutes pelnė 20 taškų (6/7 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 5/6 baudų metimai), atkvojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir surinko 25 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Aivaras Kvedaravičius, įmetęs 18 taškų (2/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 11/13 baudų metimai), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį ir susitikimą baigė su 29 naudingumo balais.

„Tauragė“: Aivaras Kvedaravičius 18 (11/13 baud. met.), Paulius Morkeliūnas 16, Artūrs Pelšs 14 (6/8 metimai).

„Žalgiris-2“: Gytis Masiulis 20 (6/7 dvit., 7 atk. kam.), Matas Jogėla 11, Marius Valinskas 7.