NKL: „Žalgiris-2“ galingai sugrįžo į pergalių kelią 0

Pokyčius trenerių štabe išgyvenusi Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) demonstravo įspūdingus skaičiuos puolime ir be didesnio vargo susitvarkė su Mažeikių bei Tauragės komandomis.

Pirmieji Kaune krito Mažeikių „Erelių“ krepšininkai, kurie buvo nugalėti rezultatu 95:82 (21:18, 26:21, 27:17, 21:26).

Jau nuo pirmųjų minučių ryškėjo kauniečių pranašumas ir itin greitu tempu pasižymintis žaidimo braižas, o pirmąją rungtynių atkarpą laimėti 21:18 leido be priekaištų atrodęs Erikas Venskus.

Antrajame kėlinyje sėkmingai į žaidimo schemas įsiliejo estas Kerras Kriisa, atstumą iki 33:27 didino penkis taškus be atsako rinkęs Rokas Jokubaitis. Didžiausias lūžis pirmoje mačo dalyje įvyko tritaškius smeigus Mariui Valinskui ir R.Jokubaičiui, kurie buvo išauginę persvarą iki 12, o į rūbinę žalgiriečiai keliavo pirmaudami 47:39.

Trečio kėlinio pradžioje „Žalgirio“ dublerių puolimą į priekį tempė saugų atstumą palaikę E.Venskus ir Vitalijus Kozys – 56:48. Likus porai minučių, tolimu šūviu rekordinę persvarą brėžė K.Kriisa (68:51), kurią dar padidinus vienu tašku, buvo galima atsikvėpti prieš lemiamą rungtynių dalį – 74:56.

Ketvirtajame kėlinyje situaciją vis dar užtikrintai kontroliavo Modestas Kancleris – 78:60. Tiesa, vos per keletą minučių svečiai rėžė deficitą perpus iki 78:69, tad Vytautui Pliaugai į aikštelę teko sugrąžinti puolimo lyderius. Svarbiu metu prabilo M.Valinskas, karjeros mačą sužaidė E.Venskus, o pergalę rezultatu 95:82 įtvirtino galingą atkarpą užfiksavęs Lukas Uleckas.

„Žalgiris-2“: E.Venskus 20 (10/18 dvit., 11 atk. kam., 4 rez. perd., 3 blk.), L.Uleckas 19 (3/5 trit., 2 blk.), M.Valinskas 13, R.Jokubaitis 12 (5 rez. perd.), V.Kozys 8 (11 atk. kam.), K.Krrisa 8 (4 rez. perd.), M.Kancleris 6, G.Bergaudas 4, A.Adomavičius 2, L.Vaištaras 2, N.Kancleris 0.

„Ereliai“: I.Fiodorovas 19 (6/10 dvit., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), H.Saprykinas 13 (3/7 trit.), T.Zdanavičius 13 (9 atk. kam.), T.Rowe‘as 11 (7 rez. perd.).

Šeštadienį „Žalgirio“ jaunimas išvykoje dar kartą įmetė 95 taškus ir nepaliko vilčių Tauragės krepšinio klubo krepšininkams – 95:72 (24:18, 23:11, 25:20, 23:23).

Pirmajam ketvirčiui įpusėjus žalgiriečiai dar atsiliko 12:15, bet tada tritaškį smeigė K.Kriisa, o arčiau krepšio dominavo E.Venskus – 24:18.

Antrajame kėlinyje puolimo arsenalą praplėtė pasižymėję Giedrius Bergaudas, M.Kancleris ir M.Valinskas – 32:22. Prieš didžiąją pertrauką „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą gynyboje, sulaukė L.Ulecko tritaškio, rezultatyvaus E.Vensko pasirodymo ir jau pirmavo 47:29.

Po dar vieno L.Ulecko tritaškio ir V.Kozio dvitaškio su pražanga, skirtumas šoktelėjo iki 56:30. Net pagalvoti apie rimtesnį šturmą tauragiškiams neleido iš toli pataikęs V.Kozys bei užtikrintai žaidimą valdę įžaidėjai R.Jokubaitis ir M.Valinskas – 72:49.

Paskutinėje mačo dalyje formalumus sutvarkė bei pergalę rezultatu 95:72 įtvirtino dvigubą dublį užfiksavęs V.Kozys, NKL savaitės MVP titului rimtą paraišką davęs E.Venskus bei dviženklę taškų ribą peržengęs M.Valinskas.

„Žalgiris-2“: E.Venskus 24 (12/17 dvit., 8 atk. kam.), L.Uleckas 16 (4/6 trit., 5 rez. perd., 2 per. kam.), V.Kozys 15 (5/7 dvit., 10 atk. kam.), M.Valinskas 13 (6/12 dvit., 2 per. kam.), R.Jokubaitis 12 (6/7 dvit.), N.Kancleris 6, K.Kriisa 5, G.Bergaudas 2, N.Kancleris 2, G.Čelka 0, L.Vaištaras 0.

Tauragės krepšinio klubas: R.Nacius 20 (6/7 dvit., 5 atk. kam.), T.Sebežiovas 15 (3/4 trit., 5 atk. kam.), P.Morkeliūnas 13 (8 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), M.Stašys 12.

Artimiausias rungtynes savų žiūrovų akivaizdoje (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose) žalgiriečiai sužais jau lapkričio 9 dieną, penktadienį, 18.00 val. prieš galingąją Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandą.