I.Sargiūnas taikliu metimu atvedė „Žalgirį-2“ į NKL finalo ketvertą 1

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio seriją vainikavo finalo vertos rungtynės Šilutėje, kurių pabaigoje Kauno „Žalgirio“ jaunimo komandą į euforiją ir finalo ketvertą Jonavoje pasiuntė pergalingą metimą su sirena pataikęs Ignas Sargiūnas – 77:75 (21:23, 17:21, 8:11, 31:20). „Žalgiris-2“ ketvirtfinalio seriją laimėjo bendru rezultatu 3-2.

Rungtynių pradžioje savo vertę po krepšiu įrodinėjo daugelį atakų užbaiginėjęs Gytis Masiulis – 10:10. Nuo suolo pakilęs Matas Jogėla pasižymėjo dvitaškiu, tačiau gynyboje su varžovais nesusitvarkę žalgiriečiai atsiliko 12:18. Tuomet net du kartus ranką laiku ir vietoje kyštelėjo komandos draugų metimus įtvirtinęs bei deficitą iki 16:18 rėžęs Martynas Sajus. Kėlinio pabaigoje sudėtingą reidą atliko I.Sargiūnas, kamuolį puolime ėmė G.Masiulis, tačiau pirmą atkarpą 21:23 laimėjo šeimininkai.

Antrajame kėlinyje kauniečių žaidimas kiek pasikeitė ir pirmosiomis akimirkomis komandos vežimą į priekį tempė iš toli pataikę Lukas Uleckas bei M.Jogėla – 29:29. Tiesa, keletą minučių „Žalgirio“ jaunimas sužaidė neapdairiai ir varžovai pavojingai atsiplėšė (31:38). Svečių puolimą žadino dvigubą dublį jau užfiksavęs G.Masiulis, kuris triuškinančiu dėjimu uždarė pirmą rungtynių pusę – 38:44.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai visiškai surakino „Šilutės“ puolimą ir po I.Sargiūno reido artėjo iki 42:44. Šeimininkams tylą nutraukus tolimu šūviu, abejose aikštės pusėse karaliavo M.Sajus, tačiau atsigavę varžovai vėl atsiplėšė – 46:53. Sutrikę kauniečiai per kėlinį tesukrapštė vos 8 taškus, tad per lemiamą ketvirtį turėjo naikinti rekordinį deficitą – 46:55.

Ketvirtajame kėlinyje Tomo Masiulio auklėtiniai ginklų nesudėjo bei vedami efektingai žaidusių Martyno Arlausko ir M.Jogėlos teatsiliko per vieną taiklų metimą – 57:59. Šeimininkai dar net neįpusėjus kėliniui išnaudojo leistiną komandinių pražangų limitą, kuo puikiai naudojosi aštriai žaidęs I.Sargiūnas ir dėjimu atstumą iki minimumo mažinęs M.Jogėla – 62:63. Po pasitarimo šilutiškiai atsigavo bei privertė kauniečius vėl arti nuo pradžių (62:67). Rungtynėms pasiekus aukščiausią įtampos tašką, antrą kartą technine pražanga buvo nubaustas atsarginis žaidėjų suolelis (63:68), bet visą situaciją aukštyn kojomis per vieną ataką apvertė iš toli pataikęs M.Jogėla ir baudas sumetęs G.Masiulis – 68:68. Per likusį laiką aikštelėje įvyko finalo verta pabaiga: tritaškį per rankas smeigė M.Jogėla, dvitaškiu pergalės link artino I.Sargiūnas (73:70), bet netrukus krito atsakomasis tolimas šūvis – 73:73. Komandoms apsikeitus dvitaškiais (75:75), paskutinę ataką savo rankose laikė kauniečiai, kuriuos į euforiją ir finalinį ketvertą Jonavoje pasiuntė taiklus I.Sargiūno metimas su sirena – 77:75.

„Žalgiris-2“: M.Jogėla 24 (5/6 dvit., 4/7 trit.), G.Masiulis 16 (19 atk. kam., 5 blk.), M.Sajus 12 (9 atk. kam., 2 blk.), I.Sargiūnas 10, L.Uleckas 6, M.Arlauskas 6, R.Jokubaitis 2, E.Venskus 1, V.Kozys 0 (6 atk. kam.), G.Bergaudas 0.

„Šilutė“: T.Tamošiūnas 21 (4 per. kam., 3 blk.), M.Žaunieriūnas 14, C.Oetjenas 11 (2 blk.).