NKL pirmenybėse trečioji iš eilės Kauno „Žalgiris-2“ pergalė (VIDEO) 0

Kauno „Žalgiris-2“ ekipa savaitgalį iškovojo dvi pergales Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Penktadienį ketvirtajame kėlinyje atitrūkusi Kauno „Žalgirio-2“ komanda užstrigo puolime besibaigiant rungtynėms, tačiau pergalės iš savo rankų neišleido. Jaunieji žalgiriečiai savo aikštėje 82:73 (20:18, 18:17, 21:25, 23:13) pranoko Molėtų „Ežerūną“.

Lemiamo ketvirčio viduryje Robertui Grabauskui pelnius du taškus, svečiai buvo priekyje minimalia persvara – 70:68. Tada Erikas Venskus surinko keturis taškus, šeimininkai laimėjo atkarpą 8:0 ir persvėrė svarstykles į savo pusę – 76:70.

Po šios sėkmingos atkarpos Tomo Keršio auklėtiniai per kitas dvi minutes du kartus suklydo ir nesugebėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudojęs „Ežerūnas“ priartėjo 73:76.

Rokui Jokubaičiui suklydus, molėtiškiai bandė išlyginti rezultatą, bet Remigijaus Suginto metimas iš toli tikslo nepasiekė bei kamuolį priėmęs Lukas Uleckas buvo sustabdytas pražangas.

„Žalgirio-2“ atletas prie baudų metimų linijos neklydo, Arnas Beručka prametė iš dvitaškio zonos, E.Venskus dar pridėjo du taškus ir įtvirtino „Žalgirio“ dublerių pergalę – 79:73.

„Žalgiris-2“: E.Venskus 19 (6 atk. kam.), R.Jokubaitis 18 (5 rez. perd.), A.Adomavičius 13, V.Kozys 12 (8 atk. kam., 2 per. kam.), L.Uleckas 8 (8 atk. kam.), M.Kancleris 6 (3 per. kam.), M.Valinskas 2, G.Bergaudas 2, V.Markovetskis 2, L.Vaištaras 0, G.Čelka 0.

„Ežerūnas“: R.Sugintas 16 (4 rez. perd.), R.Grabauskas 16 (7/10 dvit.), M.Pociukonis 13 (4 rez. perd.), J.Zakas 11.

Šeštadienį Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą šį sezoną. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai Nacionalinės krepšinio lygos savaitės rungtynėse namuose 80:88 (23:26, 19:24, 23:17, 15:21) nusileido Kauno „Žalgirio-2“ ekipai.

Centrines turo rungtynes geriau pradėjo žalgiriečiai, kurie po E.Venskaus metimo atitolo per 7 taškų atstumą (11:4), o po pirmojo ketvirčio kauniečių persvara siekė tris taškus.

Erikas Kubilius paskutinę antrojo kėlinio sekundę pataikė dvitaškį bei neleido jauniesiems „Žalgirio“ krepšininkams į ilgąją pertrauką nusinešti dviženklio pranašumo – 42:50.

Trečiojo kėlinio viduryje svečiai dar turėjo 12 taškų persvarą, tačiau ketvirtį spurtu 11:2 užbaigęs „Neptūnas-Akvaservis“ sugrįžo į rungtynes (65:67).

Solidžiau lemiamą kėlinį pradėjęs „Žalgiris-2” po R.Jokubaičio dvitaškio vėl įgijo dviženklę persvarą (78:68).

Nors aikštelės šeimininkai atliko spurtą 7:0 bei skirtumą ištirpdė iki 3 taškų, tačiau rungtynes sėkmingiau užbaigę kauniečiai iš uostamiesčio išsivežė pergalę.

Kauno komandoje spindėjo E.Venskus, R.Jokubaitis ir Vitalijus Kozys, kurie kartu pelnė 63 iš 88 komandos taškų bei surinko 79 iš 107 naudingumo balų.

E.Venskus su 30 taškų (15/19 dvit.) ir 30 naudingumo balų užfiksavo savo asmeninius rekordus. NKL istorijoje 15 pataikytų dvitaškių yra antras geriausias rezultatas. Daugiau yra įmetęs tik Vitalis Pancerevas (17), kuris šį rezultatą užfiksavo „Šilutės“ komandoje 2011 metais.

Rungtynes pradėjo šlaunies traumą išsigydęs Deividas Anužis, tačiau buvo pakeistas dėl atsinaujinusių skausmų ir ant parketo nebegrįžo. Tuo metu Jonas Dumašius nerungtyniavo dėl problemų su keliu.

Antradienį abi komandos žais Karaliaus Mindaugo taurės pirmojo etapo antrose rungtynėse. Kauniečiai svečiuose kausis su Alytaus „Dzūkija“, o klaipėdiečiai taip pat išvykoje susitiks su Utenos „Juventus“.

„Žalgiris-2“: E.Venskus 30 (15/19 dvit., 5 atk. kam., 30 naud. bal.), R.Jokubaitis 21 (9 rez. perd., 29 naud. bal.), V.Kozys 12 (16 atk. kam.), M.Valinskas 9, M.Kancliers 5, G.Čelka 4 (4 rez. perd.), A.Adomavičius 4 (2 per. kam.), G.Bergaudas 3, L.Vaištaras 0, N.Kancleris 0, V.Markovetskis 0.

„Neptūnas-Akvaservis“: E.Kubilius 20 (7 atk. kam., 3 per. kam., 22 naud bal.), K.Metrikis 15 (7 atk. kam., 2 per. kam.), Tadas Pažėra 13 (5 rez. perd.), Vytautas Šarakauskas 11 (9 atk. kam.).